Kayıt Ol

Yetişkinler İçin Fantastik Edebiyat Dosyası Yayında

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle

Fantastik Edebiyat yıllar yılı pek çok ağızdan “çocuksu, masal, gerçekle hiçbir şekilde örtüşmeyen, edebiyat altı, gençleri satanistliğe yöneltici, saçma sapan vb.” pek çok ithama, yakıştırmaya ve hakarete maruz kaldı. Yerildi, yıpratılmaya çalışıldı. Ancak ne okurları onu terk etti, ne de yazarları bu alanda kalem yarıştırmaktan vazgeçti.

İşte bu projemiz, çoğunluğu yetişkinlerden oluşan yukarıdaki tanımlamaların sahiplerine bir cevaptır. Amacımız hiçbir şekilde eserlere sansür uygulatma isteği değildir. Hatta sayacağımız hiçbir eserin okunması için “mutlaka şu yaşta olmalısınız” gibi iddialarda da bulunmak amacını içermez. Sadece ve sadece, asılsız yakıştırmalara “eserlerin okurlarından gelen” kesin cevaplardır. Unutulmaması gerekir ki, fantastik edebiyatın okurlarının yaş ortalaması hayli gençtir. Bu nedenle de cevap yetişkinlere yöneliktir.

Şenliklerimizin sondan bir önceki bu projesi biraz gecikti belki. Ama emin olun bu gecikmeye değdi. Umuyoruz sizlerin de hoşuna gidecektir.

Projemize ulaşmak ve giriş yazısının tamamını okumak için BURAYA tıklamanız yeterli olacaktır.

Hepinize iyi okumalar!

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yetişkinler İçin Fantastik Edebiyat Dosyası Yayında
« Yanıtla #1 : 21 Mart 2013, 11:55:59 »
Haber metnini bozmamak için yazmadığım teşekkürü buraya yazmak istiyorum.

Buradan beni kırmayıp projemize katılıp sevdiği kitabı/seriyi bu kapsamda anlatan herkese teşekkür ederim :). Ortaya çıkan sonuç şahane oldu^^!

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rom: 59
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Mart 2013, 11:58:42 »
Bu ne kadar güzel görünüyor yahu. Her kitabın okuyucularından birer mini inceleme, neden yetişkinlere özel olduğunu anlatan açıklamalar, kitap hakkında bilgiler... ve hepsi güzel bir tasarımla yapılmış. Bakıp bakıp yeni isimler gördükçe arkadaki emeğe saygı duyuyor insan. En güzel projelerden biri olabilir bu yılın şenliklerinde, hatta kesinlikle onlardan biri bence. Emeği geçen herkesin ellerine sağlık diyorum. Müthiş olmuş!
Uzay elbisemle kavgaya hazırım.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #3 : 21 Mart 2013, 12:40:28 »
Güzel oldu güzel :) Bu şekilde hep beraber giriştiğimiz projelerin keyfi bir ayrı oluyor, Biz Bunu İstiyoruz 1'i hazırlarken aldığım keyfin aynısını aldım bu çalışmada da. Emeği geçen herkese çok teşekkürler.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Mart 2013, 12:52:31 »
Harika bir iş çıkarmışsınız her zamanki gibi. Ellerinize sağlık :) Hazal, Gormenghast'ı senin yazdığını görünce şaşırdım ne yalan söyleyeyim :)

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #5 : 21 Mart 2013, 13:06:36 »
Olağanüstü bir çalışma olmuş. Katılmak ister miydim? Elbette. Kim böylesine önemli bir projede rol almak istemez ki? Emeği geçen herkesin ellerine sağlık. Bize de okumak düşer artık.

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 21 Mart 2013, 13:25:17 »
Harika. Emektar üyelerimizin bu güzel mini incelemelerini okurken kendimi şampiyonlar ligini izliyormuş gibi hissettim. Ellerinize sağlık.
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 21 Mart 2013, 13:31:39 »
Tebrik ediyorum..güzel bir çalışma olmuş.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 21 Mart 2013, 21:21:28 »
Benim de keyif aldığım bir şenlik projesi oldu bu. Gerçekten emek verildi ve her yazar kendi alanında "Bu kitabı neden yetişkinler okumalı?" sorusuna cevap vermeye çalıştı. Çok da güzel başardılar.

Ben özellikle "Grinin Otuz Üç Tonu" ile "Şafak Vaktindeki Sessizlik" kitaplarının listeye dahil olmasını istedim, hatta neredeyse dört word sayfası yazı hazırladım ama karar merciileri (!) son raddede dosyadan çıkardılar bunları.

Görürler onlar...
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 22 Mart 2013, 14:42:14 »
Emeği geçen herkesin eline sağlık, gerçekten keyifle okudum hepsini.

Not: Karar merciilerine şükürler olsun :)

Çevrimdışı Bengü

• **
  • 305
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 23 Mart 2013, 12:30:40 »
Emeği geçen herkesin ellerine sağlık! ;)

Çevrimdışı E0nwe

• **
  • 92
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 23 Mart 2013, 16:54:10 »
Harika bir yön gösterici çalışma olmuş. Emeği geçen herkesin ellerine kollarına sağlık. :)