Kayıt Ol

Fırtınaışığı Arşivi - Brandon Sanderson

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
Ynt: Fırtınaışığı Arşivi - Brandon Sanderson
« Yanıtla #720 : 17 Mart 2017, 18:38:58 »
Kapakta ne olduğunu bilmediğimden yorum yapamayacağım ama Dalinar'a odaklanmıyor muydu Oathbringer? Gerçi Jasnah'ya odaklanması da güzel olurdu çünkü onunla ilgili neredeyse hiçbir şey bilmiyoruz, kadın bildiğin kapalı kutu yav. :D
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı grmnt

• **
  • 67
  • Rom: 0
  • Fantastik mühendis.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #721 : 17 Mart 2017, 19:52:14 »
Dalinar'a odaklanacak kitap.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı muaet

• **
  • 215
  • Rom: 12
  • Carai an Ellisande!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #722 : 17 Mart 2017, 23:12:46 »
Jasnah bana hem Aes Sedai'ları anımsatmıştı, kendine olan kontrolü, soğukkanlılığı falan. Umarım yeni kitapta bol bol Dalinar ve Jasnah okuruz.
“My father used to say that there are two kinds of people in the world,” Kaladin whispered, voice raspy. “He said there are those who take lives. And there are those who save lives. I used to think he was wrong. I thought there was a third group. People who killed in order to save.” He shook his head. “I was a fool. There is a third group, a big one, but it isn’t what I thought. The people who exist to be saved or to be killed…The victims. That’s all I am.”

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #723 : 21 Mart 2017, 13:14:44 »
Jasnahin yuz hatlarina dikkat, avrupalilarin pek alisik oldugu yuz tipinden ziyade basbayaa kitaptaki anlatima sadik kalinarak hafif cekik gozlu ve esmer tenli cizilmis.

Kapakta Jasnah olmasina sasirdim, bu Dalinar abimizin kitabi, onu da belki birgun goruruz. Anlasilan o ki Jasnah sahneleri bol olacak.

Çevrimdışı sheril

• **
  • 63
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #724 : 26 Nisan 2017, 14:24:36 »
Jasnahin yuz hatlarina dikkat, avrupalilarin pek alisik oldugu yuz tipinden ziyade basbayaa kitaptaki anlatima sadik kalinarak hafif cekik gozlu ve esmer tenli cizilmis.

Kapakta Jasnah olmasina sasirdim, bu Dalinar abimizin kitabi, onu da belki birgun goruruz. Anlasilan o ki Jasnah sahneleri bol olacak.

evet oathbringer da kapakta jasnah görünce bende şaşırdım ama ikinci kitap shallan odaklı olmasına rağmen kapakta kaladin vardı

Burada paylaşıldı mı tam emin değilim tüm yorumları okumama rağmen gözümden kaçmış olabilir, 3.kitaptan bi kesit okumuş hiperaktif yazarımız dinlemek isterseniz; https://www.youtube.com/watch?v=CMFx9hFkDzs yorumlarda da birisi kopyasını çıkarmış okumak isterseniz; https://docs.google.com/document/d/1TgW20NgNsPnMe1nxCxMu7jib2Bf9dZGMjaYgZJfKnM8/edit?usp=sharing

Herneyse, benimde aklıma takılan belki saçma ama minik bir detay oldu ikinci kitapla ilgili,

Spoiler: Göster
şimdi malumunuz dalinar amaramın gerçek yüzünü ortaya çıkarınca amaram geri dönüyor sonra dalinar ve kafilesi de yoluna devam ediyor. iyi de amarımı sen aşağılayarak geri gönderiyorsun ve bununla ilgili hiç bir önlemde almıyorsun, geri döndüğünde kralı öldürebilme gücü var adamın çünkü shardplate e sahip hatta şehri birbirine bile katabilir sadeasla işbirliği yapıp.... sadece moash a mı güvendi bu konuda, moash tek başına mı başedecekti.... yazar bu noktayı atlamış gibi geldi bana
   :fight:

birde 3. kitapta ben adolinin büyük bi karakter değişimi yaşayacağını düşünüyorum sadeası öldürdükten sonra. kendini çok fazla sorgulayacak hatta yalan da söylecek sadeasın ölümüyle ilgisi yokmuş gibi. bi de yakışıklı sempatik beyefendimiz fazla egolu olduğu için çevresinde herkes radiant olunca triplere de girecek yüksek ihtimal.  ;D  ;D
3.ktiapla ilgili en merak ettiğim karakterlerden birisi kendisi

bir de aşk üçgenine değinirsem kesinlikle kaladin shallan dan yanayım hatta ikisinin beraberliğiyle sonuçlanacağını düşünüyorum serinin, 3.kitapta  bile belli olabilir bu durum çünkü çok fazla benzerlikleri var ve ilk karşılaştıkları anda bile çekişmeleriyle etkileşimi hissettirmiş yazar 

Çevrimdışı nefdulin

• *
  • 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #725 : 08 Mayıs 2017, 15:44:44 »
Vay arkadas ne seriymis ya. 2. kitabi 3 gunde bitirdim, simdi bos bos oturuyorum oyle. Nefret ediyorum bu histen. :(

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #726 : 08 Mayıs 2017, 18:01:48 »
Kaladin Shallan olacağını sanmıyorum. Kaladin fazla önyargılı bir tip.

Çevrimdışı sheril

• **
  • 63
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #727 : 10 Mayıs 2017, 18:39:54 »
Kaladin Shallan olacağını sanmıyorum. Kaladin fazla önyargılı bir tip.

