Kayıt Ol

32. İstanbul TÜYAP Kitap Fuarı Buluşması

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: 32. İstanbul TÜYAP Kitap Fuarı Buluşması
« Yanıtla #75 : 09 Kasım 2013, 19:10:27 »
İthaki set alana %50 indirim yapıyor mu? Bir sitede öyle okudum.

Her set için yapıyor mu bilmiyorum ama yapmıyorsa bile aldığınız set'in boyutu ve sağlam bir pazarlıkla başarabileceğinizi düşünüyorum :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 09 Kasım 2013, 19:59:43 »
Arkadaşlar şimdi Hakan ile konuştuk. En temiz şekilde metrobüs ile gitmeyi düşünüyoruz. Saat 11'de ben ve Hakan Cevizlibağ'da buluşacak ve Tüyap metrobüsüne bineceğiz. Anadolu yakasından başka gelecek varsa bana veya Hakan'a telefonunu özel mesajla atabilir. Saat 14:30'da, bildiğinizi sandığımız üzere Barış Müstecaplıoğlu, Gülşah Elikbank ve Yiğit Değer Bengi'nin katılacağı bir panel var ve panel öncesinde mümkün olduğu kadar gezmek istiyoruz. Mesajlarınızı bekleriz :)

Çevrimdışı Evis

• **
  • 307
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 09 Kasım 2013, 20:07:20 »

Her set için yapıyor mu bilmiyorum ama yapmıyorsa bile aldığınız set'in boyutu ve sağlam bir pazarlıkla başarabileceğinizi düşünüyorum :)

Teşekkürler, pazarlık yapmayı pek bilmem, zaten gidemeyeceğim gibi duruyor. Zaman Çarkı'ndan birkaç kitap almayı düşünüyordum.

Çevrimdışı Fiddler

• 565
  • Rom: 32
  • Bazen Herkes Duysun Diye..
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
« Yanıtla #78 : 09 Kasım 2013, 21:04:06 »
Yarın ordayım. Siz de gelsenize. Bişey denicem.
Saatleri Ayarlama Enstitüsü okuyalım..

Çevrimdışı Bengü

• **
  • 305
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 09 Kasım 2013, 22:11:08 »
Denaro Forbin ve ben de yarın buluşmada olacağız. Biz Hakan abinin ilk yazdığı gibi; İdo ile Bakırköy'e geçip, oradan da servisle fuar alanına gideceğiz. Panelden önce görüşelim :)

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #80 : 09 Kasım 2013, 23:35:47 »

Teşekkürler, pazarlık yapmayı pek bilmem, zaten gidemeyeceğim gibi duruyor. Zaman Çarkı'ndan birkaç kitap almayı düşünüyordum.

Biliyorum burası yeri değil ama elimde ciltsiz olmak üzere zaman çarkının bazı kitapları var :D istersen özel mesaj at.
http://turanmemre.wordpress.com/
Bana dönek demiş itin birisi
Açığım ne imiş sor hele hele

Çevrimdışı Buzmavisi

• **
  • 136
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 10 Kasım 2013, 11:07:18 »
Arkadaşlar şimdi Hakan ile konuştuk. En temiz şekilde metrobüs ile gitmeyi düşünüyoruz. Saat 11'de ben ve Hakan Cevizlibağ'da buluşacak ve Tüyap metrobüsüne bineceğiz. Anadolu yakasından başka gelecek varsa bana veya Hakan'a telefonunu özel mesajla atabilir. Saat 14:30'da, bildiğinizi sandığımız üzere Barış Müstecaplıoğlu, Gülşah Elikbank ve Yiğit Değer Bengi'nin katılacağı bir panel var ve panel öncesinde mümkün olduğu kadar gezmek istiyoruz. Mesajlarınızı bekleriz :)

Bu Yayınevi standına uğramayı unutmayın, ben de orada olacağım :)
Yepyeni bir fantastik serüvene hazır mısınız?
Anatolya Efsaneleri İlk iki bölüm pdf:http://www.mediafire.com/?uadhvz1vcgmqkct

Yeni Töre'nin ikinci yasası:
Umutlar, inançlar ve dilekler içlerinde bir parça mantık barındırmıyorlarsa hayatları kolayca mahveden boş yalanlara dönüşürler.

