Kayıt Ol

Raistlin Majere

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: Raistlin Majere
« Yanıtla #30 : 30 Mayıs 2009, 18:48:28 »
Efsaneler Üçlemesi, aradığın seri o zaman. :)

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #31 : 30 Mayıs 2009, 19:18:07 »
Efsaneler Üçlemesi, aradığın seri o zaman. :)

Orada nasıl, iç organ parçalamaca olayına gelindiğini anlatıyor. Arkadaş direk iç organ parçalamacanın olduğu kitabı istiyor. Ben tüm seriyi tek kitap gibi düşündüğüm için hangi kitap hatırlamıyorum xD.

Çevrimdışı Caramon

• *
  • 19
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 30 Mayıs 2009, 21:47:08 »
sağolun tamam

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • Rom: 3
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 17 Ekim 2009, 11:07:03 »
Ejderha mızrağı destanı'nda  Raistlin e aşırı bağlanmıştım.Efsaneler üçlemesi nde beni kendisinden soğutsada yaptığı o son fedakarlıkla beni tekrardan kendisine bağlamayı başardı.Bakalım diğer kitaplarda beni neler bekleyecek....
Güneş doğacak, açacak çiçek...

Çevrimdışı acthpa

• *
  • 8
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 19 Şubat 2010, 00:36:43 »
raistlin i rüyamda görmüştüm...
aslında kurgularım başkaydı  :rr
neyse çok kaptırdım galiba  :D

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 08 Mart 2010, 13:51:22 »
ben bayıldım bu Raist'e.sırf o ve Tass için seriyi okuyorum.Müthiş biri.

Çevrimdışı eleanor rigby

• *
  • 48
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 23 Nisan 2010, 22:09:29 »
ben aşık oldum sanırım raistline. ;D
bir de, kötü bir insanmışım gibi düşünmeme neden olsa da çok yakın hissediyorum bazen, korkuyorum.  :P

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 29 Nisan 2010, 20:29:55 »
Cidden süper ya! Raist 4ever ! :D Ve ilk Raistlin'i anlattığında aklıma Dr. Doom gelmişti :D :D
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 08 Temmuz 2010, 13:01:21 »
Raistlin ölmez Krynn bölünmez! :P

Cidden süper ya! Raist 4ever ! :D Ve ilk Raistlin'i anlattığında aklıma Dr. Doom gelmişti :D :D
O bahsettiğin adam "Fantastik 4'lü"deki ezik kötülük mü? Raistlin'le kıyaslanamayacak kadar basit, eğer oysa. Raistlin, Raistlin işte... Kıyaslanamaz.

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 08 Temmuz 2010, 13:14:28 »
Hayır yani anlatmak istediğim ilk anlattığında böyle metalik, kapüşonlu falan deyince gözümün önünde öyle canlandı :D
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 12 Temmuz 2010, 00:29:10 »
Raistlin gerçekten inanılmaz biri. Ne kadar tavırları umursamaz ve sert olsa da okuyucuları kendine çekiyor. Darth Vader misali  :)
Planemo Syndrome

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 19 Eylül 2010, 15:03:32 »
Hayır yani anlatmak istediğim ilk anlattığında böyle metalik, kapüşonlu falan deyince gözümün önünde öyle canlandı :D
:D Off... Takdire şayan bir çağrışım aslında. :D Bu arada Raistlin'in Solinari'ye yakınlık duyması, ama Solinari'nin onu kabul etmeyişi gibi bir durum da varmış, çok ilginç geldi tabii.

Çevrimdışı grikunduz

• **
  • 368
  • Est solarus oth mithas
    • Profili Görüntüle
    • HayalGezer
« Yanıtla #42 : 21 Eylül 2010, 09:00:15 »
Spoiler: Göster
Aslında teorik olarak raistlin hem öldü, hem ölmedi, hem tanrı oldu, hem olmadı, hem karanlık kraliçenin esiri oldu, hem tanrılar arasında bir yer aldı. Çünkü sizinde bildiğiniz gibi İkizler serisi işe zamanı katarak işi iyicene bozdu. Bir gelecekde raistlin tanrıdır ki büyük kütüphanede bunun o zamanda hiç yazılmamış bir kaydı bulunmaktadır. Ama başka bir gelecekte Raistlin kendini feda etmiş ve Crysania yı kurtarmıştır ve başka gelecekler de Raistlin ölmüştür. Aslına bakacak olursak raistlin konusu işin içine zaman mevhumu karıştığı için karmaşıktır. Ve bence hakkında herhangi bir şey söylenemez.

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 22 Eylül 2010, 20:45:37 »
Aslında teorik olarak raistlin hem öldü, hem ölmedi, hem tanrı oldu, hem olmadı, hem karanlık kraliçenin esiri oldu, hem tanrılar arasında bir yer aldı. Çünkü sizinde bildiğiniz gibi İkizler serisi işe zamanı katarak işi iyicene bozdu. Bir gelecekde raistlin tanrıdır ki büyük kütüphanede bunun o zamanda hiç yazılmamış bir kaydı bulunmaktadır. Ama başka bir gelecekte Raistlin kendini feda etmiş ve Crysania yı kurtarmıştır ve başka gelecekler de Raistlin ölmüştür. Aslına bakacak olursak raistlin konusu işin içine zaman mevhumu karıştığı için karmaşıktır. Ve bence hakkında herhangi bir şey söylenemez.

E iyi de o zaman bir geçmişte de Raistlin-Caramon ikizler değil de sadece Raistlin ya da sadece Caramon vardı. Raistlin tanrı olabilirdi, ama engellendi. Raistlin işkence çekti, sonra yaptıklarından dolayı Paladine tarafından cezası kaldırıldı. Raistlin ölmedi, sadece tanrıların boyutunda, ama tanrı olarak değil onur konuğu olarak. O zaman olayı da şöyle "eğer müdahale edilmezse, durdurulamazsa olacaklar bunlar", ki bu da olası bir gelecek demektir, ayrıca bu gelecek de engellenmiştir, Raistlin'in tanrıları katli söz konusu değildir. Sadece teşebbüs etmiştir ve dediğim gibi cezasını da çekmişir.

Çevrimdışı grikunduz

• **
  • 368
  • Est solarus oth mithas
    • Profili Görüntüle
    • HayalGezer
« Yanıtla #44 : 22 Eylül 2010, 22:42:53 »
Bilmiyorum aslında kalbi onu engellemese idi bunu yapabilirdi. Onu engelleyen tek şey Crysania ya olan sevgisi idi.Yani raistlin hakkında herhangi bir şey söyleyemeyiz zira o geçmişin ve geleceğin efendisidir.