Kayıt Ol

FlashForward

• **
  • 139
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
Ynt: FlashForward
« Yanıtla #15 : 13 Nisan 2010, 23:35:05 »
Bu diziyi en başta çok sert eleştirmiştim. Fakat Marttaki iki bölümlük geri dönüşü beni çok mutlu etti ve hep böyle gideceğini düşündüm. Ama o gaz sadece o iki bölüm içinmiş. Ondan beri yayınlanan üç bölümde konu yine çok fazla ilerlemedi.

Sürekli, 'bir şey açıklayacağız ama nasıl açıklayacağımızı bilmiyoruz, bu yüzden de durmadan daha üst kademeler ortaya çıkartıp milletin kafasını karıştırıyoruz. belki aradaki olayları unuturlar' mantığında ilerleyen dizi olur mu ya? Bunların bu yaptıklarını Lost bile yapmadı.

Spoiler: Göster
Yani Allah aşkına, o son bölümdeki Janis'in olayı neydi? 14 bölüm boyunca çok sağlam karakterli biri çizilirken, birdenbire bir bölümde böyle bir şey ortaya çıkarıyorlar? Neymiş iki köstebek varmış. Biri Janis'miş. Umarım bunu Janis'in Simon'a attığı bir yem olarak gösterip toparlarlar. Yoksa yapımcıların camlarını indireceğim gün yakındır.

Ayrıca bölümlerin çekimi yapıldıktan sonra montaj aşamasında kilit sahnelerin çıkarıldığına dair bir hissim var bu dizinin en başından beri. Çünkü birdenbire bazı sahneler bitip çok alakasız bir sahne başlıyor ve arada olan olaylar olup bitmiş kabul ediliyor. Geri dönüş de yok... Sürekli bir bölük pörçük izliyorum.

Gossip Girl ve The Vampire Diaries gibi bazı çevrelerce yüzeysel görülen gençlik dizilerinde bile çok daha ilginç ve özenli sahnelerle, çok daha iyi müzik var açıkçası.

Bu bölümün sonu kesinlikle ilginç değildi. Bence rezillikti. Sırf 'to be contiuned' olayı için bu bölümde bir şey bulamayıp böyle bir hikaye eklemişler gibiydi. Geçen haftaki bölüm sonu da çok basit bağlandı. Ben Demetri'nin böyle dizide çok önemli olan bir rolü ortaya çıkacak falan sanmıştım. Ama olmadı.

Özetle daha ilk eleştiri mesajımda da yazdığım gibi, sadece 'gelecek değişecek mi?' merakıyla izlenecek dizi olacaktır artık tarafımdan. Zaten bu sezon toparlayamazlarsa ve ikinci sezon anlaşmasını sağlayabilirlerse -ki bu da çok zor görünüyor şu anda- kesinlikle izlemem.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #16 : 14 Nisan 2010, 00:28:51 »
Bence bilinçli bir konu dağıtma eylemi söz konusu. Aynı konu üzerinde uzun süre izleyiciyi tutarak kendi işlerini zorlaştırmak istemiyorlar. Flashforward tipi dizilerde şaşkınlık faktörü en önemli senarist silahı. Örneğin Gibbons'un kahramanlarımızın kuleye geleceklerini bilebilmiş olması gibi. Yüzükler üzerinde çok durmamızı da istemiyorlar çünkü bir şekilde tam bilimsel olmaktan çıkarak gizeme kayacak. Gizem kozunu belli bir noktaya saklıyor olabilirler, şu an için her şeyi mantıklı ya da mantıksız bir fiziksel kanun ile açıklayabilecek düzeydeler. Ben çok ciddi yaklaşmıyorum animelerin aksine batı dizilerine, hani izlemesi keyifli şeyler var o kadar.

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 30 Nisan 2010, 19:16:25 »
Yani bu dizi beni çıldırtacak.

İki bölümde kendinden soğutup, sonraki iki bölümde çok daha sıcak bir şekilde kendine bağlatıyor. 17. ve 18. bölümler hakikaten şimdiye kadar yayınlanan en iyi bölümlerdi benim gözümde.

En sonunda 'çatallanan yollar bahçesi' mantığıyla dizi kendi konusunu buldu. Sezon başından beri tam olarak ne atlattığı belli olmayan dizi, bir oraya bir buraya savrulmasını son iki bölümde en aza indirdi. Benim gibi bir çok kişiyi de çok sevindirdi tabi. Yeni bir 'Lost' bulma umuduyla başladığım ve fakat hemen birkaç bölüm sonra hayal kırıklığına uğradığım bu dizi, eğer 2. sezonu garantilerse (-ki neredeyse sezon bitecek, hala garantileyebilmiş değil, bildiğim kadarıyla) hangi eksende ilerleyeceğini gösterdi.

Belki bir 'Lost' asla ama en azından bir 'Heroes' diyebiliriz (tabi ilk sezonları karşılaştırıyorum.) Bu yüzden de izlemeye değer.

Ayrıca son bölümdeki ikili ajan sahnesi, Janis'in imajını kurtarmak için yapılmış. Evet, gerekli böyle şeyler. Kötü tarafın ajanı olmaktansa CIA'in ajanı olması çok daha iyidir. Her ne kadar bu sahne Flashforward'ın sınırlarına göre bile fazla zorlama olsa da rahatlamadım diyemem.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #18 : 11 Mayıs 2010, 16:57:58 »
Bu... bu sahne mükemmeldi.

