Kayıt Ol

Fırtınaışığı Arşivi - Brandon Sanderson

Çevrimdışı Fin

• *
  • 31
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Fırtınaışığı Arşivi - Brandon Sanderson
« Yanıtla #660 : 26 Nisan 2016, 14:31:05 »
eee kitabı bitiren olmadı mı? Bol bol spoiler vererek konuşalım :D

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #661 : 26 Nisan 2016, 18:06:37 »
eee kitabı bitiren olmadı mı? Bol bol spoiler vererek konuşalım :D
Ben daha başlayamadım yahu bu ne hız.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #662 : 26 Nisan 2016, 18:11:01 »
Üçüncü kısımdayım.
Spoiler: Göster
 Ve nedense Jasnah'nın ölümünün fazlasıyla basit kaçtığını düşünüyorum. Bu arada dikkatimi çekti, Kralların Yolu'nda da Parlayan Sözler'de de arasöz kısımlarında devamlılığı olan bir karakter var şu an, en azından benim gördüğüm kadarıyla. Rysn.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #663 : 28 Nisan 2016, 07:26:09 »
Ara karakterlerden ana karakterlere donusecek, Kaladin, Shallan, Dalinar gibi gecmisinie dair flashback yazilacak karakterler de var.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #664 : 29 Nisan 2016, 19:58:28 »
Kitap bitti ve kafam sorularla dolu. Büyülendim, meraklandım ve sabırsızlandım. Sabırsızlanıyorum aslında, üçüncü kitap için. :D
Spoiler: Göster
 Jasnah'nın ölümü konusunda bir şeyler kafamı fena kurcalamıştı. Eh, kurcalamalar doğru çıktı. Ya orada öldüğü söylenmiyordu ya da ben okurken yeni yeni uyandığımdan ilk satırları kaçırıyordum, bilmiyorum. Ama merak uyandırıcı bir şeyler var hâlâ çözülemeyen, orası kesin. Sanırım bir Shadesmar ziyareti...

Bunun dışında Szeth konusu var. Sanırım artık bir suikastçı olmayacak ama kendisini diğerlerinin arasına nasıl kabul ettirecek ya da ettirecek mi merak ediyorum doğrusu.

Sadeas'ın ölümü beklenmedikti ama haketmişti. İçimin yağları eridi orayı okurken. :D

Renarin'in bir parlayan olmasını beklemiyordum, okurken her ayrıntıya dikkat etmek lazım. Diyaloglar, hareketler ve pek çok şeyin aslında bambaşka anlamları olabiliyor. Sanderson'ın tarzı bu ve ben bunu seviyorum.

Shallan'ın ilk kez parekılıcı çağırmasından sonra bunun Işıkörüyle ilgili bir şey olmasını bekliyordum ama Sprenlerin pare formları alabilmeleri fazlasıyla ilginç.

Kaladin'in de bir şeyleri fark etmeye başlaması iyi oldu, açıkgözlerle ilgili önyargısı fazla gerçekçi durmuyordu bence.

Dalinar'ın son rüyası ve sonsöz kısmı artık üçüncü kitaba açılan kapılar oldu ve orijinalinde de çıkmadığı için daha fazla merak uyandırıcı ama daha da sevindirici. Eh, son olarak Lopen beni fazlasıyla güldürüyor, o ve Akıl. :D Ancak Shallan'ın artık bir şekilde bağlanmış olduğu Hayaletkanlar ne olacak, neden bundan kimseye söz etmedi merak ediyorum.

Dolayısıyla cevaplanacak onlarca soru var ve hepsinin cevapları için fazlasıyla heyecanlıyım. Kitabı fazlasıyla hızlı okuyup bitirdim, bu beni boşluğa düşürmüş olsa da merakımı körüklüyor. Fırtınaışığı serisi çok fazla şey vadediyor. Parlayan Sözler Kralların Yolu'ndan çok daha dolu, daha kalın, :D ve çok daha merak uyandırıcıydı. Bakalım Oathbringer neler getirecek?

