Kayıt Ol

Raistlin Majere

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Raistlin Majere
« Yanıtla #45 : 23 Eylül 2010, 10:44:17 »
Spoiler: Göster
Bilmiyorum aslında kalbi onu engellemese idi bunu yapabilirdi. Onu engelleyen tek şey Crysania ya olan sevgisi idi.Yani raistlin hakkında herhangi bir şey söyleyemeyiz zira o geçmişin ve geleceğin efendisidir.

Raistlin'i durduran Crysania'ya olan aşkı değildi. Raistlin asla Crysania'ya tam olarak aşık olmadı. Bunu ben değil, Margaret Weiss söylüyor :). Röportajında bu konuyla ilgili bir soru sormuştuk, oradan bakabilirsin. Sadece gerçekten aşık biri onun için böyle bir şey yapardı ki, Raistlin'inki geçici bir heves ve ilgiydi. Bir anlık bir hoşlanma, yakınlaşma.
Raistlin aslında, Caramon'un ona anlattığı gelecekte yönetecek hiçbir şey olmamasını ve bomboş bir dünyada tek başına kaslmasını gözönünde bulundurdur. Hatasını anladı evet ama bu bu dediğim de bir etmen. Raistlin hakkında söylenecek çok şey var aslında. Onun Geçmişin ve Geleceğin Efendisi olması zaten bize pek çok şey söyleyecek konular ve olaylar veriyor :).

Çevrimdışı grikunduz

• **
  • 368
  • Rom: 6
  • Est solarus oth mithas
    • Profili Görüntüle
    • HayalGezer
« Yanıtla #46 : 23 Eylül 2010, 11:11:30 »
Hmm bunu bilmiyordum. O röportajı okumamıştım ve yorumumu kendi kendime yapmıştım . Bu röportaja nereden ulaşabilirim bir link verebilirmisiniz.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 23 Eylül 2010, 11:32:44 »
Hmm bunu bilmiyordum. O röportajı okumamıştım ve yorumumu kendi kendime yapmıştım . Bu röportaja nereden ulaşabilirim bir link verebilirmisiniz.

Röportaja buradan ulaşabilirsiniz.

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 23 Eylül 2010, 19:35:36 »
Şu da var ki, Raistlin'in gençliğine dönülecek olursa zaten iyi bir kalbi olduğunu anlamak zor değil. Zamanla güç arzusu galip geliyor, sonuçta bir Lich'i yeniyor ve güçlerini emiyor. Kim olsa "Tanrı olucam uleeeynn!" diye gaza gelirdi. :D Raistlin kötü biri değil, yanlış anlaşılmış ve tatminsizlik yaşayan bir insandır.

Çevrimdışı Larien

• **
  • 133
  • Rom: 0
  • Söyle dost..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 01 Kasım 2010, 10:59:20 »
Her Okuyanın "Abi tam ben yaa" dediği karakter :D
'Rasitlin' adı geçtiğinde bütün konuşmaların durdurulup bu isme kulak verilmesi gereken kişi. Lord Soth'un Raistlin'e söylediği o malum cümleleri hiçkimsenin aklından kolay kolay kaybolmaz..
Why, the Past should ever be forgot?

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 01 Kasım 2010, 14:50:14 »
Şu da var ki, Raistlin'in gençliğine dönülecek olursa zaten iyi bir kalbi olduğunu anlamak zor değil. Zamanla güç arzusu galip geliyor, sonuçta bir Lich'i yeniyor ve güçlerini emiyor. Kim olsa "Tanrı olucam uleeeynn!" diye gaza gelirdi. :D Raistlin kötü biri değil, yanlış anlaşılmış ve tatminsizlik yaşayan bir insandır.

Kesinlikle. İyi bir insan olmasa kocaman kasabayı vebadan bedava kurtarmazdı.

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 16 Kasım 2010, 18:27:41 »
raistlinin ruhlar savaşındaki rolü ne?
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 16 Kasım 2010, 18:30:06 »
raistlinin ruhlar savaşındaki rolü ne?

Spoiler isteği?

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 18 Kasım 2010, 00:48:48 »
evet lütfen
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 20 Ocak 2011, 21:11:08 »
Arkadaşlar, hepimiz Kum Saati Büyücü Ejderhaları'nı sabırsızlıkla bekliyoruz. Sanıyorum bekleyişte son düzlüğe girildi. Bu arada okumamış olanlara Majere Kardeşler kitabını alıp biraz hasret gidermelerini tavsiye ediyorum. Weis-Hickman'a ait olmasa da gerçekten güzel bir öyküsü vardır.