Kayıt Ol

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar

Çevrimdışı Rosemary

• **
  • 282
  • Rom: 12
  • With tired eyes, tired minds, tired souls we slept
    • Profili Görüntüle
    • last.fm
Fantastik Canavarlar izlendikten sonra Youtube'da çeşitli videolar yayınlanmaya başlandı. Filmden sonra insanların bir araya gelerek eğlenceli videolar çekmesi, film hakkında bilgiler vermesi çok keyifli oluyor. Hatta bir videoda Rıhtım kadrosundan birkaç kişiyi de gördüm gibi. Senden de bu tarz videolar gelecek mi sevgili Rıhtım?

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar
« Yanıtla #31 : 01 Aralık 2016, 00:07:47 »
Arkadaşlar forumda bayağı bir sönük kalmış bu film hakkındaki yorumlar. İzleyenler var mı ilk filmi? Ve tabii nasıl buldunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz!
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı estelturin

• **
  • 143
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 01 Aralık 2016, 00:31:02 »
İlk olarak beğenmedim. Çünkü dövüş sahneleri çok sıkıcıydı.Ayrıca fantastik canavarların daha etkileyici olmasını beklerdim. Baş rol oyuncusunun ise o aptal saçı ve duruşu iyice soğuttu.Kendimi büyülü bir dünyada hissetmedim.Bilmiyorum belki de öyle istediler.

Son olarak şunu söylemeden geçemeyeceğim. Yazarın ( J.K. Rowling ) çocuklarla ilgili bence büyük sorunları var.Hem 12 - 13 yaşlarında Harry Potter serisini okumuş biri olarak hem de şu anda bir baba olarak bakıyorum ve bunu hissediyorum. Psikolojik olarak çocukların üzerine çok yükleniyor. Bilinçaltında nasıl bir kaos var bilmek isterdim.
İnsan için önüne çıkan bütün yollar yürünebilir yollar ise, o insan artık kaybolmuştur.

Çevrimdışı Evis

• **
  • 307
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 01 Aralık 2016, 23:22:27 »
Biz Harry Potter'ı niye sevdik sorusuna bir sürü cevap verebiliriz, çocukluğumuzu Harry'e benzetmemiz, imrenmemiz,  onunla büyümemiz, ilk defa gördüğümüz ve içine girmek için can attığımız büyülü bir dünya. Peki bunların hangisi F.C'da var ya da  kendi nedenlerini sunabildi mi?

Ben filmi beğenmedim. Nedenlerini bilgisayara geçince uzunca yazacağım.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 02 Aralık 2016, 08:25:32 »
Bendeki hissiyatı için özet geçmek istiyorum: Yüzüklerin Efendisi'nde nasıl bir aşk yaşadıysak Hobbit de bir o kadar lüzumsuz ve derin bir hayal kırıklığıydı. Harry Potter ile Fantastik Canavarlar da bana aynı hisleri veriyor.

Bir de anlamadığım bir şey, Rowling'in Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar kitabına bakıp bir de bu filme bakınca aklım almıyor. Newt gibi bir adam diyar diyar gezip bu canavarları keşfedebilirdi. Böyle belki eğlenceli bir belgesel tadında olabilirdi. Mesela Japonya'daki okulun (hadi Amerika'daki olsun) yakınına giderdi kitapta geçen canavarlardan biri için, ama okul yönetimiyle papaz olurdu. Bu sırada her canavar sonrası defterine kitapta geçen tanımlarıyla notlar aldığını görürdük. "Aaa, kitabı böyle yazmış demek" derdik.

Diyebildik mi? Hayır. Bu minik kitapçıktan çok şey yapılabilirdi. Düşündükçe bir sürü şey geliyor aklıma. Fakat önümüze konan şey Peter Jackson'ın Hobbit'indeki hayal kırıklığı ve anlamsızlıklar silsilesinin bir benzeri oldu.

Ayrıca, Newt Scamander ne kadar eğlenceli bir adam olursa olsun bu filmde ezik, sinik ve karikatürizeydi. Eksantrik bir adam bekliyordum ben. Rowling'in kendi verdiği bilgilerden öyle öğrenmiştik. Benim için böyle olmadı.

Yani, bende uyandırdığı hisler bu şekilde. Kadın koca bir potansiyeli harcadı.

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 02 Aralık 2016, 11:22:20 »
Çok beklentiyle  bir filmdi. Heri Potır evrenine bir dönüş filmi olarak eğlenerek izledim, tatmin oldum. 7.5/10 veriyorum.

Senaryosu JKR yazdığı için genel olarak başarılıydı. Yani hikayenin gelişmesi için bazı senaryosal boşluklar mecburen bırakılmış ama olur o kadar da.