Çevrimdışı Bengü

• **
  • 305
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 10 Kasım 2013, 21:37:29 »
Kendi adıma yine çok güzel bir buluşmaydı. Orçun abiye güzel imzaları için, Hakan abiye her zamanki gibi cana yakınlığı için, Yosun ablaya yanımda olduğu için ve Bahri Doğukan'a tüm dırdırımı çekip beni yalnız bırakmadığı için teşekkür ederim.

Çevrimdışı Fiddler

• 565
  • Rom: 32
  • Bazen Herkes Duysun Diye..
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
« Yanıtla #83 : 10 Kasım 2013, 22:26:30 »
Benim için de çok keyifli oldu. Sonunda mazeretsiz bir şeysiz başından sonuna sizlerle olabildim ya.. Yalnız en son baktığımda kitap almayacak insanlardık biz, ne ara çıldırdık onu çıkaramadım. Bir sürü kitap bana bakıyor şu an. Ben onlara bakıyorum. Bakışıyoruz. Nasıl hangisine başlayacağımı çözemiyoruz. O olmadı işte. Bir de İhsan Abi gölgelerin arasından gizlice çeviri yapmış.
Saatleri Ayarlama Enstitüsü okuyalım..

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #84 : 11 Kasım 2013, 09:59:19 »
Yalnız en son baktığımda kitap almayacak insanlardık biz, ne ara çıldırdık onu çıkaramadım. Bir sürü kitap bana bakıyor şu an. Ben onlara bakıyorum. Bakışıyoruz.

Aaaa ben :) Ama büyük bölümü İthaki'den benim kitaplarımın, onlar sayılmaz :P

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #85 : 11 Kasım 2013, 16:39:19 »
Oldukça eğlenceli ve keyifli bir gün geçirdik. Çıkış saatlerine yakın gelen baş ağrısı da olmasa günü leziz kapatacaktık. Zira eve gidince kendimi direk yatağa attım, ne alıp almadığıma bile bakmadan.

Neyse efenim konuya dönelim. Günü güzel kılan tek sebep, uzun süredir görülmemiş dostlarla buluşup sohbet etmek, kısa da olsa selamlaşmak ve düzenlenen panele katılmaktı. Onun dışında indirimlerden hiç ama hiç memnun olmadım. Ben sadece Kabalcı indirimi azaltmış diye düşünürken meğer tüm yayınevlerinde durum aynı imiş. Açıkçası o kadar yol teptikten sonra internette yapılan indirimlerin yanına bile yaklaşmayan fiyatlar görmek sinir bozucuydu.

Dolayısıyla çok fazla kitap almadım. Ama en hoş yanlarından biri de şuydu ki, Orçun'un kitabı yok satıyormuş. Hele son kalan iki kitaptan bir tanesinin satışında az da olsa katkıda bulunmak hoş bir deneyim oldu. Ayrıcaaa... Tüm kitaplar bittikten sonra konuştuğumuz stant yetkilisi arkadaşa seslenmek istiyorum: Bir daha bir kitapla dalga geçer şekilde konuşacaksan ilk olarak o kitabı oku, ikinci olarak kuracağın cümleleri "iki" kere düşün. Ayıp. Sonra kendi kendini küçük düşürmüş olursun.

