Kayıt Ol

İzlemeden Ölmeyim vl. Kayıp Rıhtım

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • Rom: 8
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
İzlemeden Ölmeyim vl. Kayıp Rıhtım
« : 23 Nisan 2013, 22:58:09 »
Bunu izlemeden ölmeyin dediğiniz filmler var mı? Neden izlenmesini öneriyorsunuz?

Ben başlayayım:

The Disappearance of Finbar

Hayata tamamen yeni bir bakış açısıyla bakmanızı sağlıyor. Etrafınızda yaşananlar size ne kadar bağlı, hayatınızı siz mi yönetiyorsunuz yoksa herşey sadece kader mi?
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...

Çevrimdışı BerkeB

• 494
  • Rom: 7
  • Onu bulan herşey'i bulur
    • Profili Görüntüle
Ynt: Film Tavsiyesi
« Yanıtla #1 : 23 Nisan 2013, 23:01:55 »
Yes Man

Bakış açınızı değiştirmeye yarayan güzel bir kişisel gelişim hikayesiyle mesajını verip daha sonra bir aşk filmine dönüşen ve Jim Carrey' nin oyunculuğuyla süslenmiş iyi bir yapım.
Bakmayın şiir yazdığıma romantik değilim :).

Çevrimdışı maviuçurtma

• *
  • 29
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: İzlemeden Ölmeyim vl. Kayıp Rıhtım
« Yanıtla #2 : 26 Nisan 2013, 22:05:11 »
Amelie

Bana çok şeyler katan bir film. Küçük şeylerden mutlu olabilen, üstelik başkasını mutlu ederek kendi mutluluğunu katlayan bir kadını konu alıyor. İzlenmeli.
Ve değişmişti hayat...

Çevrimdışı oguzkaan

• **
  • 92
  • Rom: 11
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 27 Nisan 2013, 00:13:06 »
3 Idiots
Mühendis veya mühendis olmaya çalışan meslektaşlarıma izlemelerini tavsiye ederim. Gerçek mutluluğun baskının veya korkunun etkisiyle değil, kendi yaptığımız seçimlerden ortaya çıktığını anlatıyor.

Like Stars on Earth
Çocuğu olanların ve olmasını isteyenlerin izlemesi gereken bir film. Hem kim çocukları sevmez ki! ;D

Spirited Away
Nasıl anlatsam, anime seviyor ve hala izlemediyseniz çok şey kaybediyorsunuz. Sadece izleyin her dakikası için bana sonra teşekkür edersiniz.

Çevrimdışı cristol00

• *
  • 25
  • Rom: 0
  • '' Büyüdükçe masumiyet kaybolur. ''
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 27 Nisan 2013, 12:07:19 »
3 Idiots, Yeşil Yol, Leon ve V For Vendetta mutlaka izlenmeli diye düşünüyorum :)
” En zengin insan, en güçlü arkadaşlara sahip olan insandır. ”

Altobello - The Godfather

Çevrimdışı Acmert

• **
  • 268
  • Rom: 24
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 27 Nisan 2013, 15:15:21 »
Trainspotting

Britanya'dan çıkan en iyi romanın, filmi izlenmez mi?

“Hayatı seç. Bir meslek seç. Bir kariyer seç. Kocaman bir televizyon seç. Otomatik çamaşır makinelerini, arabaları cd çalarları ve elektrikli konserve açacaklarını seç. Sağlıklı olmayı, düşük kolesterolü ve diş sigortanı seç. Geri ödemesi en az olan banka faizini seç. Ufacık bir ev seç. Arkadaşlarını seç. İyi bir tatili ve bavulu akıllıca doldurmayı seç. Üç odalı evini en güzel kumaşlarla donatmayı seç. Kendi işini kendin görmeyi ve Pazar sabahı ne bk olduğunu düşünmeyi seç. Beyni uyuşturan, ruhunu ezen şov programlarını seyrederken, bktan yiyeceklerle tıkınacağın televizyon karşısındaki koltuğunu seç. Sonunda da, sefil bir evde yalnız başına geberip giderken, yerini, senin yerine geçmek için, seni kandıran bencil ibnelere bırakmayı seç. Çürüyüp gitmeyi ve yetiştirdiğin gerzek veletlere rezil olacak biçimde kendi altına etmeyi seç. Geleceği seç. Hayatı seç...

Ama ben neden böyle bir şey yapmayı isteyeyim ki? Ben hayatı seçmemeyi seçiyorum. Ben başka bir şeyi seçiyorum. Sebep mi? Sebep falan yok. Eroini aldıktan sonra sebeplere neden ihtiyaç duyasın ki?”

Olayı anlamışsınızdır.

Bir efsane olarak: Fight Club

Mükemmel bir film. Mülkiyet kavramına değer vermekten ve hayatı çok fazla önemsemekten bıkmışsanız, bu filmle yeraltına inmenizi öneririm. Bir çok kişi izlemiştir diye düşünüyorum, o yüzden kitabını okumanızı da öneririm. Filmi kadar iyidir.

Son olarak da gerçek bir yaşam hikayesinden uyarlanmış olan Into the Wild 'ı öneririm.

Çevrimdışı metallica

• *
  • 47
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 08 Ağustos 2013, 04:33:00 »
Jurassic Park

Sinemayı, büyülü hikayeleri(büyüden kasıt etkileyici, bünyeye tesir edici), fantastiği, bilimkurguyu sevdirdiği için izlenmeli. Dönemine göre çok ileride olduğu, hala eskimediği ve kolay kolay eskimeyeceği için izlenmeli.

Çevrimdışı BerkeB

• 494
  • Rom: 7
  • Onu bulan herşey'i bulur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 08 Ağustos 2013, 11:05:43 »
Pandoranın Kutusu isimli Türk filmi.

Film aslında o kadar muhteşem bir başyapıt değil ama benim bu güne kadar çekilmiş Türk filmleri arasında gördüğüm en düzgün kurguya, oyunculuğuna sahip film. Ayrıca kamera açıları şahane. Bu yüzden eğer Türkseniz ölmeden bu filmi izlemelisiniz dediğim bir film :)
Bakmayın şiir yazdığıma romantik değilim :).