Kayıt Ol

Anime Öneri İsteği

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Anime Öneri İsteği
« : 25 Haziran 2013, 17:54:20 »
Neden bu başlığı açtım? Çünkü birkaç tane güzel anime izledim lakin hepsi bitti. Şu an bir arayış içindeyim ve izlediğim animeler bitince her gün yaptığım bir alışkanlıktan (anime izlemekten) mahrum kalmış oldum. İzlediğim animeleri izleme sıramla yazacak olursam (geçmişten günümüze)
1-Sword Art Online
2-Bleach
3-Death Note

Bu 3 anime içerisinde en çok Bleach'i sevdim. Zanpaktoular, kidoular havada uçuşuyordu çok güzeldi. Fakat bitti. Bundan sonra izlemek istediğim animelerde aradığım özelliklerse Kılıç ve Savaş olacak. :D
Naruto'ya başlamayı düşünüyordum ama sırf kılıç yok diye başlamak istemiyorum.
Önereceğiniz animelerde kılıç olsa süper olur. :D Tabi diğer önerilere de açığım :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Anime Öneri İsteği
« Yanıtla #1 : 25 Haziran 2013, 18:00:43 »
Bleach'i sevdiysen Naruto'yu kaçırma. Naruto'da kılıç yok mu dersen... Naruto'da epey çeşitli silahlar var u_u. Kılıç mı? O da var! Ama çok ön planda değil. Herkesin favorisi kunai o animede ^^.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Haziran 2013, 18:15:03 »
Bleach'i sevdiysen Naruto'yu kaçırma. Naruto'da kılıç yok mu dersen... Naruto'da epey çeşitli silahlar var u_u. Kılıç mı? O da var! Ama çok ön planda değil. Herkesin favorisi kunai o animede ^^.

Abla bende sırf o kunai korkumdan başlamıyorum ama sende sevdiysen şüphem kalmadı tamam başlıyorum.  :D

Tabi o bitince ne yapacağımla ilgili başlık devam etmekte herkesin bilgisine :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Haziran 2013, 19:18:44 »
Şu ara zevkle izlediğim Hunter X Hunter'ı öneriyorum. İzle bak, çok beğeneceksin :)
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 25 Haziran 2013, 20:32:02 »
Teşekkürler Hakan Abi :) Onu da listeme ekledim :)

Not: Naruto 1. bölümü izledim gerçekten güzel bir animeye benziyor. Her ne kadar bir bleach olmasa da :D
Kara Dalamar

Çevrimdışı SPAWN-TheUndead

• **
  • 52
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 25 Haziran 2013, 21:04:38 »
Naruto Shippuuden bleach'i bile geride bıraktı artık. Lâkin anime aleminin kralı da One piece'dır.
O ÇOCUKLARI BAĞIRTTI, BENDE ONU BAĞIRTTIM BAĞIRTTIM BAĞIRTTIM VE GENE BAĞIRTTIM!!!

MEİJİ FANSUB

Çevrimdışı Apollo

• *
  • 38
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 25 Haziran 2013, 21:09:48 »
Berserk var. Kılıç desen en büyüğünden var :) Güzel bir anime ama biraz eski ve manganin tamamını kapsamıyor.
Ruruoni Kenshin var. Kılıç olarak değil de One Piece şiddetle öneririm. Zoronun kılıç dövüşleri de tatmin edebilir :)
Bunların haricinde Darker than Black, Fullmetal Alchemist gibi animeler de çok güzeldir.

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
« Yanıtla #7 : 25 Haziran 2013, 22:54:34 »
İzlediklerinden yola çıkarak akla ilk gelenler One Piece ve Naruto oluyor. Bunları izlemedim çünkü bölüm sayılarının çok olmasından dolayı gözüm korktu resmen! Fakat çok iyi olduklarını ve bayağı büyük hayran kitleleri olduğunu biliyorum. İzlediklerimden de Full Metal Alchemist ve Baccano!'yu önerebilirim.  Hatta şiddetle Baccano!'yu öneriyorum. Bir bak boş zamanında ;)
to see world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour
-William Blake

Çevrimdışı CloudT

• *
  • 13
    • Profili Görüntüle
    • Flavors
« Yanıtla #8 : 02 Temmuz 2013, 15:31:10 »
Hunter X Hunter izlenilmesi gereken serilerden biridir. Shounen denilir ama seri yayınlanan son arc ile birlikte şiddetin dibine vurur ve biraz daha yetişkinlere yönelik yaşa ve türe yönelmektedir.

