Kayıt Ol

Anket

Kitabın adı ne olsun?

Silo Serisi 1 - Yün
3 (15.8%)
Wool Serisi 1 - Yün
11 (57.9%)
Wool Serisi 1 - Silo
3 (15.8%)
Wool Günlükleri 1 - Silo
0 (0%)
Yün Serisi 1 - Silo
2 (10.5%)

Toplam Oy Verenler: 17

Oylama kapandı: 15 Şubat 2014, 19:35:05

WOOL Serisi - Hugh Howey

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: WOOL Serisi - Hugh Howey
« Yanıtla #60 : 13 Kasım 2015, 15:47:51 »
2. kitap olan Vardiya'ya bugün başladım ve 40 sayfa okudum. Yeni karakterleri de gördükten sonra ilk yorumum şu şekilde oldu: "Donald'ı bırak da Troy nerede, Troooy! Donald'ı bırak Troy'a geç!"

Yepyeni karakterlerle Silo dünyasının geçmişini, daha doğrusu temellerini öğrenmeye başladık bu 2. kitapta. Dolayısıyla Jules, Solo gibi kahramanlar bu kitapta yer almıyor. Ancak daha kitap başlar başlamaz adının neden Vardiya olduğuna dair açıklamaları da yapıyor kitap. Kim bilir devamında daha neler çıkacak.

Vardiya kavramı, ilk kitabın karanlık atmosferine yakışan türden. Bu kitapta da o etki devam ediyor. 2040'lı yıllarla 2110 yılı arasında gidip geliyoruz şimdilik. Troy ile "vardiya" olayını görüyor, Donald ile yeraltına inilmeden önceki dönemlerde siloya giden olayları görüyoruz.

Merak ettirerek başladı; tıpkı ilk kitapta olduğu gibi.

Efendim, fuar bitene kadar kitap sadece İstanbul Kitap Fuarı'nda satışta. Ama fuar zaten bu pazar bitiyor. Sonrasında internette ve kitapçılarda olacak. Alınız, okuyunuz ^^.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 16 Kasım 2015, 08:35:10 »
Hugh Howey okuru strese sokmaya devam ediyor. Kitabı henüz bitirmedim. Bu sabah itibariyle 215'e geldim ama sizlerle paylaşmak istediğim bir şey var.

Bu kitabı bir daha gece yatmadan okumam. Nedeni insanın psikolojisinde yarattığı gerilimden başka şey değil. Korkmak değil, bir gerilim filmi gibi değil. Silo'yu okuyanlar biliyor işte; yarattığı şok insanın kalbinde patlayıveriyor.

Vardiya ilk kitaptan hiç de geri kalmamış. Ama dün... Dün akşam düzinelerce buğulu camı ellerimle ovuşturup her birine aynı ismi haykırıyordum. Öyle gerçekti ki, birebir yaşadım.

Öte yandan, Hugh Howey, sen kocaman bir çılgınsın. Oluşturduğu sürprizlerden birini açıklamasına 30-40 sayfa kala dikkatli okuyucuya torpil geçmiş. 110'da dikkatli okura cevabı erkenden veriyor :D. Güzel taktik olmuş. Helal olsun bu adama.

Özetle, dün fena halde gerildim. O sahneyi kolay kolay unutamayacağım sanırım. Her şeyi bırakıp bu kitabı okumak istiyorum şu an.

Silo'yu okumuş olanlar: ilk kitapla pek çok bağlantı mevcut, ancak iki kitabın arasına zaman girdiği için ben bazı şeyleri unutmuşum. Jules'un gördüğü bazı küçük detayları o zaman anlamamıştık ya hani, burada hepsi anlam kazanıyor. Ancak bunun için ilk kitabı hatırlamak gerek. Şahsen Silo'yu hızlıca tarayacağım. Birkaç şeyi unutmuşum.

Çevrimdışı -Kötü karakteR-

• **
  • 157
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 16 Kasım 2015, 15:06:19 »
Bu konuyu gördükçe çatır çatır çatlıyorum, ben niye Puslu Kıtalar Atlası'nı bir türlü bitiremiyorum?!!! T.T Serinin ilk kitabı kitaplığımdan hüzünle beni oku beni oku diye bakıyor T.T

Çevrimdışı merdem

• **
  • 64
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 14 Aralık 2015, 12:46:15 »
3. Kitabı da yayına hazırlanmaya başlamışlar. Adamlar gerçekten hızlı. Çevirmen yine MİT mi acaba?

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 14 Aralık 2015, 12:57:44 »
3. Kitabı da yayına hazırlanmaya başlamışlar. Adamlar gerçekten hızlı. Çevirmen yine MİT mi acaba?

İhsan abi çevirecek de çeviriye daha başlamadı :). Ondan önce 2 kitap var.

Çevrimdışı merdem

• **
  • 64
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 14 Aralık 2015, 13:10:34 »
Seri bitmeden almam dediğim için laf yedim galiba :) bu haftaki yayinda da bahsi geçti zaten üstüme alındım:) gelecek ay almaya baslayacam artık monokl yayinevine destek vermek gerek gercekten

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 14 Aralık 2015, 13:17:18 »
Valla aklıma bile gelmediniz, ismen hatırımda da değildiniz :). Alican sözünü açınca ben de bu anlayışın yayınevleri ve seriler açısından ne kadar zararlı olduğuna katıldığımı dile getirdim. Genel bir sözdü, alınacak bir şey yok :). Öte yandan destek olmaya karar vermeniz harika.

