Kayıt Ol

Shingeki No Kyojin

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Rom: 5
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
Shingeki No Kyojin
« : 24 Haziran 2013, 14:12:07 »

Anime Adı : Shingeki No Kyojin
Bölüm Sayısı : 25 (Planlanan bölüm sayısı)
Tür : Aksiyon, macera, drama, fantastik, süper güçler
Yayın Tarihi : 7 Nisan 2013
Yaş Sınırı : 17+
Yapımcılar :Production I.G, FUNimation Entertainment, Mainichi Broadcasting, Pony Canyon, Kodansha, Wit Studio

Tanıtım :

Bundan birkaç yüzyıl önce insanlık neredeyse yok olmanın eşiğine gelmişti. Devler, hepimizin bazı hikayelerde duyduğu gibi uzun, zekadan yoksun görünen, insanları yiyen ve de en kötüsü bunu beslenmek için değil zevk için yapan varlıklardır. İnsanlığın küçük bir yüzdesi, devlerden çok daha uzun boyda duvarlar inşa ederek devlerden korundular.

Şimdilerde, neredeyse 100 yıldır devler ortalıkta görünmemektedir. Ergenlik çağlarındaki bir çocuk olan Eren ile süt kardeşi Mikasa bir gün korkunç bir şeye tanık oldular. Devasa bir büyüklükte olan bir dev, şehrin koca duvarlarını yıkmaya başlamıştı. Yıkılan duvarların boşluklarından giren küçük devler şehirde binlerce ölüme yol açtı.

Ve Eren bunun üzerine intikam yemini etti. Bütün devleri tek tek öldürecekti..

Hikaye bakımından animenin harika ilerlediğini söyleyebilirim. Hala açıklanmayan bazı kısımlar sizin merakınızı yükseltiyor. Özellikle animeyi haftalık olarak takip ediyorsanız bir sonraki bölümdeki olayları beklemek işkence haline bürünebiliyor. Eğer halen izlemediyseniz anime bittikten sonra izlemenizi tavsiye ederim. :)

Ayrıca animenin animasyonları bence harika, özellikle savaş sahnelerinde. Eren'in ve arkadaşlarının çatıdan çatıya atlarkenki animasyonlar heyecanınızı arttırıyor. Çevre çizimleri gayet güzel fakat karakter çizimlerinde biraz sıkıntı var. Karakterlerin hatları fazlaca kalın. Bazı dev çizimleri ise bana biraz saçma geldi. Özellikle bıyıklı, sakallı devler... Bunlar da nazar boncuğu olsun diyelim. :)

Karakter seslendirmelerinde, animeyi izlediğiniz sırada çalan müziklerde (Özellikle açılış ve kapanış şarkıları) kaliteli bir iş çıkarılmış. Seslendirmeler özellikle karakterlere çok uyumlu olmuş, bana doğallık hissiyatını veriyor. Bu da önemli bir artısı animenin.

Karakterlere ısınma konusunda da bir sıkıntı yaşamadım açıkçası. Ana karakter Eren değer verdiği çoğu şeyi yitirmiş. Bu şok olaydan sonra da intikam almak istiyor. (Burası biraz klişe ama..) Fakat özellikle bu kararından dolayı çoğu insan Eren'i hor görüyor. Bunu biraz fantastik bir düşünce olarak görüyorlar. Ve Eren'in sütkardeşi Mikasa karizmatik bir karakter olarak ortaya çıkıyor. Eren onun için her şeyden önce geliyor. Onu her daim korumayı kendine görev biliyor. Son olarak Armin karakterine değineyim. Biraz zayıf bir kişiliği var ama zekasıyla bunun eksikliğini kapatabilmiş gibi. Diğer karakterler de kayda değer bir şekilde iyi.

