Kayıt Ol

Kara Dalamar

Çevrimdışı Anita

• **
  • 156
  • Rom: 1
  • Milamber
    • Profili Görüntüle
Kara Dalamar
« : 04 Haziran 2008, 15:02:14 »
Dalamar Argent'ın kanında büyüye karşı olağanüstü bir yetenek bulunmaktadır. Ancak o, bir elf lordunun evindeki sıradan bir uşaktır ve Yüce Büyücülük Sanatı'na layık görülmediği için en basitinden başka hiçbir büyü eğitimi almamıştır.
Silvanesti sınırlarında savaş patlak verirken Dalamar sanatını öğrenmenin bir yolunu bulacak ve maceraları onu müthiş bir kaderin karanlık yollarına kadar taşıyacaktır.

Yazarı:Nancy Varian Berberick

Drizzt ten tutulduğum 2.Kara Elf.müthişti bence.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: Kara Dalamar
« Yanıtla #1 : 04 Haziran 2008, 15:56:58 »
Krynn'in önemli karakterlerinden birisi Dalamar. Okuyamadım henüz bu kitabı ama çok merak ediyorum.. :)

valthonis

« Yanıtla #2 : 07 Haziran 2008, 01:53:45 »
Bu kitap sonrasında karar vedim dalamar ın benim için bir numaralı karakter olduğuna.Kendisini anlamak için dier litaplarda ulan bunu nie yaptı simdi dememek için bu kitap okunmalı :D

Çevrimdışı GeD

• *
  • 40
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Ağustos 2008, 11:12:49 »
Dalamar kendini baştan belli ediyor zaten. Meraknızı gidermek için çok iyi bir gözlemleme nitelikli kitap olacaktır sizin için. Yalnız şunu söyleyeyim. Dalamar'a iki kat daha fazla bağlanacaksınız bu kitapla birlikte.. :)

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #4 : 06 Ağustos 2008, 18:12:56 »
Dalamar kendini baştan belli ediyor zaten. Meraknızı gidermek için çok iyi bir gözlemleme nitelikli kitap olacaktır sizin için. Yalnız şunu söyleyeyim. Dalamar'a iki kat daha fazla bağlanacaksınız bu kitapla birlikte.. :)

Kesinlikle bunun için bir sonraki sipariş listemde bulunacak! :D

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • Rom: 3
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 17 Ekim 2009, 11:25:33 »
Efsaneler üçlemesinde kendisiyle ilgili bölümlerin gelmesi için kitabı biraz daha hızlı okurdum. :D . Bir anda EM serisinde en sevdiğim karakterler arasında yerini aldı.Ana seriyi bitirdikten sonra mutlaka okuyacağım...
Güneş doğacak, açacak çiçek...

Çevrimdışı diana

• 513
  • Rom: 16
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 12 Eylül 2010, 18:33:44 »
Kara Dalamar;her ne kadar edebi değer açısından Weis ve Hickman'in yazdıkları kadar iyi olmasada,olay örgüsü bakımından en az onların ki kadar güzeldi.

Kitapta Dalamarın yaşamının bir kesiti anlatılıyor.(hizmetçilik yaptığı zamanlardan raistlinin çıraklığına girene kadar)Bazı yerlerde gereğinden fazla hızlı ilerlesede okuyanı yormuyor.Kitap boyu Dalamar hakkında bilinmeyen birçok şey açığa çıkıyor.

Her ne kadar verilen bilgilerden bir ikisi Weis ve Hickmanın yazdıklarıyla uyuşmuyor olsada(en azından bana öyle geldi) genel olarak kitap gayet zevkli.

Çevrimdışı grikunduz

• **
  • 368
  • Rom: 6
  • Est solarus oth mithas
    • Profili Görüntüle
    • HayalGezer
« Yanıtla #7 : 22 Eylül 2010, 15:51:20 »
İlginç olanı ne biliyormusunuz; kitaptaki nerede ise her karakter böyle ne zaman en iyi karakter şu desem başka biri çıkıyor. Flint olsun, Tasslehoff olsun, Raistlin olsun, Caramon olsun (aslında o olmasda olur :) ) hepsi birbirinden ayrı güzel. Ama dalamar da Raistlininki gibi değişik bir gizem kokusu var. O yüzden Dalamara bende tutkunum. Ama Kara Dalamar'ı hala okuyamadım. En kısa zamanda alıp okuyacam.