Kayıt Ol

Anise-î Alarga (Üçüncü Bölüm Geldi)

Çevrimdışı BerkeB

• 494
  • Rom: 7
  • Onu bulan herşey'i bulur
    • Profili Görüntüle
Anise-î Alarga (Üçüncü Bölüm Geldi)
« : 03 Mart 2013, 01:30:01 »

BİRİNCİ BÖLÜM

]

Kış günlerinin son bulmaya başladığı bu Mart ayında güneşli bir pazar sabahında kendini sokağa atmıştı Berke. Kimi, neyi bekler bilinmez oturuyordu BİM Market' in önündeki parkta. Güneşin sıcak kolları sarmış bedenini. Gene de üşüyordu Berke'nin elleri. Isıtmak için ellerini soktu ceplerine. Oda ne? Bozukluklar vardı cebinde. Hemen attı kendini BİM' e hangi aburcuburu alsam diye.

İçeri girdiğinde yeni bir şey fark etti Berke. BİM market artık 3 katlı kocaman bir süpermarket olmuştu. İçerde her şeyi bulmak mümkündü. Şaşkınlık içerisinde reyonlar arasında gezinirken burnuna o denizin keskin kokusu geldi. Yavaş adımlarla ilerledi kokuya doğru. Her zamanki gibi bir balık reyonu değildi bu. Şaşkınlığına şaşkınlık katan da buydu. Balıkların hiçbiri ölü değil hepsi tap taze suyun içinde yüzüyordu. Cam fanuslara bakıp balıkların su içerisindeki hareketlerini izliyor bir yandan da kalamar fanusunun üzerindeki değişik aleti inceliyordu. Üzerinde on off düğmesi bulunan bu alet acaba ne içindi. On düğmesine bastığı anda cızırtılı sesler eşliğinde bir ışık patladı aletin ucunda. Bu bir elektrik tabancasıydı. Ne işe yarıyordu bu elektrik tabancası derken yüzen kalamarlardan biri fanustan dışarı zıpladı. Korkuya kapılan Berke belki de yanlışlıkla elindeki şok tabancasını kullandı ve kalamar pat diye tekrar suya düştü. Ancak kalamarlar zıplamayı bırakmadı. Tekrar, tekrar ve tekrar...

Boş gözlerle fanusa bakarken bir ses ile irkildi Berke. Göğsü hiddetle inip kalkıyordu.
_ Hey genç bu kalamarlardan alacak mısın? Ben hepsini alacağım çünkü.

_ Eeee şey aslında bende evde biraz taze var. Körfezde tutmuştum ama sanırım yanlarına 2 kilo civarı almayı düşünüyorum. Sizin için sakıncası var mı?

_ Yok, tabi ki. Zamanında bizde çok tutardık bunlardan. Kol çakmağı denilen bir çakmak bağlardık oltanın ucuna. Su altında yanabilen bu çakmağa ıstakoz ve kalamar aynı anda gelirdi. Çakmağı suyun dibine çekmeye çalışan kalamarları hissettiğimiz anda oltaya asılırdık ve kancalar kalamara batardı.

_ Kol çakmağımı? İlginçmiş ilk defa duyuyorum.

_ Sen bilmezsin onları çok eskiden üretimi yasaklandı.

_Size ilginç bir şey göstereceğim.

Dedi Berke. Elini kalamarların olduğu cam fanusun üzerinde gezdirdi ve bir kalamar fırladı fanustan. Şok tabancasını kullandı Berke. Tekrar bir şey fırladı. Bir şey... Çok farklı. Bir yüze benzetti Berke onu. Bu seferki çok hızlıydı zıpladı ve suya tekrar daldı. Bir kez daha fırladı ışık hızıyla sanki. Bu sefer kolları da vardı.
Emindi gördüğüne. Yanındaki adama baktı Berke, o da şaşkındı. Tekrar fırladığında yaratık havada vücut buldu sanki ve Berke' nin ayaklarının dibine cenin pozisyonunda düştü. Derisi gümüşi renkteydi ve vücudu insan vücuduydu. Ancak yüzünde kabarcık denilebilecek kadar küçük bezeler vardı. Genellikle elmacık kemikleri üzerindeydi bu bezeler. Yüzünde ufak deniz kabukları vardı. Güneş yüzünün sol tarafına vuruyordu ve tıpkı bir denizanasının teni gibi şeffaflaşıyordu teni.
    Saçları rastaydı geriye doğru örülmüş. Yada Berke ilk bakışta öyle zannetti. Çünkü mantığı almıyordu gördüklerini. Gerçekte onlar rasta değildi, tıpkı birer kalamar kolu gibiydiler ve vatozlarıyla kafasına tıpkı rasta örgüler gibi yapıştırılmışlardı. Yerde öylece yatan canlıya baktıkça Berke'nin içinde bir şeyler kıpırdanıyordu. Daha önce Gamze' ye bile hissetmediği duyguları hissetmişti. İçgüdüsel ve korumacı bir biçimde kucağına aldı yaratığı. Hızlı adımlarla kasaya doğru ilerledi. Hiçbir anormal durum yokmuş gibi kasiyer kız kasaya bir barkot numarası girdi ve On bin TL dedi. 10 BİN! Cebinden kredi kartını çıkarttı ve ödemeyi yaptı. Kimse ona garip bakmıyordu. Her şey olağandı sanki. Ama onun içindeki heyecanlar bir türlü dinmek bilmiyordu. İçindeki fırtınalarla vücudu titrerken eve doğru yol aldı.

