Kayıt Ol

Şamatacı Suçlular ve Daha Fazlası

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Şamatacı Suçlular ve Daha Fazlası
« : 06 Nisan 2013, 20:22:52 »

Düşünün bir; 11 ayrı kafa, 11 ayrı kalem, 11 ayrı yazar. Bu 11 yazar bir araya gelir ve akla zarar öyküler kaleme alırlar. Sonra bunları bir kitapta toplar, adına da “Şamatacı Suçlular ve daha fazlası…” derler.

Düşündünüz mü? Aslında buna gerek kalmadı. Bu bahsettiğimiz 11 isim, az önce yazdıklarımızı bizler için düşündü, İthaki Yayınları da bunu Türkçe olarak okurlara sundu. Ve "Şamatacı Suçlular ve Daha Fazlası" ismiyle raflarımıza geldi.

Bu kitap son derece tehlikeli şeylerle dolu: Şamatacı suçlular, dost canlısı olmayan su kabarcıkları ve ne hissettiğinize bağlı olarak, belki de o kadar korkutucu olmayan başka şeyler; kayıp bir ülke, sahipsiz cep telefonları, gökyüzünden gelen yaratıklar, Peru’da kaybolan ebeveynler, Lars Farf adlı bir adam ve tam olarak bitmemiş başka bir hikâye…

Yazarları listelemek gerekirse:

Alıntı
Clement Freud, George Saunders, James Kochalka, Jeanne DuPrau, Jon Scieszka, Jonathan Safran Foer, Kelly Link, Lemony Snicket, Neil Gaiman, Nick Hornby, Richard Kennedy, Sam Swope

Ve şimdi, İthaki Yayınları’nın Kayıp Rıhtım’a özel, kitap içinden bir öyküyü paylaştığı ana geldi sıra. Evet, yanlış duymadınız. Kitabın içinden bir öykünün tamamını, görselleriyle beraber sizinle paylaşıyoruz. Sam Swope’un kaleme aldığı Seymour’un Son Dileği adlı öykü huzurlarınızda. Okumak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Çevirisini Sevinç Kayır ’ın yaptığı, yayına hazırlığını ise Şeyda İşler’in üstlendiği kitabın tanıtım ve künye bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
Ynt: Şamatacı Suçlular Ve Daha Fazlası Bizlerle
« Yanıtla #1 : 06 Nisan 2013, 20:47:30 »
Hikaye için İthaki ve kayıp rıhtıma teşekkürlerimi sunuyorum.Güzel bir hikayeydi.

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #3 : 06 Nisan 2013, 20:54:10 »
Yalnız dikkatimi bir şey çekti.Kitabın 11 yazarı var ama kapakta sadece 3 kişinin ismi yazıyor.Neden sizce ?

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #4 : 06 Nisan 2013, 21:35:37 »
Neil Gaiman ilk göze çarpan isim belki ama beni asıl heyecanlandıran yazar Lemony Snicket! O adamı okumayı öyle çok özledim ki... Onu yeniden görmek için bir ihtimal alabilirim bu kitabı.

"Seymour’un Son Dileği" adlı öykü de sevimli bir çerezlik masal olmuş. Bizlerle paylaştıkları için teşekkür ederim.

Çevrimdışı Fiddler

• 565
  • Rom: 32
  • Bazen Herkes Duysun Diye..
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
Ynt: Şamatacı Suçlular ve Daha Fazlası Bizlerle
« Yanıtla #5 : 06 Nisan 2013, 21:56:36 »
beni asıl heyecanlandıran yazar Lemony Snicket! O adamı okumayı öyle çok özledim ki...

Çok yakında geliyor yeni kitabı, "The Dark"..

Edit Büdüt: Gelmiş hatta..
Saatleri Ayarlama Enstitüsü okuyalım..

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Şamatacı Suçlular ve Daha Fazlası
« Yanıtla #6 : 16 Mayıs 2013, 21:54:45 »
Yalnız dikkatimi bir şey çekti.Kitabın 11 yazarı var ama kapakta sadece 3 kişinin ismi yazıyor.Neden sizce ?

Bu yazarlar, diğer 8 yazar arasından özellikle yurtdışı okurları tarafından daha ilgi çekici ve okura albenili gelen isimler. Piyasa taktiği anlayacağınız.

Bu arada okumayanlar ve fark etmeyenler diye varsa hatırlatmak isterim, Rıhtım'a özel yayınevinin paylaştığı Sam Swope’un Seymour’un Son Dileği adlı öyküsünü şiddetle tavsiye ediyorum. Okumayan kalmasın :)
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı miladras

• *
  • 16
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Şamatacı Suçlular ve Daha Fazlası
« Yanıtla #8 : 04 Nisan 2015, 14:03:54 »
İsim ve kapak kitabın alınmaması için tasarlanmış gibi