Kayıt Ol

Evrim Yanılgısı

Çevrimdışı Atacan

• *
  • 8
  • Rom: 0
  • Şşşt ! Mayam kuruyor !
    • Profili Görüntüle
Evrim Yanılgısı
« : 10 Mayıs 2013, 17:15:35 »
Ben, ilk hücre, son projem “Homo Saphiens” in bana verdiği isimle Koaservat, var olduğum zamandan beri organizma yazılımları ile uğraşırım. Derin su yarıklarından başlayarak sınırlarını ozon tabakası ile bezenmiş bir atmosfere kadar genişlettiğim bu biyoloji, en sevdiğim uğraş alanı. DNA yazmayı nasıl öğrendiğimi hatırlamıyorum ama en eski hatırladığım şey, yazdığım ilk büyük projelerin, türlerdeki uyum sağlama sorunu yüzünden kısa sürede başarısız olmasıydı. Hatta çok ciddi enerji sermayeleri ile oluşturduğum, içinde devasa sürüngenlerin bulunduğu “Dinozor” projesi de tam anlamıyla fiyaskoydu. Sonraları memeliler üzerinden yaptığım denemeler ummadığım bir başarıya ulaştı. Yaşadıkları coğrafya ile iyi bütünleşmişlerdi ve çenekli bitkilerle iyi birliktelik sağlamışlardı ve onca gelişme yaşanırken aklıma tuhaf bir fikir geldi.
Evet. Fikir üzerine bir fikir.
Yani dedim ki kendi kendime, “fikir” kavramını neden bir organizma üretemesindi? Memeliler, özellikle de şu yüksek bitkilerde yaşayan türleri gerçekten de bu konuda ümit vericiydi ve hemen düşünebilme özelliğimi bir türün alt dizilimine aktardım ve bu türe de “Homo Saphiens” adını verdim. Ve ilk defa bir tür, tahmin edebileceğim davranışların dışına çıkmaya başladı ve bir organizma, birleşerek başka daha gelişmiş organizmaları oluşturmaya başladı. En kötüsü de, yeni oluşan gelişmiş organizma kendi oluşturduğum türleri ortadan kaldırıyordu.
 Korktum, çünkü ilerde sadece canlı bir tür ve ona bağlı cansız bir sistem olacaktı. Tekrar başlamak nefret ettiğim bir şeydir. Ama bu tür, kontrolden çıktı ve artık Sistemi sıfırlamalıyım.

Çevrimdışı BerkeB

• 494
  • Rom: 7
  • Onu bulan herşey'i bulur
    • Profili Görüntüle
Ynt: Evrim Yanılgısı
« Yanıtla #1 : 10 Mayıs 2013, 17:27:11 »
Bir kitabın arka yazısı veya bir kitabın içinden bir bölüm gibi olmuş. Sanırım birazcık daha detaylandırılabilirdi. Devamı olmayacak sanırım. O halde yeri de yanlış olmuş. Bence Düşler Limanı' na açılmalıydı.

Elinize sağlık fikir güzel, sunum orta :).
Bakmayın şiir yazdığıma romantik değilim :).

Çevrimdışı Bars Elsa

• **
  • 318
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Mayıs 2013, 18:15:51 »
Yazılması planlanan bir öykü ya da romanın kısa tanıtım yazısı mı acaba? Sadece ismine takıldım ben "Adnan Oktar Kitapları" gibi olmuş ismi :)

Çevrimdışı Atacan

• *
  • 8
  • Rom: 0
  • Şşşt ! Mayam kuruyor !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 10 Mayıs 2013, 22:29:55 »
:) Teşekkür ederim . Elbette bu yazı sadece projenin ana fikriydi . Ama bu fikri işleyebilir miyim bilemiyorum .

Çevrimdışı BerkeB

• 494
  • Rom: 7
  • Onu bulan herşey'i bulur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 10 Mayıs 2013, 23:18:10 »
Eğer olur da işlerseniz ben seve seve okurum. :)
Bakmayın şiir yazdığıma romantik değilim :).