EDİT: Yeni bölümler son mesajda.
Bakmayın şiir yazdığıma romantik değilim :).

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
Ynt: Anise-î Alarga
« Yanıtla #1 : 03 Mart 2013, 03:30:30 »
Her 'şey' ayrı yazılır. -de ayrı yazılır. Ben de kapsamlı bilgiye sahip değilim yazım kuralları konusunda ama en azından en basit kuralları bilmeli insan.
May the force, be with you.

Çevrimdışı BerkeB

• 494
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Mart 2013, 14:54:57 »
Düzelttiğiniz için teşekkür ederim. Bulabildiğim tüm hataları editledim.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 05 Nisan 2013, 16:03:48 »
Hikaye tam olarak gelişme bölümünde bitmiş. Yani tam ilginç ve heycanlı bir durum ortaya çıkmışken sonuca bağlanmak yerine pat diye bitivermiş gibi.  Devam edeceğini varsayıyorum bu durumda. Betimleme yapmakta sıkıntı yaşamıyor gibisin ve çizim yapan biri olduğunu bildiğimden bu gayet normal bir durum. Onun dışında soru ekleri 'mi , mı' ayrı yazılması gerek. En büyük dilbilgisi hatası onlardı sanırım.

Eline sağlık, umarım devam edersin. Yarım kalan öyküleri hiç sevmem :)

Çevrimdışı katilav

• *
  • 40
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 19 Nisan 2013, 11:57:25 »
bim ne yahu?

Çevrimdışı duhan

• **
  • 284
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 19 Nisan 2013, 13:08:51 »
sanıyorum berke rüya görüyor ve az sonra uyanacak ( devamı varsa tabi).

Çevrimdışı BerkeB

• 494
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 19 Nisan 2013, 13:11:47 »
Yok efendim öyle bir klişeye bağlamam mevzuyu merak etmeyin :).
bim ne yahu?
Bim bir market zincirinin markası :). Çok ucuz olmalarıyla bilinirler.
Hikaye tam olarak gelişme bölümünde bitmiş. Yani tam ilginç ve heycanlı bir durum ortaya çıkmışken sonuca bağlanmak yerine pat diye bitivermiş gibi.  Devam edeceğini varsayıyorum bu durumda. Betimleme yapmakta sıkıntı yaşamıyor gibisin ve çizim yapan biri olduğunu bildiğimden bu gayet normal bir durum. Onun dışında soru ekleri 'mi , mı' ayrı yazılması gerek. En büyük dilbilgisi hatası onlardı sanırım.

Yorumunuz için teşekkür ederim. Devam ettirmeye çalışacağım ve artık dilbilgisi hatalarına daha çok dikkat ediyorum.

Çevrimdışı katilav

• *
  • 40
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 21 Nisan 2013, 20:31:31 »
bim ne yahu?
Hikaye tam olarak gelişme bölümünde bitmiş. Yani tam ilginç ve heycanlı bir durum ortaya çıkmışken sonuca bağlanmak yerine pat diye bitivermiş gibi.  Devam edeceğini varsayıyorum bu durumda. Betimleme yapmakta sıkıntı yaşamıyor gibisin ve çizim yapan biri olduğunu bildiğimden bu gayet normal bir durum. Onun dışında soru ekleri 'mi , mı' ayrı yazılması gerek. En büyük dilbilgisi hatası onlardı sanırım.

Yorumunuz için teşekkür ederim. Devam ettirmeye çalışacağım ve artık dilbilgisi hatalarına daha çok dikkat ediyorum.
hayır bimi çok iyi biliyorum da neden hikayeye koydun onu pek anlayamadım

Çevrimdışı BerkeB

• 494
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 22 Nisan 2013, 00:19:07 »
Özel bir nedeni yok.  8)

Çevrimdışı duhan

• **
  • 284
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 22 Nisan 2013, 09:37:38 »
bim ne yahu?
Hikaye tam olarak gelişme bölümünde bitmiş. Yani tam ilginç ve heycanlı bir durum ortaya çıkmışken sonuca bağlanmak yerine pat diye bitivermiş gibi.  Devam edeceğini varsayıyorum bu durumda. Betimleme yapmakta sıkıntı yaşamıyor gibisin ve çizim yapan biri olduğunu bildiğimden bu gayet normal bir durum. Onun dışında soru ekleri 'mi , mı' ayrı yazılması gerek. En büyük dilbilgisi hatası onlardı sanırım.

sanırım viral reklam :D

Çevrimdışı BerkeB

• 494
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 27 Nisan 2013, 05:28:30 »
bim ne yahu?

sanırım viral reklam :D
Hayır efendim herhangi özel bir nedeni olmadığını söylemiştim dikkat ederseniz.