Uzun lafın kısası, izlerken zerre kadar sıkılmadığım ender animelerden biri oldu Shingeki No Kyojin. Sizlerin de izlemenizi tavsiye ediyorum. :)   

Bazı Karakterler

Mikasa Ackerman

Eren Yeager

Armin Arlert

Sasha Blouse

Jean Kirstein

Ekran Görüntüleri

Çevrimdışı SPAWN-TheUndead

• **
  • 52
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Shingeki No Kyojin
« Yanıtla #1 : 24 Haziran 2013, 22:26:52 »
Yılın en sağlam serisi. Dayanamadım mangasına daldım. :)
O ÇOCUKLARI BAĞIRTTI, BENDE ONU BAĞIRTTIM BAĞIRTTIM BAĞIRTTIM VE GENE BAĞIRTTIM!!!

MEİJİ FANSUB

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Haziran 2013, 00:37:22 »
Şu an severek takip ettiğim animelerden. Açıkçası çizim ve kurgu kalitesi üst düzeyde. Umarım bu şekilde devam ederler.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı CloudT

• *
  • 13
    • Profili Görüntüle
    • Flavors
« Yanıtla #3 : 02 Temmuz 2013, 15:33:42 »
Parodisi bile dillere destan bir şekilde üremişken, serinin bu kadar popüler olmasıyla birlikte gün geçtikçe daha da hit oranı artmakta... Ve seri şu an -ben dahil- severek takip ediliyor ama mangasınıda takip ettiğimden seri de olacakları az çok bildiğimden tadı tuzu biraz eksik kalıyor. Tabi sevmediğim yönlerden bir başkası da, serinin ana olayı olan titanların bazen moe moe tavrına bürünmesi. Bazen hiç bir şekilde vahşetten eser kalmıyor. Gece kuşağında yayınlanmadığından olsa gerek...

Keyifli bir seri ama asla bir kült yada efsane diyebileceğimiz bir seri olamayacak. Bir kaç sezona unuturuz.

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 14 Temmuz 2013, 23:29:07 »
Parodisi bile dillere destan bir şekilde üremişken, serinin bu kadar popüler olmasıyla birlikte gün geçtikçe daha da hit oranı artmakta... Ve seri şu an -ben dahil- severek takip ediliyor ama mangasınıda takip ettiğimden seri de olacakları az çok bildiğimden tadı tuzu biraz eksik kalıyor. Tabi sevmediğim yönlerden bir başkası da, serinin ana olayı olan titanların bazen moe moe tavrına bürünmesi. Bazen hiç bir şekilde vahşetten eser kalmıyor. Gece kuşağında yayınlanmadığından olsa gerek...

Keyifli bir seri ama asla bir kült yada efsane diyebileceğimiz bir seri olamayacak. Bir kaç sezona unuturuz.

Çok güzel yorum alkışlamadan edemiyeceğim :D Haliyle unutulup gidecek bunun örneğini daha geçen yıl çıkan SAO da yaşadık. Bu sezonluk animelerin kara talihi yapacak bir şey yok. Yine de kalite olarak benim diyen her animeye taş çıkartacak bir anime Shingeki. Yapımcıların ve Mangaka üstadın ellerine sağlık :D

Çevrimdışı Rooney

• **
  • 66
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 15 Ekim 2013, 14:21:05 »
Animeye hala başlamamış olanlar için spoiler içermeyen güzel bir tanıtım ve inceleme yazısına burdan ulaşabilirsiniz.  :hömm:

Çevrimdışı tormund

• **
  • 151
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 22 Şubat 2014, 20:35:19 »
Tek kelimeyle çılgın bir anime. Daha önce Bleach'e başlamış 20 bölüm izledikten sonra terk etmiştim. Bu animeyi ise bir solukta izledim ve yeni bölümlerinin yolunu gözler oldum. İçeriğindeki bolca gizem beni en çok çeken şey oldu. Devler nereden geliyor, amaçları ne? :)

Çevrimdışı tormund

• **
  • 151
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 22 Aralık 2014, 00:16:15 »
Bu animenin devamı ne zaman gelecek acaba! Gözümüz yollarda kaldı. :(

