Kayıt Ol

Fırtınaışığı Arşivi - Brandon Sanderson

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
Ynt: Kralların Yolu - Brandon Sanderson
« Yanıtla #360 : 26 Mayıs 2015, 19:38:12 »
O nasıl cevap arkadaş, "O Brandon Sanderson kitaplarının hepsi buraya gelecek." nedir ya, yayın evinden böyle cevap... Sanki biraz kaçak güreşiyorlarmış gibi hissettim nedense, bilemiyorum.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Cellophane

• **
  • 144
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #361 : 15 Haziran 2015, 15:24:50 »
Tekrar sordum bugün iki serinin de durumunu. Fırtınaışığı Arşivi'nin ikinci kitabı çevirideymiş daha. Sissoylu'nun ikinci kitabının ise çevirisi bitmiş, kitap redaksiyondaymış.
I tumbled down on my knees
Fill the mouth with snow

The way it melts
I wish to melt into you

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #362 : 15 Haziran 2015, 18:36:03 »
Fırtınaışığı Arşivi'nin 2. kitabın âlâ çeviride olması, açık konuşmak gerekirse, beni biraz şüphelendiriyor. Gerçekten merak ettiğim için soruyorum, bir kitap bu kadar uzun süre çeviride olur mu? Neredeyse üçüncüsü çıkacak kitabın.

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #363 : 15 Haziran 2015, 19:43:14 »
Fırtınaışığı Arşivi'nin 2. kitabın âlâ çeviride olması, açık konuşmak gerekirse, beni biraz şüphelendiriyor. Gerçekten merak ettiğim için soruyorum, bir kitap bu kadar uzun süre çeviride olur mu? Neredeyse üçüncüsü çıkacak kitabın.
Seneye anca çıkar böyle giderse.

Çevrimdışı Farus

• **
  • 128
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #364 : 15 Haziran 2015, 20:05:36 »
Selamlar...

2. kitap gerçekten hala çeviride :) bu kadar uzamasının değişik bir çok sebebi var ama bahane de değil tabii ki...

Açıkcası bir kitap okuru olarak; bozuk,hızlı ve baştan savma bir çeviri ile yayımlamaktansa biraz daha beklemeyi yeğlerim :)

Sissoylu 2 için top redaktörümüz-editörümüz herşeyimiz sayın kahlan amnell "Yosun Erdemli" de :D

Çevrimdışı Kote

• **
  • 107
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #365 : 16 Haziran 2015, 09:42:15 »
Peki bu sene içinde çıkar mı ? Yani yaklaşık bir süre verebilirmisiniz çıkış için

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #366 : 19 Haziran 2015, 12:18:24 »
3. kitap bitmeden turcke ikiyi beklemiyorum. Bu da demek oluyor ki 2016 ikinci yarisi en erken. Adetlerini bozmasinlar simdi :)

Çevrimdışı Light

• **
  • 359
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #367 : 26 Haziran 2015, 19:10:59 »
Geçen sefer de aynı vizyon takınılmıştı.

Bozuk, baştan savma yapmamaya çalışıyoruz deniyor da, ilk kitapta da aynı safsatalardı; editöryel çalışma neredeyse hiç yapılmamış, yazılar hammış. Sadece çeviriyle olmuyor yani. Ama yine de alacağım ve demeyi umacağım ki, ''Aaa, evet, gerçekten uğraşmışlar ve bizi oyalamaya çalışmamışlar.'' Bunu merak ediyorum.
Alıntı yapılan: W.S.
Yet do thy worst, old Time; despite thy wrong
My love shall in my verse ever live young.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #368 : 26 Haziran 2015, 19:39:15 »
Bana kalırsa bu saatten sonra yapılacak en güzel şey ajansa şikayet etmek. İthaki Yayınları koca Zaman Çarkı'nı en geç dokuz ay içinde çıkarmıştı, yanlış hatırlamıyorsam GeceYarısı Kuleleri normalde Kasım'da çıkmıştı, türkçe çevirisi de ertesi yılın temmuz ayında. Son kitap da ingilizce baskısından yedi ya da sekiz ay sonra falan çıkmıştı. Zaman Çarkı'nı bitirmemiş olsam da kalınlıklarını biliyorum, her biri aşağı yukarı bin sayfa. Bildiğim kadarıyla hiçbiri bu kadar gecikmedi.

Yayınevi, eğer bir sorunla karşılaştıysa unu okuyucularına açıksözlülükle anlatabilmeli diye düşünüyorum.