Çevrimdışı Nightmare

• 627
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #665 : 29 Nisan 2016, 21:29:23 »
Radikal bir karar alarak kralların yolunu tekrar okumaya karar verdim. İlk kez bir kitabı ikinci defa okumuş olacağım. Bunu 1000 sayfalık bir kitapta yapmak ta ayrı bir keyif veriyor.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #666 : 30 Nisan 2016, 15:42:29 »
Radikal bir karar alarak kralların yolunu tekrar okumaya karar verdim. İlk kez bir kitabı ikinci defa okumuş olacağım. Bunu 1000 sayfalık bir kitapta yapmak ta ayrı bir keyif veriyor.

İlk kez mi? Ciddi misiniz? Yani unutmadığı için kitapları tekrar okumaktan zevk almayan insanlar biliyorum, ama onlardan biri değilseniz sebebini anlayamadım bunun. Çok sevdiğim kitapların yarısından çoğunu birden fazla kez okuyorum ben. Zaten ilk okumada bir sürü şey atlanıyor her zaman için. İkinci, üçüncü okumalar ayrı bir tat veriyor. Artık ezberlememe rağmen tekrar tekrar okuduğum kitaplar dahi mevcut (bkz: Kralkatili Güncesi).
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Nightmare

• 627
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #667 : 30 Nisan 2016, 16:02:00 »
Kitapları unutmayanlardan değilim. Tam tersi çok kısa sürede hafızamdan kaybolur okuduklarım. Şimdiye kadar bunu yapmamamın nedeni bir kitap bittiğinde hemen yenisine sarılmam olabilir. Ya da bir seriye başladığımda unutmaya fırsat vermeden peş peşe okumam olabilir. Tam olarak bilmiyorum nedenini ama kralların yolunda mecbur kaldığımdan yapıyorum bunu. Hem olaylar çok detaylı ve karışık, hem de aradan çok uzun zaman geçti ve kitabın neredeyse tamamı hafızamdan silindi. Bu yüzden yeniden okuyorum. Ama ikinci kez okumaya karşı da değilim. Bir diziyi tüm bölümleriyle birlikte 4. kez bitiriyorum şu an, yani daha ne diyeyim :D

Çevrimdışı Gunslingers

• **
  • 83
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #668 : 02 Mayıs 2016, 17:27:42 »
bende pek çok kitabı 2.kez hatta bazılarını 3-4 kez okumuşumdur ama şimdiye kadar bunu hep o kitabı okumaktan keyif aldığım için yapmıştım.

bu sefer kralların yolunu 2.kez okumamın nedeni parlayan sözlerden daha fazla keyif alabilmek :)
kitabı hatırladığımı düşünüyordum ama cankut un özetini okuyunca unuttuğum çok şey olduğunu anladım :)
KA bir tekerlektir, daima döner...

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #669 : 02 Mayıs 2016, 18:37:15 »
Yalnız inanır mısınız, kitabı bitirince içimde deriiiiin bir boşluk oluştu. Zaman Çarkı'na başladım bugün tekrar, dün de Güç Kalıtları'nın dördüncü kitabını bitirdim ama nerdeeee, Parlayan Sözler içimde maziden bir yara misali duruyor. :)

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #670 : 04 Mayıs 2016, 16:08:23 »
Sonunda kitap elime geçti, çok heyecanlıyım! Haftaya kadar (umarım) kitabı bitirip başlıktaki spoiler'ları okuyacağım ve ardından yorumumu yazacağım :D

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #671 : 04 Mayıs 2016, 17:06:33 »
Ben bitirdim vallaha, burada teori konuşmak için sabırsızlanıyorum. :)

Çevrimdışı Fin

• *
  • 31
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #672 : 04 Mayıs 2016, 17:12:40 »
Diyorum bir tane bölüm yapalım sadece okuyanlar olarak orada konuşalım bol spoiler-lı :)

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #673 : 04 Mayıs 2016, 21:17:00 »
Spoilerli spoilerli konuşabileceğimiz bir sohbet konusu hiç de fena bir fikir gibi gelmiyor aslında.

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #674 : 05 Mayıs 2016, 21:39:03 »
Cosmere bolumundeyiz zaten, kitap icin spoiler alt basligi acaibiliriz pekala.