Karakter gelişimleri de serinin gerçekçiliğine zarar vermemekle birlikte, hoş bir anlatıma sahiptir. Böyle aksiyon falan filan istiyorsan bu seride bolca var, özellikle Chimera Ant Arc ile birlikte...

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 02 Temmuz 2013, 18:20:13 »
Öneriler doğrultusunda Narutoya başladım (87. bölümdeyim :D )

Sonrasında ;
One Piece'i
Full Metal Alchemist'i
Hunter x Hunter'ı
Berserk'i listeme ekledim.

Baccano konusunda kararsız kaldım ama düşüneceğim :)
Kara Dalamar

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 20 Temmuz 2013, 01:20:45 »
Öneriler doğrultusunda Narutoya başladım (87. bölümdeyim :D )

Bunu ilk okuduğumda "Höh be oğlum o kadar bölüm bir anda izlenirmi azcık nefes al." diyesim geldi ama geçen yaz One Piece izlerkenki halim aklıma gelince "Devam koçum. Aferin hız kesme." diyorum. Sana zaten benim önerceğim bir çok animeyi tavsiye etmişler. Onların dışında tavsiye edeceklerim şunlar. Yalnız listeyi beğenme sırası olarak düşünme aklıma geleni yazıyorum.

-Sword Art Online
-Hellsing
-Devil May Cry
-Blade Of The Immortal

Ayrıca manga okurum dersen içinde kılıcın sıkça geçtiği Vagabond'u tavsiye ederim. Yanlış hatırlamıyorsam 25 cilt kadar hala devam ediyor. Ama uyarmadı deme Bleach gibi değil herşey normal şekilde kimsenin öyle uçuk kaçık güçleri yok. Berserk'i de manga olarak okuyabilirsin.

Birde hazır burada Berserki okumuş insanları bulmuşken sorayım ben son bölüme kadar okudum seriyi (Geçen yaz) ama tam bir olayın ortasındayken uzun bir süre bölüm çıkmadı acaba seri yarım mı kaldı yoksa ben mi çok sabırsızım?
http://turanmemre.wordpress.com/
Bana dönek demiş itin birisi
Açığım ne imiş sor hele hele

Çevrimdışı Apollo

• *
  • 38
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 20 Temmuz 2013, 03:34:06 »
@memreturan: Maalesef Berserk yapıyor arada böyle. Bildiğim kadarıyla mangakası tek başına çiziyor ve hikayesini yazıyor bu yüzden de bölümler oldukça geç çıkıyor. Oldukça geciktirdi bu sefer ve en son bölüm ocakta çıkarılmış bekliyoruz bakalım umarım ölmeden bitirir şu seriyi.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #12 : 20 Temmuz 2013, 06:11:16 »
Birde hazır burada Berserki okumuş insanları bulmuşken sorayım ben son bölüme kadar okudum seriyi (Geçen yaz) ama tam bir olayın ortasındayken uzun bir süre bölüm çıkmadı acaba seri yarım mı kaldı yoksa ben mi çok sabırsızım?

Berserk devam etmektdir. Ancak yeni bölümlerin çıkış periyodu belirsiz olmak ile beraber son 2 yıldır aşağı yukarı 2-3 ayda bir olmaktadır.

@memreturan: Maalesef Berserk yapıyor arada böyle. Bildiğim kadarıyla mangakası tek başına çiziyor ve hikayesini yazıyor bu yüzden de bölümler oldukça geç çıkıyor. Oldukça geciktirdi bu sefer ve en son bölüm ocakta çıkarılmış bekliyoruz bakalım umarım ölmeden bitirir şu seriyi.