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 15 Mayıs 2010, 01:16:18 »
Ve maalesef, ABC haftalardır yapacağını söylediği şeyi yaptı. V'yi ya da Flashforward'ı iptal edecekti. Piyango Flashforward'a vurdu. V'ye göre çok daha sağlam temellere oturduğunu, yayınlanan son bölümleriyle iyice hissettiren dizi reyting savaşında yenildiği için iptal oldu.

İki bölüm kalmışken hikayenin bütün sorularının cevaplanacağını hiç sanmıyorum. Keşke böyle olmasaydı. Dizi bayağı toparlanmıştı.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #20 : 15 Mayıs 2010, 01:37:48 »
Bence bir mahsuru yok bitmesinin. Amerikan dizisinin kısası makbul benim için u_u
20. bölüm ile oldukça yediler hikayeyi, bilgiyi bedavaya saçan bir bölümdü. Umarım yakışan bir 2 bölüm olur final için. V'yi hiç izlemedim ama bir el atasım var.

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 15 Mayıs 2010, 09:44:04 »
İptal olayı dün kesinleştiği için önümüzdeki iki bölüm büyük ihtimalle çekilmiştir. Çekimleri bitmemişse bile senaryosu mutlaka yazılmıştır. O yüzden zannetmiyorum ki çok tatmin edici bir sona ulaşsın.

Çevrimdışı uxt

• *
  • 1
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 03 Haziran 2010, 17:19:47 »
En son  22. bölümü izleyince anlayamadığım ve gözden kaçtığına inandığım bir nokta var:

İlk bölümde Wedeck  blackout sonrası 29 nisanda kendini FBI binasında wc de gazete okurken görmüştü, ki komik bulunacağını düşündüğü  için olacak hatta bunu toplantıdaydım olarak anlatmıştı benford ve diğerlerine.

Öncelikle insanların gazetelerini genellikle sabah saatlerinde okuduğunu  düşünürsek akşam 10 sularında tuvalette gazete okumakta neyin nesi?

Hadi akşam sabah farketmez tuvalette gazeteye bakmak her daim  zevktir diyelim.Peki blackout ta aynı ortamdaki insanların aynı anı,aynı şartları yaşadıklarından,gördüklerinden hareketle,bir yandan  silahlı adamlar tarafından baskına uğrayan bir bina(Benford) diğer tarafta aynı binada elinde gazete, tuvalette rahat bir şekilde işini gören Wedeck in öngörüsü.

Görülen zamanın değişebileceği ilerleyen bölümlerde anlaşıldı, Demetri  ve ajan  Al Gough ta olduğu gibi.Fakat Wedeck in bu durumunu açıklamakta bu kullanılamaz blackout ortak fakat sonradan yaşanılan şeyler farklı olabilir (filmin mantığına göre)

Fizik biliminin henüz çözümlenmemiş ve  başlı başına gizemini koruyan problemlerinden,varsayımlarından (aynı  lost ta olduğu gibi bu dizide de) senaryoda farklı çıkış kapıları oluşturmak , diziye biraz  gizem katmak ve belki de en önemlisi  dizinin devamlılığını sağlamak için faydalanıldığından cevapsız kalan yerler mantıksal olarak tamamen acıklanamayan kısımların var olması kaçınılmaz oluyor.

Çevrimdışı Contes

• **
  • 57
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 03 Haziran 2010, 20:04:57 »
Bir dizi daha bitti...öyle bir bitti ki sanki sezon finaline girdi. acaba böyle yaparak başka kanallara mı göz kırpıldı?. lakin ben gene aynı tantanayı çekemem gibime geliyor. gene bayılmasalardı bir nebzede olsa çekilirdi ama şimdi ııınhh.
Gerçeği öğrendim bir gün...
Ve gerçeğin acı olduğunu...
Sonra dozunda acının, yemeğe olduğu kadar hayata da "lezzet" kattığını öğrendim. (Mevlana)

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 21 Eylül 2010, 18:42:13 »
An itibariyle başlamak üzereyim fakat önce bir soru sormak istiyorum. Yukarıdaki mesajları okudum ama kafam pek yerinde değil şu ara;

2. sezonu var mı bu dizinin?
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 02 Ekim 2010, 19:16:56 »
Bu soruya şöyle cevap vereyim; Flashforward'ın ilk sezonunu yayınlayan kanal ABC'nin kesinlikle yeni bir sezon için anlaşma gibi bir durumu yok. Ratingleri onların standartlarına göre çok düşük ki dizinin en kötü bölümünde aldığı ratingi CW kanalı öpüp de başına koyardı orası ayrı...

Neyse yani şu an için çekilen bir yeni sezon yok. Ama nette büyük bir baskı var. Eğer 1. sezon DVD satışları iyi olursa belki de Starz kanalının yeni bir sezon için anlaşma olayı olabilir diye haberler çıkıyor. Yine de benim pek umudum yok. O yüzden elinizde tek bir sezon olduğunu ve büyük ihtimalle yenisinin olmayacağını düşünerek izlemenizi öneririm.

Çevrimdışı arcane

• *
  • 9
  • How's It Going to End?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 01 Mart 2011, 23:30:23 »
Devam etmeliydi. V'den ne eksiği var. Neyse ki yerine The Event geldi. Ama hala aklım kaldı FlashForward'ta.
Asıl gerçek, inanmayı seçtiğimiz şeydir.