Kayıt Ol

Fırtınaışığı Arşivi - Brandon Sanderson

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kralların Yolu - Brandon Sanderson
« Yanıtla #75 : 18 Nisan 2014, 12:57:39 »
Kitap çıktığında forum olarak toplaşıp kurban falan mı kessek, napsak?... :D

Çevrimdışı Darkone

• **
  • 76
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 18 Nisan 2014, 14:52:28 »
yazar danışmanlığı yapmakta olan arkadaşıma kağıt sıkıntısını sordum ve karşılığında kocaman bir kahkaha aldım. böyle bir yalana gerçekten kandın mı diye de dalga konusu oldum. kağıt sıkıntısı yok arkadaşlar, bilginize

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 18 Nisan 2014, 15:22:09 »
Arkadaşınız belki duymamıştır :). İki farklı yayıncıdan duydum ben bunu. Yine diyorum, Arkadaş Yayınları'nı kesinlikle korumuyorum. Ama başka yayınevleri de etkilenmiş bundan. Belki kendi çalıştığı kişiler bu konuda daha rahattır. Tedarikçi faktörünü de unutmamak gerek.

Ben yine yalan olduğunu umuyorum tabii. Sonuçta arkadaşlarımızın sözlerini burada kapıştıracak değilim.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 18 Nisan 2014, 15:25:12 »
Yine de bu kadar dört gözle beklenen bir kitabın aylardır bir türlü çıkamaması için bahane olabilecek bir şey değil bence pek. Yani tamam kağıt sıkıntısı vardır, ona göre belli kesintiler yapılır ama aylarca ha çıktı ha çıkacak diye sözler verilen kitap bekletilmez. Elde ne varsa ona kullanılır.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Darkone

• **
  • 76
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 18 Nisan 2014, 15:31:49 »
Arkadaşınız belki duymamıştır :). İki farklı yayıncıdan duydum ben bunu. Yine diyorum, Arkadaş Yayınları'nı kesinlikle korumuyorum. Ama başka yayınevleri de etkilenmiş bundan. Belki kendi çalıştığı kişiler bu konuda daha rahattır. Tedarikçi faktörünü de unutmamak gerek.

Ben yine yalan olduğunu umuyorum tabii. Sonuçta arkadaşlarımızın sözlerini burada kapıştıracak değilim.

tabii ki burda amaç kimin doğru söylediği değil. aldığımız bilgileri paylaşıyoruz

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #80 : 18 Nisan 2014, 17:28:40 »
Kağıt sıkıntısı var ya da yok. Bu yayın kuruluşunun aldığı önlemlere ve teadrikçilerine göre değişebilir. Ancak bahsi geçen yayıncı kuruluş (arkadaş yayınları), Elantris'te yakalayamadığını düşündüğü başarıyı bunda da yakalayamayacağından korkuyor olsa gerek. Ve Ayrıca çevirisi ve redaksiyonu yapılıp, dünyayla aynı anda Türkiye'de de çıkan kitaplar var. Yani burada önemli olan kuruluşun bu projeyi sahiplenip sahiplenmemesi. Arkadaş yayınları buna tamamen ticari bir amaçla bakıyor, kendisine sarsılan güven kurumun umurunda değil pek.
Geçen gün facebook sayfasına baktım, Kralların Yolu'yla ilgili tek satır göremedim. Onun yerine başka bir sürü ıvır zıvır vardı. Sonuçta çıktığında kitabı koşa koşa gidip alacağım ama kuruluşa güvenmiyorum. Güvenimizi sarsanlar da ta kendileridir.
Bu arada kitap çıktığında forumda bir ktlama yapalım bence, iyi gider. :)
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #81 : 18 Nisan 2014, 19:42:17 »
Hazal'ın dediği gibi, kağıt sıkıntısı durumunu ben de iki farklı yayınevinden duydum. Kağıt stoku olanlar problem yaşamamıştır muhtemelen. Ama sürekli kitap basanlar böyle bir sorun yaşadı bu ayın başından itibaren.