Berserk'in mangakası Kentaro Miura ile ilgili bir yanlış anlaşılmayı düzeltmek istiyorum. Miura'nın uzun yıllardır pek çok asistanı oldu. Ancak hiç biri uzun süre onunla birlikte çalışamadılar. Miura ne yazık ki fazla mükemmeliyetçi. Bununla beraber yeni filmlerin gereğinden fazla zamanını aldığı konusunda pek çok insan hemfikir. Bu iki faktör birleşince Berserk'in yayın hızı geçmiş bölümleri unutturacak kadar yavaş gerçekleşmekte.

Mükemmeliyetçiliği bir kenara bırakırsak arada birde para problemi söz konusudur. Örneğin Fairy Tail adındaki manganın mangakası Hiro Mashima'nın kendisi ile yapılan bir röportajından öğrenildiği üzere 30'u aşkın asistanı var. Kendisi sadece ana karakterlerin yüzlerini çizip, name'i hazırlayıp, hikayeyi yazmaktadır. Bunun sonucu olarak geçtiğimiz iki hafta, üst üste, 3'er bölümlük paketler halinde bir süpriz yaptı. Naruto, Bleach vb gibi shounen mangalar ile oldukça ünlü olmasına rağmen Berserk gibi seinenler arasında işte bu gibi bir bütçe farkı bulunmaktadır.

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 22 Temmuz 2013, 02:45:43 »
Mükemmeliyetçiliği bir kenara bırakırsak arada birde para problemi söz konusudur. Örneğin Fairy Tail adındaki manganın mangakası Hiro Mashima'nın kendisi ile yapılan bir röportajından öğrenildiği üzere 30'u aşkın asistanı var. Kendisi sadece ana karakterlerin yüzlerini çizip, name'i hazırlayıp, hikayeyi yazmaktadır. Bunun sonucu olarak geçtiğimiz iki hafta, üst üste, 3'er bölümlük paketler halinde bir süpriz yaptı. Naruto, Bleach vb gibi shounen mangalar ile oldukça ünlü olmasına rağmen Berserk gibi seinenler arasında işte bu gibi bir bütçe farkı bulunmaktadır.

Şu sıralar Bakuman'ı da izliyor olduğumdan mıdır nedir, şurada anlatılan durum bana çok dokundu niyeyse. Bir şeylerin popüler olarak alıp başını gitmesine pek söz söyleyecek değilim; ama arada oluşan uçurumun, nispeten popülaritesi az olan cevherleri hayatta kalmak için mücadele etmek zorunda bırakması (ekonomik işleyiş sağolsun) ve bir şeyler üretmek isteyen insanların, düzene ayak uydurmak için kapasitelerinin çok altında kalan ama ana akıma uygun ürünler üretmek zorunda kalmaları biraz sinir bozucu durumlar benim için.

Berserk için bu durum pek böyle olmayabilir. Şurada yazılanları görüp Bakuman'ın da gazıyla izlerken ağzıma gelenleri öyle bir dışarı atayım dedim. :D (Yalnız Bakuman da shounendi değil mi ya? Ehe ehe...)

Bu arada... Hiramaru adamımsın. ;D
Spoiler: Göster

Bu kadar adı geçmişken Ryld Argith'e de Bakuman'ı önereyim. İçerik olarak istediklerinden daha farklı bir shounen istersen bir şans verebilirsin. (Mangaka olmak isteyen 14 yaşındaki iki çocuğun bu yoldaki uğraşlarını anlatıyor. Kılıçlarla şimdiye kadar görebildiğim tek alakas ise bazen yazdıkları mangalar için fikir ürettiklerinde 'Kılıç da koyalım iyi gider' tarzı düşünceleri. :D)
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 22 Temmuz 2013, 07:17:01 »
@daifunka_vc : Sadece paylaştığın resim bile beni bir ara başlamam gerektiğine ikna etti :D
Kara Dalamar