Kayıt Ol

Nil Karaibrahimgil

yeşilboncuk

Nil Karaibrahimgil
« : 22 Haziran 2008, 09:18:40 »
  Nil Karaibrahimgil dinleyenleri başka dünyalara götüren büyülü sesiyle Türk Pop müziğinin son zamanlarda kazandığı en büyük yeteneklerinden birisidir. Müzisyenlerle dolu bir ailenin üyesi olması yakaladığı büyük başarının tesadüf olmadığının en büyük ispatıdır.

Babası Suavi Karaİbrahimgil “Müzikomani” adlı parçasıyla geçmiş yıllarda büyük bir başarı yakalamıştı. On yıl ara ile Gurbetçi ve Biz Sizi Ararız adlı albümlerin altına imza atan Suavi Karaibrahimgil, 1992 yılında son stüdyo çalışması sırasında minik kızı Nil’i en fazla etkileyen isimlerden biridir. O zamanlar 16 yaşında olan Nil büyük bir popstar olmayı kafasına koymuştu.

Nil’in amcası Selami Karaibrahimgil ise Türk Pop Müziğine bir zamanlar damgasını vurmuş hatta dönemin en büyük isimlerinden Ayşegül Aldinç’le ülkemizi Eurovision Şarkı yarışmasında temsil etmiş olan Modern Folk Üçlüsü’nün üyelerinden biridir. Modern Folk Üçlüsü’nün aktif müzik yaşamı sona erdikten sonra Türkiye Turizm Ateşesi olarak çalışmalarına devam eden Selami Karaibrahimgil ise Nil’i bu konuda etkileyen en büyük ikinci isimdir.

22 yaşındayken okuldan arta kalan zamanlarında Reklamevi adlı reklam ajansında metin yazarı olarak çalışmaya başladı.(Reklamevi Sertab Erener’in kardeşi olan Serdar Erener’e ait.) 2000 yılında Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra reklam sektöründe çalışmaya devam etti.

Altına imza attığı bazı reklamlarla sektörün oskar ödülleri olarak kabul edilen Kristal Elma ödüllerine layık görüldü. (Hüner Margarin ve First Duo reklamları) Ayrıca iki robot arasındaki aşkı anlatan Algida’nın “Aşkımla Erir misin?”adlı reklam müziğini seslendirerek dikkat çekti. Televizyonlarda sık sık gösterilen Bellona, Trendy&Friendly reklamının müziği de Nil’e ait. (Bellona’yı seslendiren isim Göksel’di.)

Nil Karaibrahimgil için asıl dönüm noktası Hazırkart reklamlarından sonra başladı.Reklamda bir anda tüm Türkiye’nin diline dolanan “Ben Özgürüm” adlı parçayı seslendiren Nil insanlar tarafından Özgür Kız olarak tanındı. Reklamın daha sonraki bölümlerinde Nil’e pop müziğin en başarılı isimlerinden biri olan Tarkan eşlik etti.

Albümleri:

Tek Taşımı Kendim Aldım ((2006))

Nil Fm ((2004))

Nil Dünyası ((2002))

2002’de Tarkan’ın başarısında büyük imzası olan Ozan Çolakoğlu ile biraraya gelen Nil Karaibrahimgil Sony Müzik ile bir anlaşma imzalayarak ilk albümü için kolları sıvadı. Seslendirdiği reklamlarla zaten büyük bir kitlenin hayranlığını kazanan Nil’in albümü zaten beklendiği için hiç de sürpriz olmamıştı.

Nil Dünyası adlı albümden ilk klip parçası “Extra Large” ve daha sonra “Rüzgar” ve “Kek” adlı parçalarla pop müzik dünyasında önemli bir yer edinmiş ve kalıcı olacağının ilk sinyallerini vermiştir.

Bu türde başka sanatçı yok.

Çevrimdışı Elizabeth~

• **
  • 272
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Nil Karaibrahimgil
« Yanıtla #1 : 22 Haziran 2008, 13:31:34 »
Seviyorum bu kızı ya,cıvıl cıvıl,şarkıları çok eğlenceli :D Sınav filminde çalan müzikleri (18,rüzgar vb.) 'de çok duygusaldı,o sahnelerde cuk oturmuştu yani.ŞarkıLarı,enteresan fikirleri,neşesiyle çok başarılı biri bence :D ;)

Düzeltme:Evet,Sınav ;D

Çevrimdışı Pitis^^

• **
  • 277
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 22 Haziran 2008, 14:14:12 »
Sınıf filminde çalan müzikleri (18,rüzgar vb.) 'de çok duygusaldı,o sahnelerde cuk oturmuştu yani.
Sınav'da çalmıyomuydu onlar yaa ???

Neyse dinlemiyodum bu kızı ama babam sarmış hatuna ;D
Gelip bana şarkılarını indirttiriodu ordan dinlemeye başlamıştm ;D
Ama güzel şarkıları var yani şeker bişey  :D
Ben Manyak mıyım ? babamın favorisi ;D
Ayy allahm ya ;D ;D

Çevrimdışı R

• **
  • 140
  • before twilight ,you must fly..you can be ash..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 22 Haziran 2008, 16:14:59 »
özenti diil. bu da hoş bi özellik bu piyasada

Çevrimdışı Slyffindor

• **
  • 218
  • Entrigiue?.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 02 Temmuz 2008, 11:03:22 »
Hayııır! Bu konuyu ben açacaktım! Nil'i basit bir şekilde pop şarkıcısı olarak tanımlamak çok yanlıştır bence..Nil farklı, Nil çok özel! Bir kere değişikliğe açık, korkmuyor. O uçsuz bucaksız magazin dünyasına karşı o kadar güçlü ki, kıyafetlerine söylenen sözlere, vokal stilini değiştirdiğinde yapılan yergilere aldırmıyor. Onun bir yolu var, farklılığı seviyor.

Nil,12 yaşında “I see clouds rain is coming...” adlı ilk bestesini yapmış. Ortaokulda piyano; biraz daha büyüyünce caz gitarı çalmaya başlamış.

Ve bu kızı Pop şarkıcısı diye nitelendirip geçmek ona biraz da saygısızlık yapmaktır.

I'll be your water. I'll be yours

Çevrimdışı segraron

• **
  • 152
  • Rom: -4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 01 Ağustos 2009, 06:54:25 »
tamam kadında herşey var da ses yok insan kusurludur:))))
En koyu beyaz

• **
  • 89
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 23 Ağustos 2010, 22:04:14 »
Artık evlendi koskoca kadın oldu! İnanamıyorum hala.
Ayrıca son albümü "Nilin Kıyısında" da çok güzel şarkılar var. :aww
+ +

Çevrimdışı ülfet

• **
  • 184
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 28 Eylül 2012, 18:49:29 »
sesi çok tatlı şarkıları güzel ne zamn yurtta kalsam bütün kızlar toplandık şarkısını söylememezsem içime dert olur yani :)
Azrail yorulma kanka intihar edicem...