Cankut, senin e-kitap sitemini çok iyi anlıyorum. Özellikle senin gibi arkadaşlarımız için e-kitap formatı çok çok daya uygun. Çünkü taratma derdine katlanmadan, direkt olarak programa okutabilirsiniz. Ama korsan denen illetin müzik, oyun ve film piyasasını nasıl vurduğu ortada. Zaten az olan satış rakamları, korsan e-kitaplarla sıfıra düşer. Bu yüzden sıcak bakmıyorlar bence. Yine de keşke engelli dostlarımız konusunda daha duyarlı olsak. Sadece bu konuda değil, her şeyde.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 18 Nisan 2014, 21:29:36 »
Hazal'ın dediği gibi, kağıt sıkıntısı durumunu ben de iki farklı yayınevinden duydum. Kağıt stoku olanlar problem yaşamamıştır muhtemelen. Ama sürekli kitap basanlar böyle bir sorun yaşadı bu ayın başından itibaren.

Cankut, senin e-kitap sitemini çok iyi anlıyorum. Özellikle senin gibi arkadaşlarımız için e-kitap formatı çok çok daya uygun. Çünkü taratma derdine katlanmadan, direkt olarak programa okutabilirsiniz. Ama korsan denen illetin müzik, oyun ve film piyasasını nasıl vurduğu ortada. Zaten az olan satış rakamları, korsan e-kitaplarla sıfıra düşer. Bu yüzden sıcak bakmıyorlar bence. Yine de keşke engelli dostlarımız konusunda daha duyarlı olsak. Sadece bu konuda değil, her şeyde.
Keşke. Ama insanlar engelliler konusunda yavaş yavaş bilinçlenmeye başladı, bu da güzel bir şey. :) Doğrudur, korsanlar her piyasayı vurduç Kralların Yolu gibi kocaman bir kitabı taratmakta sıkıntı evet ama okumayı seven biri olarak hiç gocunmuyorum. :) Fakat word ya da PDF formatlı bir e kitap çıkarılsaydı daha güzel olurdu. Ama yine de kitaba dokunmak apayrı bir şey... Eh, neyse, bekliyorum kitabı. :)

Çevrimdışı oguzkaan

• **
  • 92
  • Rom: 11
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 18 Nisan 2014, 22:27:14 »
Anladığım kadarıyla, bu kitapta e-kitap olarak gelmiyor. :(
Yasalar konusunda mı sıkıntı var? Yoksa yayınevleri dijital dünyayı tam olarak henüz kavrayamadılar mı? Bilmiyorum. Basılı kitap fiyatlarının biraz altında bir fiyatla e-kitap olarak satsalar, gelir elde edeceklerini düşünüyorum.
Hadi bu kitap daha yeni ve baskısı tükenmeden fiziksel kopya elde edebilirim. Peki ya eski, baskısı tükenmiş kitapları elde etmek, okumak için yayınevine, yazara hiçbir faydası olduğunu düşünmediğim sahafların fahiş fiyatlarına katlanmak zorunda kalıyorum. 

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #84 : 19 Nisan 2014, 01:59:31 »
E-kitapların basılı kitaptan pahalıya satıldığı bir ülkede belli ki e-kitap olayının kavranması için epey bi zaman geçmesi gerekiyor.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #85 : 20 Nisan 2014, 00:44:43 »
Ülkede pahalıya satılmayan bir şey yok da neyse şimdi. Akıl Çelen arkadaşlardan bir cevap alabilirsek bu arada güzel olurdu.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #86 : 02 Mayıs 2014, 22:12:00 »
Nisan bitti Mayıs geldi, bir haber yok mu?

Çevrimdışı necrophobic

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 04 Mayıs 2014, 00:13:40 »
Çıkmadı mı kitap hala :( Bu kadar beklediğim başka bir kitap daha yok o da çok sancılı oldu :(

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #88 : 16 Mayıs 2014, 12:33:46 »
Arkadaş Kitabevi @ArkadasKitabevi  5 sa.
@UuRBaa merhaba, Kralların Yolu için çalışmalar devam ediyor.Mayıs ayı sonuna doğru yayınlanmasını planlıyoruz. İlginiz için teşekkürler. :) twitterdan bugün yazdıkları cevap. inşallah diyelim bekleyelim yapacak bişey yok

Çevrimdışı Darkone

• **
  • 76
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #89 : 16 Mayıs 2014, 14:38:52 »
çıkmadan inanmam artık :)