Kayıt Ol

Yeni Yayınevi Kassandra ve İlk Kitapları

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Yeni Yayınevi Kassandra ve İlk Kitapları
« : 04 Mart 2013, 12:35:08 »

Ve yeni bir yayınevi daha, türümüzle alakalı kitapları basmak için okurlara “merhaba” dedi! Daha çok bilimkurgu ağırlıklı kitaplar basacak olan yeni yayınevi Kassandra, mart ayına üç yeni bilimkurgu kitabıyla başladı.

Kendilerine bu yolda başarılar diliyoruz ve umuyoruz ki Türkçe baskısını beklediğimiz kitaplardan bazılarının çevirisinde isimleri geçecektir.

Şimdi gelin, bahsettiğimiz bu üç yeni kitaba göz atalım:

Kıyamet Sonrası Şafak adlı kitabın tanıtım ve künye bilgileri için buraya,

Manhattan Tanrıları adlı kitabın tanıtım ve künye bilgileri için ‎buraya,

Ra Çağı adlı kitabın tanıtım ve künye bilgileri içinse ‎buraya tıklayabilirsiniz.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yeni Yayınevi Kassandra ve İlk Kitapları
« Yanıtla #1 : 04 Mart 2013, 13:47:02 »
Taze kan gibi gelirler piyasaya umarım. Fiyatları yeni kurulan bir yayınevi için çok pahalı. Basacakları kitapların kalitesinin fiyatı hak edeceğini umuyorum.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: Yeni Yayınevi Kassandra ve İlk Kitapları
« Yanıtla #2 : 04 Mart 2013, 22:40:07 »
Üzücü bir haberim var. Üç kitaptan ikisi ayrı ayrı serilerin ikinci kitapları.

Manhattan Tanrıları, Pax Britannia adlı bir sekizlemenin bu yazar tarafından kaleme alınan ilk üç kitabının ikincisi. Bundan önce El Sombra adlı bir başka kitap var ve bu karakter Manhattan Tanrıları'nda da yer alıyor. Steampunk olduğu için bunu daha çok merak etmiştim, üzüldüm. Yazarı 2000 AD'de (İngiliz çizgi-roman devi) senaryo yazarı. En çok Judge Dreed'de görev almış.

Kıyamet Sonrası Şafak, Afterblight Chronicles adlı bir on kitaplık bir serinin (2 farklı yazar üç kitaba imza atmış. 4 kitap ayrı yazarlar tarafından yazılmış) dördüncü kitabı. Birbirleriyle ne kadar bağlantılı olduklarını bilemiyorum. Yazarı 2000 AD'de çizgi-roman senaryoları yazıyor.

Ra Çağı, Çağlar beşlemesinin ilk kitabı. Sonraki kitapların adı Zeus Çağı, Odin Çağı, Aztek Çağı ve Voodoo Çağı. Bunlardan Odin Çağı, bir New York Times best-seller.

Son kitabı saymazsak neden böyle bir şey yaptıklarını anlamak mümkün değil. Artemis'in ortasından başladığı William Gibson üçlemesi misali... Üzüldüm doğrusu.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.