Kayıt Ol

Daniel Handler Hakkında a.k.a Lemony Snicket

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Daniel Handler Hakkında a.k.a Lemony Snicket
« : 08 Şubat 2008, 14:30:56 »
*Daniel Handler, Lemony Snicket takma adıyla "Talihsiz Serüvenler Dizisi" kitaplarını yazan yazardır. 28 Şubat 1970'de Kaliforniya'da doğmuştur. 1992 yılında Wesleyan Üniversitesi'nden mezun olmuştur.

*Aralarında The New York Times, Entertainment Weekly ve US News World Report gibilerinin de bulunduğu saygın gazete ve dergilerin pozitif eleştirilerini toplayan Lemony Snicket kitaplarının satışı dünya çapında 27 milyona ulaştı. Hem de yazarının ısrarla tekrarlamaya devam ettiği, “Bunu bırakın, başka şeyler okuyun!" şeklindeki uyarılarına rağmen...

*Lemony Snicket takma isimli yazar Daniel Handler, Bill Pullman'ın başrolde olduğu kara komedi 'Rick'in de yazarı. Sadece kitabın tutkunlarının anlayabileceği birkaç küçük espriyi de Talihsiz Serüvenler Dizi'ne sokmayı ihmal etmemiş. Ama dikkatli seyircilere haksızlık etmemek için onlara da anlaşılır ipuçları vermiş. Karikatürist Rube Goldberg'in basit şeyleri karmaşık yoldan anlatma yönteminden etkilen Handler'in yarattığı sahnelerde bariz bir Goldberg etkisi görmek mümkün. Görsellikteki baskın gotik görünümü de yazarımız baş döndürücü buluyormuş. Yazdığı maceralarda çocukları sürüklemediği yer kalmayan Handler, onların bebek yerine konulmasını anlamsız buluyor ve çocukların yetişkinlerden farksız olduğunu iddia ediyor. Tıpkı yetişkinler gibi bir şeylere hazır olan ve olmayan çocuklar olduğunu düşünerek hikayelerini yazmış. Şu anda 12. Snicket kitabını bitirmek üzere olan yazarın yeni kitabı yetişkinler için ve adı da 'Adverbs' yani 'Belirteç'. Handler'in en çok sahip olmak istediği süper güç ise Amerika Birleşik Devletleri'ymiş.

*Dünyanın hemen her yerinde Talihsiz Serüvenler Dizisi'nin yazarı olarak tanınıyor olsa da, günümüzün en mühim gruplarından The Magnetic Fields'ın akordiyoncusu olarak bir yandan müzisyenlik hayatını da sürdürmektedir. Hatta kelimelerle çok iyi oynayan bir insan olarak Daniel Handler'ın, The Magnetic Fields'ın has adamı Stephin Merritt ile yaptığı bir röportaj grubun en önemli albümü "69 love songs"ın bukletinde bir kitapçık olarak dinleyicilere sunulmuştur.

Çevrimdışı Eragon_Shadeslayer

• *
  • 33
  • Rom: 3
  • InTo The Sky to WiN or diE...!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Daniel Handler Hakkında a.k.a Lemony Snicket
« Yanıtla #1 : 11 Şubat 2008, 21:04:48 »
Bilgiler için teşekkürler dostum.. Bildiğim kadarıyla dahi olarak kabul ediliyor..

Hayatı Cid'Tİ'ye Almak Lazım...

89T Life Style

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #2 : 08 Ağustos 2008, 11:15:23 »
İnanırım valla. :D Büyük yetenek ister böyle bir seri yazmak. :)

Çevrimdışı segraron

• **
  • 152
  • Rom: -4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 01 Ağustos 2009, 06:21:10 »
talihsiz kardeşlerin birkaç kitabını okudum oyununu bitirdim filmini de izledim kısacası hoşuma gitti
En koyu beyaz

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 02 Ağustos 2009, 00:53:24 »
Onlarla sadece hoşuna gider zaten :=)

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #5 : 02 Ağustos 2009, 19:15:25 »
Onlarla sadece hoşuna gider zaten :=)

Kesinlikle. Oyuncu kadrosu çok sağlam olsa bile üstelik.

Çocuk serisi, yazdığına bakmayın. İlk birkaç kitabı atlatınca kesinlikle seri sizi içine çekecek, eminim. :) (Bir diğer ihtimal bayılıp, kitabın kapağını bir daha açmamak üzere kapatmak. Bence 1.'si tabii. :P )

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 02 Ağustos 2009, 19:47:36 »
Bayılıp kitabı kapatanların kelle-i şeriflerine The Complete Wreck (13'ü bir yerde) ile vurarak mefta eylemeyi düşünüyorum bazen. :hihi

malkavian

« Yanıtla #7 : 02 Ağustos 2009, 19:49:21 »
Filme uyarlaması da oldukça başarılı. Jim Carey ortalamanın üstünde bir performans ile filmi sırtlıyor.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #8 : 02 Ağustos 2009, 19:50:47 »
Yer yer beni bile "Öf!"letmiştir, ama olaya GİT ve diğer üçüzler dahil olduktan sonra okumamak için hiçbir neden düşünemiyorum. :D

Çevrimdışı ...Allen C.P...

• **
  • 137
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 20 Ağustos 2009, 16:43:16 »
İnşallah bi ara okucam Seriyi..Stephen King'ten sonra en sewdiğim yazar..:D
...İmza ve avatarlarım bana aittir!(Kesinlikle almayınız!)

Çevrimdışı brisingr

• 655
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 15 Nisan 2010, 22:10:13 »
Valla şu GİT'in esrarını çözemedim açıklanana kadar okuycam

[spoiler]Valla Quagmire Üçüzleri kaçtılar balonla kurtuldular iş kebap[spoiler]