Kayıt Ol

China Miéville Röportajı Yayında!

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
China Miéville Röportajı Yayında!
« : 27 Mart 2013, 22:17:48 »

Ve geldik şenlik projelerimizin son halkasına. Geçenlerde de isim vermeden duyurusunu yaptığımız gibi, şenliklerimizi çok ama çok önemli bir röportaj ile sonlandırıyoruz. Kitapları, görüşleri, aldığı ödüller ve sosyalist kimliği ile dünya çapında tanınan yazar China Miéville ile sizler için keyifli bir röportaj gerçekleştirdik!

Kral Fare“, “Perdido Sokağı İstasyonu“, “Şehir ve Şehir” ve “Un Lun Dun” gibi kitaplarıyla tanıdığımız, üç kez Arthur C. Clarke Ödülü alarak adını tarihe yazdıran Miéville, kendisiyle sesli olarak yaptığımız röportaja verdiği içten ve uzun uzun cevaplarıyla bizleri oldukça mutlu etti. İnanıyoruz ki az sonra okumaya başlayacağınız röportajda, sizler de aynı duygulara sahip olacaksınız.

John Scalzi röportajı gibi Türkiye’de ilk olan bu röportajdan keyif almanızı umut ediyor ve okumak için sizleri BURAYA davet ediyoruz.

Umuyoruz, gecikmeler yaşansa da beşinci yılımızla alakalı bu şenlik projeleri hoşunuza gitmiştir. Bir sonraki yıl, çok daha iyileriyle karşınızda olmak dileğiyle.

İyi okumalar!

Çevrimdışı Farus

• **
  • 128
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: China Miéville Röportajı Yayında!
« Yanıtla #1 : 27 Mart 2013, 22:23:41 »
vayy mükemmelsiniz vallahi :) hemen dalıyorum röportaja

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 27 Mart 2013, 22:48:46 »
Çok güzel olmuş bu yahu. :D Tüm emeği geçenlere ve China Miéville'e teşekkür ediyorum.
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 27 Mart 2013, 22:54:37 »
Süper bir röportaj. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum, tabi Miéville'e de :)

Çevrimdışı E0nwe

• **
  • 92
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 28 Mart 2013, 00:22:51 »
Sürpriz ve çok eğlenceli bir röportaj olmuş. Ellerinize kollarınıza ve ağzınıza sağlık. :)

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 28 Mart 2013, 01:04:10 »
Emeği geçen herkese teşekkürler, harika olmuş.
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #6 : 28 Mart 2013, 04:42:53 »
China Mieville içtenlikle cevaplamış ve ortaya çok samimi bir röportaj çıkmış. Emeği geçenlerin ellerine sağlık.

Spoiler: Göster
Ben Stephen King bekliyordum ama. :P

Şaka bir yana. John Scalzi ve China Mieville şenliklere renk kattı!

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 28 Mart 2013, 11:18:19 »
Yaşlı teyzeler olur ya, önce çalış sigortalı bir işin olsun önce derler. Onlar gibi düşünmüş, ben de onlar gibi düşünüyorum bu nedenle bir kere daha takdir ettim kendisini.

5. yılda yapılan röportajları görünce, ileride yapılacakları düşünüp daha da heyecanlanıyor insan. Artık bir Patrick Rothfuss, efendime söyleyeyim bir George Martin falan bekliyoruz seneye :P Şenlikte çalışan tüm ekibe teşekkürler.

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı Farus

• **
  • 128
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 28 Mart 2013, 13:12:31 »
Yaşlı teyzeler olur ya, önce çalış sigortalı bir işin olsun önce derler. Onlar gibi düşünmüş, ben de onlar gibi düşünüyorum bu nedenle bir kere daha takdir ettim kendisini.

5. yılda yapılan röportajları görünce, ileride yapılacakları düşünüp daha da heyecanlanıyor insan. Artık bir Partick Rothfuss, efendime söyleyeyim bir George Martin falan bekliyoruz seneye :P Şenlikte çalışan tüm ekibe teşekkürler.

Şöyle bir şey var Ruthfuss ile ilgili :D ....http://www.youtube.com/watch?v=Ft79kUBxbq4

Çevrimdışı Bengü

• **
  • 305
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 28 Mart 2013, 17:17:55 »
Çok güzel bir röportaj olmuş! Emeği geçen herkesin ellerine sağlık.