Çevrimdışı BerkeB

• 494
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 27 Nisan 2013, 05:58:39 »

İKİNCİ BÖLÜM

Kucağındaki canlıyı yavaşça merdivenlere bırakıp kapıyı açtı ve içeri girdi Berke. Tabi ki canlıyı da merdivende bırakmadı. Olanları aklı almıyor, başı çatlarcasına ağrıyordu. Canlıyı yatağına bırakıp salonda uzun bir uykuya daldı Berke.

Gözlerini açtığında koskocaman yeşil gözlerini suratına dikmiş, pembe saçlı, pembe kaşlı, güzeller güzeli bir kız dikiliyordu tepesinde. Evet gerçekten pembe saçlı. Berke’nin söyleyebildiği ilk şey "Kimsin sen ?" oldu tabi.

_ Benim adım Anise :)
_ Anise mi? Anlamı ne?
_ Cana yakın kız demek.
_ Peki, evimde ne işin var?
_ Beni buraya sen getirdin unuttun mu? :)
_Ama sen! Sen çok farklıydın... Nasıl olur? O_O
_Önce bir elini yüzünü yıka ve bir şeyler ye. Bu çok karmaşık bir mesele. Hem berbat görünüyorsun :)

Berke yüzünde şaşkın bir ifadeyle söylenenleri harfiyen uyguladı. Masaya oturdu ve beklemeye başladı. Bekleyişinin huzurunu bozdu mutfaktan gelen güzel kokular. Çocukluğunu hatırlatan o kokular. Bu tanıdık kokunun etkisiyle yerinden mutfağa fırladı. Tencerede kaynayanları görünce kaskatı kesildi Berke.

_Börülce mi o pişen?

Anise güler yüzünü hiç bozmadan cevap verdi.

_ Evet. Sever misin?

_Şey sanırım. Yani evet.

Berke birden sessizliğe büründü. Annesini kaybedeli tam beş yıl olmuştu ancak acısı hala tazeydi. Annesi Giritliydi. Bu tarz yemekleri çok yapardı. Annesini düşünmek acı veriyordu bu yüzden bir süreliğine bu düşüncelerden uzaklaşmaya karar verdi Berke. Sessizliği bozan tek şey Anise' nin tabakları masaya koyarken çıkardığı o tatlı kıkırdama sesleriydi. Nihayet yemeği de servis etti ve birlikte yemeğe oturdular.

Anise sordu güler yüzle;

_Eee?

Berke boş gözlerini tabağına dikmiş yemeğiyle oynarken;

_ Ne ee si?

_ Bütün bunları merak etmiştin ya :).

Anise' nin gülümsemesi diğer gülümsemelere pek benzemiyordu. Ona biraz annesini hatırlatıyordu sanki. Anne kadar sıcak ama bir o kadar da tatlı. Şüphesiz ki Anise bu güne kadar gördüğü en güzel kızdı.

_ Evet, hala merak ediyorum. Lütfen anlatır mısın bütün bunlar nedir?

Anise sandalyesinde şöyle bir doğrulup şirin bir hareketle gırtlağını temizledi "öhö öhö".

Spoiler: Göster
Bölümler neden böyle geç ve az geliyor diye merak edenleriniz olmuştur. Bu hikayeyi yazarken çok değişik duygular hissediyorum  ve bu durum hoşuma gidiyor. Ancak daha önceden yazıp buraya yapıştırdığım da o duyguları hissedemiyorum malesef. Sırf bu duygular yüzünden hikaye çabuk bitsin istemiyorum  ;D

Çevrimdışı duhan

• **
  • 284
    • Profili Görüntüle
Ynt: Anise-î Alarga (İkinci Bölüm Geldi)
« Yanıtla #12 : 27 Nisan 2013, 11:11:06 »
inşallah sonu pokemona bağlanmaz. merak uyandırdığını söyleyebilirim. bekliyoruz. kolay gelsin.

Çevrimdışı BerkeB

• 494
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 27 Nisan 2013, 18:40:51 »
inşallah sonu pokemona bağlanmaz. merak uyandırdığını söyleyebilirim. bekliyoruz. kolay gelsin.
Teşekkür ederim, sağolun.

Pokemonla nasıl bir bağlantı kurdunuz merak ettim açıkçası. :)

Çevrimdışı katilav

• *
  • 40
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 27 Nisan 2013, 23:33:54 »
alisei alarga ne anlayamadım

düzenleme: özür hikayeyi tam okumamışım.
Spoiler: Göster
Editörden Not: Elimizden geldiğince yazım kurallarına dikkat edelim.