Önyargısı kafasında patladı o da artık bir açıkgöz hemde en parlayanından  :)

Çevrimdışı kamani

• *
  • 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #728 : 12 Mayıs 2017, 22:47:34 »
Kaladin en başından beri önyargılı gözüktü ama kitapta karakterlerin değişim yaşayacaklarını beklemek pek de boş olmaz. Bu yüzden Kaladin'in yaşayacağı değişimi başlatabilecek olan olgu aşk olabilir.

Ama Shallan'dan hoşlanmasını istemem açıkçası.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #729 : 13 Mayıs 2017, 00:51:54 »
Kaladin Jasnah olacakmış gibi duruyor sanki. Jasnah biraz fazla sert gibi.

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #730 : 16 Mayıs 2017, 15:35:39 »
Kaladin Jasnah olayi illa biseyler olsun diye zorlama ortaya atilmis bir teori. Arada buyuk yas farki var.  Belki yeni biri cikar yada belki hic ask hikayesi gormeyiz Kaladin icin. Illa biri mi gerekiyor. Var mi hikayeye bi katkisi.

Çevrimdışı muaet

• **
  • 215
  • Rom: 12
  • Carai an Ellisande!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #731 : 17 Mayıs 2017, 00:43:10 »
Kaladin Jasnah olayi illa biseyler olsun diye zorlama ortaya atilmis bir teori. Arada buyuk yas farki var.  Belki yeni biri cikar yada belki hic ask hikayesi gormeyiz Kaladin icin. Illa biri mi gerekiyor. Var mi hikayeye bi katkisi.
Aşk mevzuları kurguyu güzelleştiren şeyler, hem Kaladin'i yola getirecek bir hatun kişisi de fena olmaz hani. :)
“My father used to say that there are two kinds of people in the world,” Kaladin whispered, voice raspy. “He said there are those who take lives. And there are those who save lives. I used to think he was wrong. I thought there was a third group. People who killed in order to save.” He shook his head. “I was a fool. There is a third group, a big one, but it isn’t what I thought. The people who exist to be saved or to be killed…The victims. That’s all I am.”

Çevrimdışı sheril

• **
  • 63
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #732 : 17 Mayıs 2017, 02:55:03 »
Aşk mevzuları kurguyu güzelleştiren şeyler, hem Kaladin'i yola getirecek bir hatun kişisi de fena olmaz hani. :)

katılıyorum, o kişininde çok yüksek ihtimal Shallan olacağını düşünüyorum. Uçurumda ikisinin başbaşa geçirdikleri vakitleri ve bariz birbirlerinden etkilenmelerini sevgili yazarımız sırf kitabın gidişatına heyecan katsın ve kitap uzadıkça uzasın diye yazmamıştır diye tahmin ediyorum :)

• **
  • 116
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #733 : 17 Mayıs 2017, 09:31:07 »
Kaladin Jasnah olayi illa biseyler olsun diye zorlama ortaya atilmis bir teori. Arada buyuk yas farki var.  Belki yeni biri cikar yada belki hic ask hikayesi gormeyiz Kaladin icin. Illa biri mi gerekiyor. Var mi hikayeye bi katkisi.

katılıyorum, o kişininde çok yüksek ihtimal Shallan olacağını düşünüyorum. Uçurumda ikisinin başbaşa geçirdikleri vakitleri ve bariz birbirlerinden etkilenmelerini sevgili yazarımız sırf kitabın gidişatına heyecan katsın ve kitap uzadıkça uzasın diye yazmamıştır diye tahmin ediyorum :)
Zannetmiyorum ki yazar o bölümleri Shallan-Kaladin ilişkisi için yazsın. O bölümün yazılma sebebi Heleran veya Amaram ile alakalı gerçekler olabilir, Kaladinin biraz yontulması ve kitabın sonunda ettiği yemin için biraz karakter gelişimi, karakterin açıkgözlere karşı yumuşamasını sağlamak için olabilir. Shallan Kaladin için çok ters bir kişiliğe sahip. Sadece ana karakter üzerinden veya sadece Parlayanlar üzerinden aşk hikayeleri üretmek bence iyi değil, ben yazarın kurguyu genişletmesini ve Parlayan olmayan ilgi çekici karakterler üretmesini bekliyorum. Kaladin de böyle bir kişi ile yaşayabileceği bir ilişki, onun karakterini yansıtması açısından daha iyi olur. Kaladin önyargıları kırmaya çalışan bir karakter. Hatta farklı ırktan biriyle yaşayacağı bir ilişki bile daha iyi olabilir bence.  Shinler, hatta belki parshmenler. Ana karakterlerin sadece Alethkarla bağlantılı olması sırıtıyor şimdiden zaten.

Jasnah çok olgun, sağlam bir karaktere sahip. Kötü yönleri tamamen silinip atılmış bir Aes Sedaiye benziyor ki bu benim kesinlikle görmek istediğim bir şeydi. Bu kadını Kaladine falan yamamaya çalışmayın, olmaz çünkü. Jasnah için daha olgun bir karakter gerekiyor, yoksa çok sırıtır. Zaman çarkındaki gibi herkese hava atıp, erkekler karşısında 15 yaşına dönen karakterler gibi olur bu da Jasnaha hiç gitmez, kafamdaki Jasnah imajı paramparça olur.

Bir de biz buraya yazıyoruz ama bu yazılanlar sürprizbozana giriyor, spoiler başlığı yok muydu bu serinin?

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #734 : 17 Mayıs 2017, 12:03:09 »
Kitaplardaki aşk ilişkileriyle çok ilgilenmem açıkçası ama Brandon Sanderson serideki karakterleri arttıracakmış gibi duruyor. Arasözlerdeki bazı karakterler yavaş yavaş işin içine dahil olacak sanki, benim bir tahminim var, siz ne dersiniz?