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #369 : 01 Temmuz 2015, 08:40:54 »
Zaman carki gibi pek bi unlu serilerin cevirileri orjinal kitap basilmadan once baslar. Nasil yapiyorlar bilmiyorum ama yayinci firma, ceviri icin orjinale onceden ulasip basliyor calismaya. Bu kitabin durumu ise her seferinde yilan hikayesi.
Brandon Sandersonun artik bir bilinirligi var fantazi okurlarinda. Turkiyede her kitap satis magazasinda bas kosede duruyor gittigimizde goruyoruz. Bir kac sene oncesinde Ankaranin en bilindik kitapcisinda (Dost) Brandon sanderson kimdir bilen yoktu. Simdi oyle mi. Yayinevi hala mi satislari begenmiyor anlamiyorum.
Hadi efendim diyelimki firtinaisigi serisi daha yeni ikinci kitabini cikardi (1 bucuk sene once). Kardesim adama demezler, mi Sissoylu serisi zaman carki bitmeden once yazilmis bitmis yayinlanmis, siz hala nerdesiniz. E bunun sonrasinda Wabreaker var adi sani bile yok ortada. Odullu Emperor's Soul var.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #370 : 01 Temmuz 2015, 14:15:47 »
Zaman carki gibi pek bi unlu serilerin cevirileri orjinal kitap basilmadan once baslar. Nasil yapiyorlar bilmiyorum ama yayinci firma, ceviri icin orjinale onceden ulasip basliyor calismaya. Bu kitabin durumu ise her seferinde yilan hikayesi.
Brandon Sandersonun artik bir bilinirligi var fantazi okurlarinda. Turkiyede her kitap satis magazasinda bas kosede duruyor gittigimizde goruyoruz. Bir kac sene oncesinde Ankaranin en bilindik kitapcisinda (Dost) Brandon sanderson kimdir bilen yoktu. Simdi oyle mi. Yayinevi hala mi satislari begenmiyor anlamiyorum.
Hadi efendim diyelimki firtinaisigi serisi daha yeni ikinci kitabini cikardi (1 bucuk sene once). Kardesim adama demezler, mi Sissoylu serisi zaman carki bitmeden once yazilmis bitmis yayinlanmis, siz hala nerdesiniz. E bunun sonrasinda Wabreaker var adi sani bile yok ortada. Odullu Emperor's Soul var.

Yanlış bilmiyorsam kitap orijinal dilinde yayınlandıktan sonra diğer ülkelerdeki yayınevlerine gönderiliyor ve çevirilerine başlanabiliyor.

Bilmiyorum ve anlamıyorum, bu iş gerçekten yılan hikâyesine döndü. Sanderson'un Twitter'ını okuyun, adam üçüncü kitapla ilgili çalışıyor. Bazı yayınevleri orijinaliyle aynıanda çıkarabiliyor ya da en geç birkaç ay belki bir sene sonra. Words of Radiance bana kalırsa çok rahat birkaç ay önce çıkarılabilirdi. Bence hâlâ geç değil.

• *
  • 26
  • yine koyu bir sesizlik ve uzun bir bekleyiş...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #371 : 01 Temmuz 2015, 15:06:39 »
3 temmuz 2014'te The White Tree adlı sitenin çevirmen Can Sevinç ile yaptığı röportajda şöyle bir diyalog var;

Fırtınaışığı Arşivi’nin ikinci kitabının telif hakları alındı mı?

Evet, kitabın tercümesi de başladı zaten.

Brandon Sanderson’ın diğer kitaplarını çevirmeyi düşünüyor musunuz?

Tabii ki. Fantastik edebiyatın “Yeni Prensi” olarak adlandırılan Sanderson’un kitapları üzerinde bir süredir çalışıyoruz zaten. Elantris’i yayınlamıştık bir süre önce. Takip edenler bilirler, şu an için dört kitaptan oluşan Mistborn serisi var. 'Bu serinin üçüncü cildinin çevirisi devam ediyor şu an' ve çok yakında, Sissoylu adıyla raflara yerleşmeye başlayacak bu dizi de.

Sissoylu'nun 2.kitabının çevirisi bittiği ve 3. kitabın çevirisinin 1 yıl önceden başladığı halde bu kadar geciktirilmesini düşünülünce Parlayan Sözler kim bilir ne zaman yayınlanır?

http://www.thewhitetree.org/forum/viewtopic.php?f=189&t=20376
''Yaradan’ın karşısına bunca büyük yapıtı okumamış olarak çıkmak düşüncesi, beni çileden çıkartıyor.'' Oliver Wendell Holmes

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #372 : 01 Temmuz 2015, 15:12:16 »
Yav, burada koskoca Farus var :). İçeride adamımız var, Akılçelen başlığına yazın soruları derim ^^.

Ayrıca ben size "kesin bilgi" vereyim.

Sissoylu 2: kahlan amnell'e (Yosun abla) sevgilerinizi yollayın derim. Kitabın editörü (ilkinde olduğu gibi) kendisi :).

Kralların Yolu 2: Kralların Yolu 2 demek de çok saçma aslında, Fırtınaışığı Arşivi 2 diyeyim. Editör arıyorlardı en son. Buna dair kesin bilgi için forumdaki Akılçelen başlığına yazınız güzel insanlar :).

Sitemizde bu imkan varken, adres belliyken boşuna üzmeyin kendinizi ^^. Ayrıca daha taze bilgi ve gelişmelere de yine buradan ulaşabilirsiniz.

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #373 : 01 Temmuz 2015, 19:23:56 »
Arkadaşlar, Sissoylu serisinin gecikmesinin vebali üstümdedir. Geç olsun, güç (okunur) olmasın diye uğraşıyorum ama 1-2 haftaya kadar dosyayı yayınevine teslim etmiş olacağım.

Çevrimdışı Blonde

• *
  • 27
  • Hobbit+Lotr+HP
    • Profili Görüntüle
    • Blog'um
« Yanıtla #374 : 01 Temmuz 2015, 19:28:31 »
Benim yaşadığım şehir (kapadokya) kitaplar biraz geç geliyor. Galiba bulmam zor olacak. Ama okumak istiyorum.
.may we meet again