Oyunculuklar çok vasattı, bir iki kişi hariç kimse ortalamanın üstünde bir iş çıkarmamış bence. Nerede Doktor Strange, nerede Fantastik Canavarlar.

Bir başlangıç filmi olarak başarılı buldum, hatta filmde fantastik canavarlardan çok Grindelwald ve büyücü savaşları kısımlarını merak ederek izledim. En sonda ortaya çıkan twist iyiydi. Beşleme olacağı söyleniyor serinin, devamı için beklentiye de sokarak bitti zaten. Açıkçası Newt ve yaratıklarından çok Grindelwald öyküsü için izleyeceğim devam filmlerini.

Heri Potır seviyorsanız gidin izleyin zaten. HP ile alakası olmayan sinema izleyicisi için bazı şeyler anlamsız gelebilir, önce bir iki HP filmi izlemenizi tavsiye ederim.

Spoiler: Göster
Oyunculukları pek beğendiğimi söyleyemem. Newt Scamander'ı oynayan arkadaş sanki gazı varmış gibi oynadı tüm film boyunca. Böyle pısırık, ezik, mağdur bir görünüşü vardı sürekli. Belki Newt karakterinin insanlarla iletişim kuramayıp hayvanlarla canavarlarla daha rahat olmasını yansıtmak için böyle bir şey yapmışlar ama ben filmin özellikle ilk yarısı boyunca elemana uyuz oldum. Muggle (ya da no-maj) olan öbür tombul eleman çok daha sempatikti, ana karakter olarak onu daha çok sevdim ben.

Büyücü kız kardeşlerden çılgın olanı iyiydi, öbürü meh. Ana karakter olması gerekenler oynayamamış mı nedir bir sıkıntı vardı filmde komple. Allahtan hemen filmin sonunda başlarını bağlamamışlar da çok klişeye bodoslama girilmemiş.

Kötü adam ve öbür kofti çocuk iyiydi. Ezra Miller iyi yansıtmış, filmde o çocuğun ağzına ağzına vurasım geldi güzel vermiş yalnızlığı, ezikliği, iticiliği :D Colin Farrell son zamanlarda izlediğim nadir başarılı kötü adamlardan birini canlandırmış.

İşte büyülü yaratıklar fena değildi. Filmin adı ve ana konusu onlar gibi görünmesine rağmen aslında asıl ana konu sonradan çıkan Grindelwald ve olayları olduğu için çok da takılmadım bu yaratıklara. İşte eğlendik geçtik, çok umrumda da değil yaratıklı kısımlar açıkçası. Tek güzel şey bavulun içindeki sahnelerdi, oralar gerçekten güzel olmuş. Diğerleri olsa da olur olmasa da fark etmez benim için. Asıl olarak Grindelwald ve büyücü iç savaşları konularını merak ediyorum ben :D

Filmden çıktığımda kafamdaki en büyük soru işareti ve en heyecanlandığım şey şuydu: Genç Dumbledore'u kim oynayacak?

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #36 : 02 Aralık 2016, 14:17:53 »
Açıkçası ben izlerken eğlendim. Amacım sadece büyücülük dünyasına dönmek olduğundan öyle büyük bir hayal kırıklığı yaşamadım. Belki filmin betimlenmesi güzel olabilirdi çünkü görsel ayrıntı çok fazla; ama yine de izleyip zevk aldım. Bir giriş filmi için iyiydi bence. Umarım Rowling ilerde hikâyeyi büyütebilir.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Lavinya

• *
  • 1
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 05 Aralık 2016, 00:14:27 »
Beklentimin cok üstünde bir film olmus. Belki de beklentim düsüktü, bilmiyorum. Böyle bir film cekilecegini ilk duydugum zaman gidip izlemeyi düsünmüyordum. Fakat fragman ve arkadan duydugum o tanidik melodi beni resmen büyüledi ve bunca yil sonra birseylerin beni cagirdigini hissettim.

Kücük bir cocuk gibi babamla birlikte gittim sinemaya. Ve kendimi tekrar 11 yasinda hissettim.

Film iyiydi yada kötüydü yorum yapamam ama ben Harry Potter izlemeyi cok özlemisim! Keske o günlere geri dönebilsem. Azicikta olsa bana o heyecani yasattigi icin bile bu filme minnettarim.

"Alohomora" gibi bazi büyüleri duymak bile cok hostu. Dumbledore'nun ismini duymak da cok güzeldi. Fakat Harry Potter filmlerini ve kitaplarini bilmeyen insanlarin tam anlamiyla anlayamayacagi bir film olmus.

Yine de izlemeye deger!

« Yanıtla #38 : 13 Nisan 2017, 00:08:32 »
2.ci Filmde Dumbledore u JUDE LAW oynayacak. Bu gün Pottermore instagram hesabında açıklandı.
Işık altında, Kurtuluşum ve yeniden doğuş umudum adına...