Kayıt Ol

İhtahara Meyillilik Halindeki Bir Genç

Çevrimdışı BerkeB

• 494
  • Rom: 7
  • Onu bulan herşey'i bulur
    • Profili Görüntüle
İhtahara Meyillilik Halindeki Bir Genç
« : 15 Mayıs 2013, 04:39:40 »
    Hani vardır ya, hayatınızdaki çoğu şey olması gerektiği gibi gitmez. İyi bir sosyal etiketiniz yoktur. Yalnızsınızdır. Sizden büyük beklentileri olan insanlar vardır, bir de sizin kendi büyük beklentileriniz. Bunlar gerçekleşecek diye kendinizi kasar durursunuz. Hayat hop o kadar kolay değil diye durdurur sizi.

Etiketler ve sosyal sınıflar size ağır gelmeye başlar. Ben sanatta ve ekonomide başarılıyım futbolda başarılı değilim diye eğlenceli insanlarla sohbet edemeyecek miyim dersiniz. Sohbet etseniz bile bu sizi onlar tarafından istenilen kişi yapmaz.

Aslında hepsi bununla ilgili değil mi ? Bu sosyal seviye olarak üst düzeydeki kişilerin gözüne girebilmek. Tamam kendinize olan özgüveniniz var biliyorum ama hepimizin amacı insanlar tarafından sevilmek değil mi ? Düşünsene etrafında hiçbir insan yok. Çizdiğin resimler, bestelediğin şarkılar, yazdığın yazılar bunların ne önemi var ? Kimse okumayacak, dinlemeyecek, seyretmeyecekse.  

Ha birde sorumluluklar var tabi. Kimisinin okulu. Kimisinin işi. Bazen her ikisi. Şimdi aklıma gelmeyen türlü türlü sorumluluklar. Düşünsene, bunların hepsi birleşiyor. Zaten sana ağır gelen, kafanı kurcalayan ve sürekli zihninin soğuk ve boş köşelerine fırlatmaya çalıştığın bu tüm düşüncelerin üstüne birde sorumluluklar ekleniyor. Kaçmak istiyorsun kaçamıyorsun.

Hadi kaçtın. Evdesin odandan çıkmıyorsun akşama kadar PC ile haşır neşirsin. Üç gün geçti diyelim. E sonra sıkılacaksın. Hadi bakalım şimdi birde bu düşünce çıktı. Hepsinin üstüne bunu da ekle.

Beklide tüm bunlardan kaçış eğlencede gizlidir. Eğlenmeyi bilenler için tabi. Bir laf vardır “tüm zorluklara rağmen gülmesini bil” diye. İşte o gülmeyi öğrenmek çok zor. Şahsen benim için zorluklar yokken bile çok zor. Çünkü derinlere indiğimizde hep bir takım zorluklar var ve derinlerden çıktığımızda birde sığ sulardaki zorluklarla karşılaşınca işler epey sarpa sarıyor.

İşte bu durumda insan düşünüyor “Yeter ya. Bana yetti bu kadarı.”  Odanın içinde makası ararken diğer kısım ağır basmaya başlıyor. “Hayır daha gençsin.”

Bu hal sanırım intihara meyillilik hali. Ben asıl intihar kısmını merak ediyorum…

Spoiler: Göster
Hepsi yalaağğnnn  :xD

Bakmayın şiir yazdığıma romantik değilim :).

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Ynt: İhtahara Meyillilik Halindeki Bir Genç
« Yanıtla #1 : 15 Mayıs 2013, 05:19:34 »
Hayret, hiç de depresif biri olarak görünmüyordun. Tabii bu izlenimimde forumdaki arkadaş canlısı görünümün ve smileylerinin de büyük etkisi vardı. Demek ki neymiş; bir insan dışarıdan göründüğü gibi olmayabiliyormuş.

Evet evet, bir psikoloğa görün sen.

Çevrimdışı BerkeB

• 494
  • Rom: 7
  • Onu bulan herşey'i bulur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 15 Mayıs 2013, 06:01:15 »
Hayret, hiç de depresif biri olarak görünmüyordun. Tabii bu izlenimimde forumdaki arkadaş canlısı görünümün ve smileylerinin de büyük etkisi vardı. Demek ki neymiş; bir insan dışarıdan göründüğü gibi olmayabiliyormuş.

Evet evet, bir psikoloğa görün sen.

İnandıysan yeterince duyguya girmişim demek :D. O sondaki spoiler ın amacı yazının gerçek duygularla alakası olmadığını göstermekti zaten. Düzenliyeyim o spoiler ı bir.
Bakmayın şiir yazdığıma romantik değilim :).

Çevrimdışı Kuzen

• **
  • 123
  • Rom: 1
  • http://kaldirimfaresi.blog.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Temmuz 2013, 12:12:13 »
Bazen şöyle derim herkes mutsuzdur bunu kabul etmeleri için sadece bir sebep ararlar bazıları ise bunu kabul etmiştir. Bu kabul ediş onları dışlar dış dünyaya, varsın dışlasın ben kendi içimde ikiyim zaten pek umursamam. Bazıları da bu sorunlardan kaçmak için psikiyaristlerden ilaç alırlar. Arkadaşlardan da tavsiye... Ama s.ktiret bunları sen sadece dışarıyı dinle senin içinde ise senin kuralların geçerli olsun.

dip not: başlığı ilk ihtiyarlığa meyilli adam diye okudum o yüzden ilgimi çekti.
A. Umi