Kayıt Ol

32. İstanbul TÜYAP Kitap Fuarı Buluşması

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: 32. İstanbul TÜYAP Kitap Fuarı Buluşması
« Yanıtla #45 : 01 Kasım 2013, 17:06:30 »
Yarın isterseniz saat 8 de bile fuar alanında olabilirim. Saat benim için fark etmez. Tüm sene beklediğim etkinlik sonunda geldi ! :D
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 01 Kasım 2013, 17:31:23 »
Yeni adıyla Anatolya Günlükleri : Yazgı Tacı kitabımla, BU Yayınevi 3. Salon 202 A Nolu standında 9 Kasım Cumartesi saat 12:00'de İstanbul Tüyap Kitap Fuarı'nda imzadayım. Kalın sağlıcakla...

Serhan bey tebrikler, gözünüz aydın :)

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 01 Kasım 2013, 18:23:57 »
Sabah size katılmayacağım. Belki öğleden sonra gelebilirim.  Iyi eğlenceler arkadaşlar.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #48 : 01 Kasım 2013, 18:46:26 »
Tebrikler Serhan Bey, bol imzalar :)

Yarın fuara gidecek arkadaşlar, benim için de eğlenin! Bu sene Mercan diye biri katılıyormuş, "Onun gölgesinde kalırsın, hiç boşuna gelme," dediler, ben de gelmedim :)

Mercan, tekrar tekrar tebrikler. Umarım çok güzel bir ödül töreni olur.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Bengü

• **
  • 305
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 01 Kasım 2013, 19:07:52 »
Bana 11'de buluşmak daha uygun bu arada. Şimdilik -_-.

10 diye ısrar edilirse o da kabul. Hadi, hadi. Yarın gelecekler sesini çıkarsın :D!

Ben ve Denaro Forbin beraber geleceğiz. 11 bize de uygundur. Hatta daha geç bile olabilir.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 01 Kasım 2013, 20:40:46 »
Herkes kaçta buluşacağını yazmış ama ben Rıhtım'daki nadir Avrupa Yakalılar'dan olarak sizle fuarda buluşabileceğim. Acaba topluca buluşup servisle geleceklerden biri fuar alanında kaç gibi olacaklarını söyleyebilirler mi? :)

Buluşma yeri önerisi başka olmadı.
O zaman bunun "Ayrıca, buluşma noktası olarak fuar alanının girişinde solda kalan kafetaryanın önünü öneriyorum. (Metrobüsle gelecek ya bir kısım)" herkesçe kabul gören bir mekan olduğunu var sayıyorum. Ve denilecek saatte orada olacağım :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 01 Kasım 2013, 21:11:23 »
Ben 1:30 2 civarlarında fuarda olacagım
Kumarı sadece oynatanlar kazanır sadece oynatanlar

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 01 Kasım 2013, 21:59:17 »
O zaman,

11.00'da Kadıköy iskelesinde (Bakırköy'e giden balonun oradaki iskele) buluşuyoruz. Bu şekilde gelmeyecek arkadaşlarla da fuarın girişindeki kafetaryanın önünde bir araya geliyoruz.

Arkadaşlarınızın telefonunu alın da buluşmada sorun yaşamayalım :). Benim telefonum lazımsa özel mesajla verebilirim.

Not: Deniz otobüsü Kadıköy'den 11.20'de kalkıyor.

12'deki servise binebilirsek tahmini olarak 1-1.15 gibi orada olmamız lazım.

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 02 Kasım 2013, 14:46:57 »
Şu an hepiniz fuardasınız değil mi? :fringa Ah sınav ah. (İnşallah seneye görüşürüz :D )

Edit:Bugün(Dün) TÜYAP'a sizler gitmiş olabilirsiniz ama en bük hediye bana geldi nihahahaha :D
Zaman Çarkı serisinin 2,3,4,5,6 kitapları 4. Ciltli olmak üzere gerisi ciltsiz. Ayrıca Phoenix yayınlarından çıkma Dünyanın Gözü
Spoiler: Göster

Şimdi Mutluyum.
http://turanmemre.wordpress.com/
Bana dönek demiş itin birisi
Açığım ne imiş sor hele hele

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #54 : 02 Kasım 2013, 23:53:43 »
E anlatın da meraklıdırmayın bizi daha fazla, nasıldı bu yıl fuar ?

Ha bir de unutmadan, pics or didn't happen! :P
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 03 Kasım 2013, 12:03:31 »
Dün en tatlı Rıhtım buluşmalarından birini yaşadık. Gelen herkese teşekkür ederim :).

Sabah ben, KoyuBeyaz, Bengü, Denaro Forbin öncelikle Kadıköy sahilinde buluştuk. Deniz otobüsünü beklerken bize Highlord, emuk ve emuk'un bir arkadaşı katıldı. Duyduk ki o arkadaşını seçkimize öykü gönderenlerdenmiş :). Ve en son Ejderfelaketi aramıza katılan Rıhtım üyesi oldu.

Fuar alanına varana kadar Ryld Agrith'in sayısız telefon aramasına maruz kaldık :D. Neredesiniz, neredesiniz diye diye tüketti bizi! Ama sağolsun, fuar alanına varmadan son dedikoduları da sayesinde almış olduk :). Neler mi o dedikodular? Şöyle efenim:

- Kabalcı ilk defa bu sene %50 değil, %30 indirim yaparak kalbimizi dağladı T_T.
- İletişim'in başına taş düştü. %30 indirim yaptılar o.O.
- Laika hap kadar bir standla karşımıza çıktı.
- 6.45'ten eser yoktu  8).