Yine akılda kalan anlardan birisi olarak şunu hatırlıyorum. Çıkışta servisle Bakırköy'e geldikten sonra deniz otobüsüne yetişmemiz için tam 6 dakika kalmıştı. Şoför amca bizi ters bir yerde bıraktığından ve akşam karanlığında yönümüzü de bulamadığımızdan bir an orada kalıp 1 saat boyunca bekleyeceğiz sandık. Kapıyı gördüğümüzde vapurun kalkıyor olduğu anonsunu duyduk. Tabii o ara biz de depara kalktık. Yosun Abla'nın arkadamızdan "Ben daha koşamayacağım," deyişini duyduk, pes etti sandık. Fakat ben bir an sonra kendime gelip cebimden akbilimi aradığımda Yosun Abla'nın çoktan içeriye girmiş olduğunu ve çabuk olun der şeklinde elini sallayışını gördüm. Ne ara pes etmekten vazgeçti, ne ara içeri girdi anlamadım. Allahtan o anki şaşkınlığımı çabucak attım da Bengü ve Bahri'yle beraber içeri girdim. Bir saat beklemekten yırttık.

Ekipte kimler vardı peki? Yosun Abla (kahlan amnell), Orçun (Fiddler), Bengü, Bahri (Denaro Forbin), Aslı (Chiyo), ara ara göz kırpan Emre (emuk)[*]Merhaba, ben emuk.[/*][*]Hatırladınız mı?[/*] ve Bu Yayınevi standından bizlere göz kırpan Serhan (Buzmavisi). Kimlerle karşılaştık? Barış Müstecaplıoğlu, Yiğit Değer Bengi, Gülşah Elikbank, Doğu Yücel, Egemen Görçek ve tanıdık yayınevi yetkilileri.

Böyle de sonlandırdık işte günümüzü. Katılan tüm dostlara selamlar.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #86 : 11 Kasım 2013, 17:06:43 »
bkz. Can havliyle (tam anlamıyla) son saniyede kendini içeri atmak :)

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 11 Kasım 2013, 17:37:31 »

Yine akılda kalan anlardan birisi olarak şunu hatırlıyorum. Çıkışta servisle Bakırköy'e geldikten sonra deniz otobüsüne yetişmemiz için tam 6 dakika kalmıştı. Şoför amca bizi ters bir yerde bıraktığından ve akşam karanlığında yönümüzü de bulamadığımızdan bir an orada kalıp 1 saat boyunca bekleyeceğiz sandık. Kapıyı gördüğümüzde vapurun kalkıyor olduğu anonsunu duyduk. Tabii o ara biz de depara kalktık. Yosun Abla'nın arkadamızdan "Ben daha koşamayacağım," deyişini duyduk, pes etti sandık. Fakat ben bir an sonra kendime gelip cebimden akbilimi aradığımda Yosun Abla'nın çoktan içeriye girmiş olduğunu ve çabuk olun der şeklinde elini sallayışını gördüm. Ne ara pes etmekten vazgeçti, ne ara içeri girdi anlamadım. Allahtan o anki şaşkınlığımı çabucak attım da Bengü ve Bahri'yle beraber içeri girdim. Bir saat beklemekten yırttık.

Abi sanırım bizi benzincide bırakan ve diğer servise yetişmeliyim diyerek, arkadaşımla beni deniz otobüsüne ölümüne koşmaya zorlayan şoför size de aynı kaderi yaşatmış. Bkz:"Yok yeaaaa, şurdan 50 metre yürüyünce varırsınız."

Kader ortağıyız, ne diyeyim.
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #88 : 11 Kasım 2013, 22:49:03 »
Bir de İhsan Abi gölgelerin arasından gizlice çeviri yapmış.

Boşuna mı ilk çevirdiğim kitabın adı Gölge Oyunu'ydu sanıyorsun? Bunlar hep se... Öhm! ...sübliminal mesaj u_u
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Bengü

• **
  • 305
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #89 : 11 Kasım 2013, 23:29:47 »
Bir de İhsan Abi gölgelerin arasından gizlice çeviri yapmış.

Boşuna mı ilk çevirdiğim kitabın adı Gölge Oyunu'ydu sanıyorsun? Bunlar hep se... Öhm! ...sübliminal mesaj u_u

Standdaki abinin bize -Denaro Forbin ve ben- uzuuun uzuuuun seni övdüğünü de es geçmeliyim İhsan abi. Emeklerinin en güzel karşılıklarından biri olmalı. :)