Kayıt Ol

Rowling’ten yeni bir Harry Potter hikayesi!

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Rowling’ten yeni bir Harry Potter hikayesi!
« : 13 Temmuz 2014, 16:00:09 »

Sevilen yazar J.K. Rowling, geçtiğimiz mart ayından beri Pottermore sitesinde Quidditch Dünya Kupası hakkında Ginny Potter’ın ağzından haberler yazıyordu. Serinin hayranları için eğlenceli ama küçük bir şeydi bu. Derken, geçtiğimiz salı, Rowling hiç kimsenin beklemediği bir şey yaptı ve Rita Skeeter‘ın ağzından yeni bir Harry Potter öyküsü yazdı!

Patavatsız gazetecimizin Gelecek Postası‘na yazdığı bir haber şeklinde yayınlanan hikâye, sözde Patagonya Çölü’nde düzenlenen Quidditch Finalleri’nden bahseden Skeeter‘ın yine çenesini tutamayıp Harry ve arkadaşları hakkında dedikodu yapmasıyla şekilleniyor. Biz de bu esnada son kitaptan bu yana kahramanlarımızın başına neler geldiğini ve bugün ne durumda olduklarını görüyoruz. Evet, bugün. 2014 yılında.

Rowling bu küçük ve eğlenceli hikâye boyunca hemen hemen hiçbir karakteri atlamıyor. Hermione, Ron, Luna, Neville… ve tabii ki saçlarına bir parça ak düşmüş, 34 yaşındaki Harry Potter. Ayrıca yazarın o kendine has yeteneğinden hiçbir şey kaybetmediği de gözümüzden kaçmıyor. Son olarak bu öykünün yayınlanmasıyla birlikte ziyaretçi akınına uğrayan sitenin birkaç saatliğine çöktüğünü de belirtelim.

Spoiler: Göster

Bizler de boş durmadık ve Kayıp Rıhtım olarak bu kısa ama eğlenceli hikayeyi sizler için çevirdik. Okumak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Haber: M. İhsan "mit" Tatari

Çevrimdışı 01001011

• *
  • 5
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Rowling’ten yeni bir Harry Potter hikayesi!
« Yanıtla #1 : 14 Temmuz 2014, 17:38:06 »
Sizlere nasıl teşekkür etsem az, büyük bir Harry Potter takipçisiyim, fanıyım demek istemiyorum fan kelimesi bana hoş gelmiyor. Fandan daha öte bir bağlılığım var HP'ye. İlk izlediğim film ve ilk okuduğum kitap. Marketten almıştık hiç unutmuyorum annemle birlikte Sırlar Odası'nı. Annem bayağı da kızmıştı bana eve yürüyerek gelmiştik. Ama sonradan annem de okudu bayağı sevdi. Bu olayınız da harika oldu, saniyesinde okudum valla. Teşekkürler. Saygılar.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #2 : 14 Temmuz 2014, 18:13:42 »
Biz teşekkür ederiz okuduğunuz ve yorum bıraktığınız için. Beğendiyseniz ne mutlu bizlere.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Ira Arel

• **
  • 198
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 18 Ağustos 2014, 21:25:06 »
Teşekkürler.
"Bize aslında kim olduğumuzu göstren şey yeteneklerimizden çok SEÇİMLERİMİZ'dir."