Kayıt Ol

Anket

Drizzt Do'Urden mi? Artemis Entreri mi?

Drizzt Do'Urden
32 (50%)
Artemis Entreri
32 (50%)

Toplam Oy Verenler: 59

Drizzt Do'Urden mi? Artemis Entreri mi?

Çevrimdışı drizzt_dourden

• *
  • 3
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Drizzt Do'Urden mi? Artemis Entreri mi?
« Yanıtla #30 : 22 Mayıs 2010, 22:23:07 »
ABİ 18 KİTAP OKUDUM DRİZZT YENİYO ZATEN HE ARTEMİS ENTERİ ÖLDÜRDÜM SANIYO

Baal Adramelech-WE BU ARADA DRİZZT ORK,GOBLİN,AYAZ DEWİ,TEPE DEWİ,DUERGAR GİBİ PİSLİKLERİ TEMİZLEMEKTEN ZEWK ALIYO

Yönetici Notu: Bütün harfleri büyük yazmayın ve ardarda mesaj atmayın.

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 22 Mayıs 2010, 22:34:23 »
Co-co-combo breaker!

Aman tanrım forum Drizzt'in saldırısına uğradı!

Spoiler: Göster
#rekt

Çevrimdışı haradrim

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 22 Haziran 2010, 08:33:58 »
entreriden şaşma soğuk kanlılığın sınırlarını aşmış bir katil :D

Çevrimdışı Entreri1

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 28 Nisan 2011, 01:44:25 »
Artemis Entreri.. tam bir assassin , içsel catısmaları zaman zaman sevgıye ac olması , kındar olması , dogru yolu bılıpte ulasmak ıstememesı ergen olmaması.. (bknz.drizzt) tam bir savascı yaptıgı ıslerden pısmanlık duymasada duyan ve saklayan bır tıp jarlaxle gibi bir dosta sahip olması fakat hazmedememesi bilmiyorum belkı adam sizofren ama mukemmel bır karakter adamın sonunu merak edıyorum su ana kadar yazılmıs kıtaplarda adının en son gectıgı kıtap pıyasaya cıktımı bılmıyorum tabı cadı kraldan sonra :) spoiler vermeyın ama :)

Çevrimdışı Carmen

• *
  • 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 13 Temmuz 2011, 13:02:41 »
Artemis Entreri tabiki deee...O mükemmel bi suikastçi.İnsanın kanını donduran bakışları bi drowa denk dövüşmesi.Öyle bi karakter benim için Drizz'ten kat be kat daha sürükleyici.

Çevrimdışı zakf

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 21 Temmuz 2011, 17:56:28 »
Drizzt'in iticiliğindeki en büyük etken Salvatore'un kendisine evladıymış gibi davranması bence. Aklına gelen tüm iyi özellikleri Drizzt'e koyup salmış Menzoberranzan'dan dışarı. Hal böyle olunca dışarıda Drizzt'in mıymıy tavrı benim sinirimi çok yıpratmıştı zamanında.

Kusursuz kurgulanmış karakterlere hiçbir şekilde ısınamıyorum. Drizzt de bunlardan biri. Drowların aydınlık yüzü, kadınların tatlı prensi, annesinin bir tanesi ama savaş olursa da alayına giden bir karakter herhangi bir gerilim vaat etmiyor bana. Savaşa mı giriyor? Nasılsa kazanır. Kafası mı kopmuş? Kökü onda, yenisi çıkar. Faturanın son gününü mü geciktirmiş? Aa, son gün değilmiş o. Yani anlayacağınız Drizzt bir şekilde gününü hep kurtarıyor. Kendisini Mahmut Tuncer'e benzetiyorum. İtici bir tip. Oysa Artemis Entreri öyle değil. Hatasıyla, sevabıyla bir şekilde tutunuyor. Bu da onun maceralarını okumayı benim için eğlenceli kılıyor.

Çevrimdışı Carmen

• *
  • 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 23 Temmuz 2011, 14:00:50 »
Bunlar senin düşüncelerin ama ben herşeye rağmen Drizz'ti seviyorum(Entreri kadar değil ama). ;D

« Yanıtla #37 : 15 Ağustos 2011, 12:29:11 »
Ben tam olarak  Artemis hakkında  çok bilgi sahibi olmasamda Menzoberranzan'da bir insanın hayatta kalması ve sanırm evsiz bir avvare olarak kalması çok zor.Bunu başardıysa helal olsun ama ben Drizzt diyorum onun adamantit kılıçalarını hiç bir şey geçemez.
Bay Fantastik Okur

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 03 Ağustos 2012, 13:10:24 »
Drizzt'in ana karakter olduğu serilerde ondan çok sevilen tek bir isim vardır, ben Artemis diyorum.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 03 Ağustos 2012, 13:26:52 »
Artemis'in Yolu'nu okuyup Entreri hakkında bilgi sahibi olana kadar Drizzt diyordum lakin o kitap tüm fikirlerimi değiştirdi o yüzden Artemis :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 05 Ağustos 2012, 00:12:30 »
Duyguları olan kasaplar bu kadar heyecanlı maceralar yaşayamazdı ve dolayısıyla Drizzt demekten çekinmiyorum.

Çevrimdışı burak5000

• *
  • 10
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 18 Şubat 2015, 11:24:26 »
Kışgörmez Destanıyla beraber;
(Dikkat ağır spoiler olabilir)

Spoiler: Göster

İkilinin yolları tekrar kesişir...
Drizzt ve Artemis beraber seyahat ederler...
Drizzt Unicorn'uyla, Artemis Nightmare'iyle yan yana at sürerler, beraber savaşırlar, beraber yer içer ve ikisi de aynı elf kadınla aşk yaşarlar...
Birbirlerinin hayatlarını kurtarırlar ve birbirlerine saygı duyar, hatta birbirlerine güvenirler vs vs...

Tabi Artemis nasıl oldu da 200 küsür yıl hayatta kaldı diye soracak olursanız, cevabı basittir. Artemis vampiric dagger'ıyla bir undead olan bir Shade'e saldırır ve bıçağıyla Shade'i öldürünce half-undead olur ve ölümsüz olur... Ama olaydan sonra derisi gri renk alır ve artık kendisine Artemis demez, kendine Barrabus the Grey der...

Bu yüzden Drizzt mi Artemis mi sorusuna her ikisi de yanıtı en güzel cevap oluyor...

Çevrimdışı Heeshedz

• *
  • 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 16 Eylül 2015, 00:16:04 »
drizzt severim ama entreri ayrı be hacı oylar artemise