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 22 Aralık 2014, 01:13:33 »
Yanlış değilsem ikinci sezon 2016'da gelecek. Bu kadar bekleyemem diyorsanız mangayı takip etmenizi öneririm...
Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 22 Aralık 2014, 07:36:40 »
En son levi hakkında bir film çıktı . Bu aralar onu görüyorum hep fırsat bulunca izleyeceğim . Yukarıdaki arkadaşlar efsane olamayacak  gibi yorumlarda bulunmuş ama neye göre ? Şuan fazlasıyla efsanevi bir seri benim gözümde gerek çizimleriyle gerekse kurgusuyla , e daha başka ne olacaktı ?

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 17 Temmuz 2015, 20:46:15 »
Live-action filminden yeni trailer geldi.

Japonlar'ın yaptığı nasıl da belli yahu. Amerikalılar'ın animeden anlamayan elleri neyse ki bunu kirletemedi. Ghost In The Shell'i kaptırdık, en azından bunu kurtardır. Şöyle alayım sevenlerini.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 17 Temmuz 2015, 21:34:40 »
Filmle ilgili çıkan hiçbir şeyi beğenemiyorum. Amerikanlar animeden ne kadar anlıyorsa Japonlar da sinemadan o kadar anlıyor gibi duruyor. Marius'a katıldım, bu biraz yanlış oldu. Böyle büyük bütçeli filmler olmuyor ama.

Bir kere böyle bir filmde cidden önemli olan özel efektler vasat(bütçeniz yoksa yapmayın, para bahane olamaz). Ayrıca animede hepi topu 1 tane önemli Asyalı karakter varken oyuncuların hepsi Japon. Japonların oyunculuğuyla ilgili ne düşündüğüme hiç girmeyeyim burada, seveni vardır belki. Ama Alman bir karakteri bir Japon'un oynamasını bekleyemezsiniz, çok farklılar. Hollywood çekip bütün karakterleri Amerikalı yapsa insanlar demediğini bırakmaz, tefe koyarlar yemin ediyorum.

Ayrıca bu nedir allasen? RPG?! Siz ciddi misiniz ya?

Büdüt: Unutmadan, LEVI YOK YAHU FİLMDE!
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 17 Temmuz 2015, 21:45:48 »
Trailerlar biraz hoş gözükse de Grayswandir'e katılıyorum yaa. Film yerine 2. sezonu yapsalardı çok daha mutlu olurdu insanlar.

Edit büdüt: Japonların sinemadan anlamadığı kısmına pek katılmıyorum ama. Kültürlerini sinemaya çok iyi yansıtıyorlar bence :P
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı maviadige

• **
  • 161
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 11 Mart 2016, 19:10:20 »
Bu başlığı gördüğüme sevindim. En sevdiğim 3. animedir. Soluksuz izlemiştim. Hele aksiyon sahnelerinde çalan o müzik yok mu kalp atışımı bile hızlandırıyordu. Kurgusunun güzel olmasının yanında gizemli yanı beni büyüledi. Hele de mangasını okuduğumda daha bir sevdim. Çünkü insan gerçekten şaşırıyor neler olduğunu görünce.

Levi hayranıyım, bir de Mikasa. Karakterler çok iyi işlenmiş. Eren ile ilgili o mühim sahnede gözlerim pörtledi resmen.  :blink İzlemeyenler için detaya girmiyorum. Sağlam bir anime izleyin derim. :)
Yakından bakarsan güzelleşecek.
Uzun süre bakarsan sevimli olacak.
Sen de aynısın...

-School 2013-

« Yanıtla #14 : 11 Nisan 2017, 23:33:17 »
Yeni sezon sonunda yayınlandı!! :clap :clap

Anime yeni sezonu sonunda yayınlandı!! :clap :clap
Işık altında, Kurtuluşum ve yeniden doğuş umudum adına...