Kayıt Ol

The Mist | Öldüren Sis

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
The Mist | Öldüren Sis
« : 01 Ocak 2008, 17:24:05 »
Korku romanı yazarı Stephen King’in eserinden beyazperdeye aktarılan “Öldüren Sis-The Mist”, 29 Şubat 2008’de vizyona girecek.

29 Şubatta vizyona girmesi planlanan "Öldüren Sis-The Mist" filminin yönetmenliğini daha önce de “Esaretin Bedeli” ve “Yeşil Yol” gibi Stephen King uyarlamalarına imzasını atan Frank Darabont üstlendi. Filmin senaryosunu da yazan Darabont, yapımcılığı da Liz Glotzer ile birlikte gerçekleştirdi.

Türkiye’de “Sis” adıyla yayımlanan Stephen King’in ünlü romanının beyazperde uyarlamasında Thomas Jane, Oscar ödüllü oyuncu Marcia Gay Harden, Andre Braugher, Laurie Holden, Toby Jones, Nathan Gamble, William Sadler, Frances Sternhagen, Jeffrey DeMunn, Alexa Davalos, Chris Owen ve Sam Witwer kamera karşısına geçti. Filmin konusu özetle şöyle:

“Ansızın patlayan fırtına sonucunda David Drayton’un da evi hasar görmüştür. Kasabada elektrikler kesilmiş, her yeri enkaz, moloz ve yıkıntılar kaplamıştır. David, kasabadaki süpermarkete gidip tamir malzemesi almayı akıl eder. Kabus gibi bir günde süpermarkete gitmek David’e günün en kolay işi gibi gelir ama fena halde yanılmaktadır. Fırtına, David Drayton ve komşularını bir dizi olaylar zincirinin tam göbeğinde bırakır. Süpermarkette David ile beraber rehin kalanlar arasında saldırgan ve kavgacı mizaçlı komşusu Brent Norton, fanatik düzeyde dindar komşusu Bayan Carmody, öğretmen Amanda ve süpermarket yöneticisi Ollie de vardır. Hepsi can derdine düşmüştür. Çevrelerini saran gizemli terör kaynağına karşı direnebilmek ve hayatta kalabilmek için son derece kararlı olmak zorundadırlar. Ancak hiçbirisinin diğerlerini kurtarabilecek, diğerlerine yardımcı olabilecek bir durumu yoktur."

Kaynak:sinema.com
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
Ynt: Stephen King’in ünlü romanı The Mist beyazperdede
« Yanıtla #1 : 25 Şubat 2008, 20:24:36 »
eğer ablam sözünü tutarsa (ki hiç sanmıyorum) buna gitmeyi isterim. Stephen King sevdiğim yazarlardan biri..Hele Rose'nin Konağından sonra.Eğer gidebilirsem benim için süper olacak :D

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: Stephen King’in ünlü romanı The Mist beyazperdede
« Yanıtla #2 : 15 Haziran 2009, 12:03:19 »
Dün akşam ATV kanalında yayınlandı bu film. Benim de bir işim yoktu, oturdum izledim. Film için daha öncesinde inanılmaz olumsuz yorumlar görmüştüm, izlerken şaştım aynı filmden mi bahsediyoruz, diye. Ben kitabı okumadım, ama ayrı olarak değerlendirirsek "Öldüren Sis" bence oldukça başarılı bir film. Sisin içinden çıkan yaratıklardan tutun da, o bir avuç insanın hayatta kalmak için çektiği çilelere kadar...

Ki sonu da inanılmaz dramatikti. David'in yerinde olmak istemezdim, diye düşündüm film bittiğinde. "Sis" kitabından önce okumam bir nevi iyi oldu, çünkü diğer türlü filme daha olumsuz bir gözle bakacaktım. Şimdi ise tamamen objektif olduğuma inanıyor, herkesi izlemeye davet ediyorum.

redsnow

Ynt: The Mist | Öldüren Sis
« Yanıtla #3 : 16 Haziran 2009, 15:35:15 »
Herkes izlemeli bence bu filmi, belli bir konu üzerinde ilerlemesi diğer korku ve gerilim filmlerinden tamamen ayırıyor bu eseri.

Çevrimdışı Elenor

• **
  • 124
  • Rom: 0
  • Naber?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 07 Temmuz 2009, 14:28:41 »
sonunda "hadi be" diye kaldığım film
closing your eyes to dissappear
you pray your dreams will leave you here
but still you wake and know the truth
no ones there

Çevrimdışı -Kötü karakteR-

• **
  • 157
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 30 Ekim 2015, 22:31:26 »
En korktuğum ve sonunda ağladığım tek film budur herhalde. Hüngür hüngür ağlamak değil de yaş gelmişti kesinlikle bu filmlerden etkilenmeyen gözlerden. Evde ailecek izlemiştik kardeşim hüngür hüngür ağlamıştı çok fena bir sonu vardı ya. Kitabını okumayı istemeyeceğim tek film bu, kim bilir ne biçim anlatılmıştır o son sahne...

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 31 Ekim 2015, 02:17:27 »
Bir Karadeniz sisi değildir. Karadeniz sisi daha bi tatlı öldürüyor.
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.