Bunun dışında benim gözlemlediklerim neler?

- Evrim Öncül'ü kadrosuna katıp (bence) kaliteli işlere imza atan ve kapak çalışmalarıyla göz dolduran Kolektif Yayınevi karşımıza küçücük bir standla çıktı :(. Ama olsun! Satıştaki kişiyle çoook tatlı bir sohbet ettik. Bize çok sıcak davrandı. Sohbet etmekten hiç geri durmadı.

Yayınevinin indirimi %40, bilginize! Hele de Köpek ve Yıldızlar'ı almayı düşünüyorsanız.

- TUDEM'in standındakiler çok çeşitli insanlardı :D. %30 indirimle karşılıyorlardı gelenleri.

- Pegasus'a bir katakulli yaptım, çünkü çok canımı sıktılar -_-. 2 stand açmışlar ve sadece Gece Nöbeti'ni almak için oraya gittim. (Pegasus'a giderken başım önümde, tanıdık birini görmeme adına kara gözlüklerin ardındaydım) İlk stantta 22 lira fiyat biçtikleri kitabı 20 liraya indirmedikleri gibi çok can sıkıcı biçimde konuştular. Arkamda sakladığım kırbacı görmediler tabii. İyi be almıyorum, diye atarlanıp gittim.

Diğer durağım yayınevinin öbür standıydı  8). Orada kitaba 21 lira dedikleri gibi hiçbir zorluk çıkarmadan 20 liraya verdiler. Aldım geldim :P.

Yaaa işte Pegasus! Kendi kazdığın kuyuya düştün.

- Bu sene fuar görevlileri "genel" olarak daha güleryüzlüydü.

- İthaki'den bir adet kitap aldım. Ne pazarlık yaptım ne bir şey. Kralkatili Güncesi setinin sadece %25 indirimle satıyorlar ve internette %50 olduğunu da şiddetle inkar ediyorlar. Çok ayıpladım kendilerini.

- Elantris'in satışları iyiymiş ^^. KoyuBeyaz ile pek bir sevindirik olduk. Ehe. Evet, özellikle standlarına gidip bunu sorduk. Bir de fiyatını. 15 lira gibi makul bir fiyata kendisi!

- Yordam yine China Miéville setini %50 indirimle satıyooooor! Yine fiyat gayet uygu. Hem de bu defa sete son çıkan kitap olan Yara da eklenmiş. Bir de duyduk ki, fuarın son gününe yazarın son çevrilen eseri Kraken geliyormuş :).

- Metis, Geziparkı eylemlerinde ölenlerin adlarını listeleyen kitap ayraçları yapmıştı. Duyarlılıklarına teşekkür ederim.

Şimdi gelelim asıl can alıcı kısma. eretrusilden'in ödül töreni!

Sevgili Mercan :),

Sen ne tatlı bir insansın! Ödülünü alırken, ona ödülü (adeta bir Oscar verdiler. Bence resmini koysun buraya) veren editör eserini öve öve bitiremedi :D. Ayrıca teşekkür konuşmasını yapan 3 kazanan arasında en güzel konuşmaya da sahipti. Kuru kuru teşekkürler yerine Türkiye'de yazar olmak, dahası, Türkiye'de genç bir yazar olmanın zorluklarına değinerek bu yarışmanın neden önemli olduğunu bir güzel anlattı.

Sonra utanmadan ondan tüm acımasız eleştirilerini esirgemeyen bana ve KoyuBeyaz'a teşekkür ederek beni gözyaşları içinde bıraktı -_-. Hayır ödülü alan ben değilim, bana ne oluyor?! Kız sahneye yürümeye başladığından itibaren gözlerim taşmaya hazır su kuyuları moduna girmişti -_-.

Not: KoyuBeyaz'a teşekkür etmese de olurdu :P.

He bir de, en büyük alkışı tabii ki Mercan aldı. Rıhtım cemaati olarak elleri kızartana kadar alkışladık  8). Ve duyduk ki kazanan bu 3 eser basılacakmış ^^!

Ben dün çok eğlendim. Umarım diğer arkadaşlar da bu derece eğlenmiştir. Herkesi yeniden görmek çok güzel bir histi. Müthiş sohbetleriniz, kahkahalarınız, atışmalarımız ve daha nicesi için hepinize çok teşekkür ederim.

Bu Rıhtım bir harika dostum  8).

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 04 Kasım 2013, 09:40:49 »
Hazal sen 10 Kasım'da gelmeyecek misin? Ben bu sene gitmeyecektim ama şu paneli kaçırmamaya karar verdim:
Söyleşi: “Fantastik Edebiyatta Hayal Gücü ve Yaratıcılık”
Konuşmacılar: Yankı Enki, Barış Müstecaplıoğlu, Gülşah Elikbank, Yiğit Değer Bengi

Gitmişken biraz da kitap alırım artık :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 04 Kasım 2013, 10:01:57 »
Gitmeyeceğim abla :). Sana keyifli fuarlar ^^.

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #58 : 04 Kasım 2013, 10:08:19 »
Biraz?  Birbirimizi kandırmayalım Yosun Abla, kimse fuardan biraz kitap alarak çıkamaz. :D

Ayrıca ilk buluşanları da kıskanmadım değil. :D Mercan tekrar tebrikler, nice kitaplarını okumak dileğiyle. :D
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...

Çevrimdışı Evis

• **
  • 307
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 04 Kasım 2013, 12:52:54 »
6.45 yayınları twitter hesaplarından Tüyap'ın yaptığı fuarlara katılmayacağını duyurmuştu.

https://twitter.com/645yayin/status/382500856085495809/photo/1