Çevrimdışı merdem

• **
  • 64
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 14 Aralık 2015, 13:25:27 »
Ayrı bir tartışma konusu bu yeri degil ama ithakide çok seri yarım kaldığı icin biraz güven duygusu zedelendi yoksa monokl veya Delidolu gibi yayinevlerinin yeri ayri

Çevrimdışı Mashiara

• **
  • 119
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 14 Aralık 2015, 22:13:59 »
Burayı  okuyunca 1 ay önce Rasim EMİROSMANOĞLU' nun attığı twiti hatırladım ve aradım buldum :)

https://twitter.com/Holybreath/status/665593533177470976
Adın umrumda değil, kırmızı. Adını bilmek istemiyorum. Eğer en az ilk üç savaşından sağ kurtulursan belki o zaman adını öğrenirim. Daha önce değil. Eskiden isimleri öğrenirdim, ama bu kahrolası bir zaman kaybıydı. Bir baş belasını tam tanımaya başladığımda kalkar ölürdü. Bu günlerde zahmet etmiyorum.-Horkin Usta-

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 15 Aralık 2015, 07:20:33 »
Kasımda dediği için 5-6 ay sonra Toz'u okumamız mümkün :). Ama yayın programı birkaç aylığına ötelenebilir bence. Birkaç aylık gecikmeden de bir şey olacağını sanmıyorum. O kadarcık da bekleriz yahu. En doğru cevabı İhsan abi verir diyeceğim ama ondan da öte, yaşayarak göreceğiz ^^.

Çevrimdışı Mashiara

• **
  • 119
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 15 Aralık 2015, 08:44:00 »
Geç olsun ama kaliteli olsun bekleriz tabi ki.Okuyacak kitap da çok.Ben sadece paylaşmak istedim :)
Adın umrumda değil, kırmızı. Adını bilmek istemiyorum. Eğer en az ilk üç savaşından sağ kurtulursan belki o zaman adını öğrenirim. Daha önce değil. Eskiden isimleri öğrenirdim, ama bu kahrolası bir zaman kaybıydı. Bir baş belasını tam tanımaya başladığımda kalkar ölürdü. Bu günlerde zahmet etmiyorum.-Horkin Usta-

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #71 : 15 Aralık 2015, 10:18:28 »
İkinci kitap çıkalı daha 1 ay oldu, insaf :D Üçüncü cildin çevirisi henüz başlamadı bile, ki ondan önce MonoKL'dan başka bir kitap var bitirilmesi gereken. Onun ardından da acil bir düzelti işim var. Ancak ondan sonra Wool 3'e başlayabilirim.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı ionik

• *
  • 19
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 24 Aralık 2015, 11:22:49 »
İhsan Bey hem sizin hem monokl yayınlarının eline emeğine sağlık, bu 2.kitapta da yine çok iyi bir iş çıkarmışsınız, 3.kitap için bence hiç acele etmeyin, sadece bir kere okuyarak klostrofobi sahibi olan bir okuyucu olarak bu seriye uzun süre maruz kalmanıza gönlüm el vermez, araya başka kitaplar alın, neşeli kitaplar.. şahsen ben kendimi diskdünya serisine geri atmak istiyorum..

sanırım yazar 2014 deki fuara gelmişti, keşke gidip tanışsaymışım, abi sen manyak mısın demek isterdim, bu nasıl bir kafa, bir sürü distopya okudum kendimi hiç bu kadar çaresiz ve kapana kısılmış hissetmedim, serideki atmosfer inanılmaz; o kadar ki kendinizi dışarı atıp derin derin solumak istiyorsunuz gerçi nasa kirli diyormuş istanbul'un havası için ama buna da şükür, buna da şükür :)

Çevrimdışı kara

• **
  • 71
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 24 Aralık 2015, 11:54:01 »
 İlk kitabı imzalatma hatta üç dakika sohbet ve üç adet samimi poz fotoğraf çektirme şansına eriştim,hem de fuarın dışında .Adam ilgisizlikten sıkılmış tam çıkarken Monokl yayınları sağ olsun cep telefonundan arayarak fuarın dışında buluşturdu bizi,sağ olsun sıcakkanlı bir insan Hugh Howey,sanırım fuarda kitap imzalatan son insan benim.İmzalı kitabı tarihi eser gibi saklıyorum,ikinci bir tane aldım Keşke bu senede gelseydi ,umarım 3. kitapta gelir.
"Her bilge adamın korktuğu üç şey vardır: Fırtınalı bir deniz, aysız bir gece ve yumuşak başlı birinin öfkesi."

-Patrick Rothfuss

Çevrimdışı Mashiara

• **
  • 119
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 24 Aralık 2015, 13:53:47 »
Burada twitter linki paylaşıp duruyorum ama şunu okuyunca sevindim paylaşmadan edemedim.

https://twitter.com/Holybreath/status/679387817672351744