Kayıt Ol

Kar...

Çevrimdışı

 • *
 • 23
 • Rom: 0
  • Profili Görüntüle
  • Hayal gücüme dair her şey...
Kar...
« : 20 Ocak 2013, 00:10:05 »
   

Saat yine gecenin bir yarısı ve bilmediğin üzere ben yine sıcak yatağımdan uzaktayım. Yavaşça pencerenin perdesini kenara çekerek dışarıdaki manzarayı izlemeye koyuldum. Dakikalar ilerledikçe adeta kayboluyordum kar tanelerinin arasında. Zihnimin içine kar taneleri gibi düşüyordu ; yine şehrinde bulunduğum bir gece. Hafızamdaki manzara, dışarıdaki manzaradan pek de farklı değildi. Bir kış gecesi şehrinin bir odasında oturmuş sigaramı içerken, kar manzarasını izliyordum. Şehrin benim şehrime nazaran daha puslu ve daha yoğun kar yağışlıydı. Belkide sana çok yakın ama uzaktı sensizliğim.

     Gecenin bir yarısı atmıştım kendimi sokaklara... Yürüyordum ıssız gecenin ıssız sokaklarında. Gözlerim ister istemez hep alışkın olduğum manzarayı arıyordu. Pencerelerde bir ışık, sokaklarda bir kaç kişi bakınıyordum. Şehrin öyle ıssız öyle ölüydü ki; siyah pencerelerin ardına bir o kadar beyaz perdeler çekilmişti. Hiç kimse ne dışarıyı izliyor, ne de dışarıya çıkıyordu. Belki şehrin çok alışkındı bu manzaraya belkide göremeyecek kadar kör... Bilemiyorum.

     Saçlarım kar tanelerinden görünmezken ben hala yürüyordum şehrinin sokaklarında. Aklımda sen vardın. Sana defalarca sormama rağmen söylememiştin semtini... Bu sebeple bilemiyordum sana mı yürüyordum , sen mi kaçıyordum. Bir anlık dürtüyle durdum ve arkama baktım. Şehrini kirleten bir leke gibiydi ayak izlerim. İzleri bir kaç saate silinecek cinayet gibiydim. Şehrin hesaba çekilmeyi bekleyen ruhsuz bir bedendi benim için. Ben ise kendi ruhumdaki seni arıyordum. Çünkü bilmiyordum hangi cesedin kemikleri ardına gizlendiğini. Aklımda yine senin sözlerin vardı. "Söyleyemem, anlamalısın. Hem ne önemi var ki semtimin, buradayım ya işte. Boş ver belki bir gün karşılaşırız." diyordun.
     Vücudum bir ölü kadar soğuk, kalbim senin şefkatin kadar atıyorken hala kirletiyordum şehrini. Elim, kolum, üstüm başım kar içindeydi. O gece senin bilmediğin bir matem vardı şehrinde. Şehrin bir maktul gibi uzanıyordu önümde, ben ise bir o kadar katildim. Sen ise şehrin kadar yoktun benim için. Elim kolum buz tutmuş, acımasız bir katil gibi döndüm; bana çok çok yabancı o emanet odaya...

     Gözlerimden bir kaç damla yaş süzüldü ister istemez. Belkide karşımdaki binada bir yerlerdeydin. Ben bilmiyordum. Aklımda senin siluetin ve yine senin sözlerin vardı. "Hiç birşeyin garantisi yok, sana gel diyemem, git hiç diyemem. Belkide yapamayız, anlaşamayız." diyordun. Bence sen bilmiyordun; kendine açık bıraktığın o kapı ikimizi ayrı şehirlere hapsediyordu. Şimdi sakın sorma ne kendine ne de bana "Neden?" diye. Çünkü sen, kendi şehrin kadar yalnız; ben, kendi ayak izlerim kadar suçluyum. Ben, acımasızca yargılanırken şehrinin sokaklarında, aylar sonra senin sevginden uzak, aynı manzaralarda parmaklıklar ardına hepsedildim. Sen ise; azmettiriciydin sevgilim. Kalbimi sensiz atmaya zorlayarak, beni katili yaptın aşkımızın.

     Şimdi gardiyan, adeta bir ceza gibi çöküyor şehrimin üstüne. Merak ediyor savunmamı, hissediyorum. O daha sormadan ben söylüyorum. "O şehri hala  O'na yakıştıramıyorum." Susuyor ve terk etmeye başlıyor; şehrin kadar karanlık, soğuk ve ıssız hücremi.
Nasıl bir ruh ki kalbi kör gözü yok... Nasıl bir hayaletsin sen, yaşayan ama ruhun yok?

Çevrimdışı Nightmare

 • ***
 • 627
 • Rom: 8
  • Profili Görüntüle
  • Saklı Günlükler
Ynt: Kar...
« Yanıtla #1 : 29 Ocak 2013, 18:15:17 »
Gerçekten güzel bir çalışma olmuş ama ilk başları biraz fazla sıktı gibi.Yani biraz fazla huzur veren bir havası vardı anda aşka bürünmesi şaşırttı ama emek  vermişsin bu şahsi yorumum

Çevrimdışı Malkavian

 • *****
 • 2152
 • Rom: 57
 • I was lost in the pages of a book full of death..
  • Profili Görüntüle
Ynt: Kar...
« Yanıtla #2 : 05 Nisan 2013, 16:33:38 »
Benzetmeleri oldukça beğendim. Anlatımda hiç sıkıntı çekmiyor gibisin. Bu güzel benzetmeleri havada bırakmak yerine bir de hafif de olsa arkada beliren bir konu bütünlüğüne bağlarsan oldukça başarılı olacağını düşünüyorum. Gerçi bu halinden de pek şikayet ettiğim yok.

Eline sağlık.

Not: Konu Düşler Limanı'na açılmalıydı.

Çevrimdışı armeneus

 • **
 • 155
 • Rom: 3
  • Profili Görüntüle
Ynt: Kar...
« Yanıtla #3 : 05 Nisan 2013, 18:49:45 »
Betimlemeler çok hoş. Anlatımın oldukça başarılı. Okurken bunu birinin yazdığını unuttum. Deneme sınavı olurken bir paragrafta iyi bir yazarın kendini yazılarında yansıttığından ve iyi bir yazarın eserleri okuyanların kendini iyice kaptırmasıyla yazarı unutmasını sağlayabildiginden bahsediyordu. Gelecek vaadediyorsun.
Kalemin daim olsun.
Şimdi, daima ve sonsuza dek

Kayıp Rıhtım Arşiv Forum

Ynt: Kar...
« Yanıtla #3 : 05 Nisan 2013, 18:49:45 »