Kayıt Ol

Refeco'nun Çizgilerinden

Çevrimdışı Refeco

• *
  • 35
  • Rom: 0
  • Aldattığını zannedenin aldanması yakındır.
    • Profili Görüntüle
Refeco'nun Çizgilerinden
« : 08 Aralık 2013, 13:15:26 »
Geçen sene Grafik tablet edindim, pek tecrübeli sayılmam, şimdilik bulabildiğim çizimlerimi şöyle takdim edeyim.

Yarım kalan kurgularımdan bir karakter, Batı ormanlarındaki Mesarr kabilelerinin lideri Moustâck;

Spoiler: Göster

Bir başka kurgumdan, diyarın sevilen hanedanı Kral Jardien ve Kraliçe Zei Urelia;

Spoiler: Göster

"Adalet uğruna kılıcım, kalkanım ve tek kullanımlık bir hayatım var. Bırakın gelsinler!" Nûbarron'lu Hirran

Çevrimdışı The Archowner

• *
  • 25
  • They will kill everything on their way, but YOLO!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Refeco'nun Çizgilerinden
« Yanıtla #1 : 11 Aralık 2013, 19:32:26 »
Güzel olmuşlar, hangi grafik tableti kullanıyorsunuz acaba?

Çevrimdışı Refeco

• *
  • 35
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 11 Aralık 2013, 21:33:52 »
Teşekkür ederim, beğendiyseniz ne mutlu bana. :)

Tabletim UC-Logic Lapazz PF1209 A4.

Aslında çok başarılı bir model bu ama ben tam performans kullanamıyorum. Eğer tablet alma gibi bir planınız varsa öneririm, bunun haricinde A5 olarak yine Lapazz'ın TWH850 modelini kullandım. Başlangıç için harika bir model. :)
"Adalet uğruna kılıcım, kalkanım ve tek kullanımlık bir hayatım var. Bırakın gelsinler!" Nûbarron'lu Hirran

Çevrimdışı The Archowner

• *
  • 25
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Aralık 2013, 22:13:28 »
PC'm olmadığı için grafik tablet almam gereksiz olacak. Bu yüzden inşallah iPad aldığımda yanına kalem de alacağım. YuFu kalemleri nisanda çıkarmayı planlıyorlarmış, 4048 basınç hassasiyetli ve 1.9mm uçlu kalem :)

Çevrimdışı Refeco

• *
  • 35
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 12 Aralık 2013, 08:35:01 »
Eğer öyle bir şansınız varsa grafik tablet olayına hiç girmeyin derim. Eğer benim gibi klasik kara kalem çizimleriyle kendini geliştirmeye çalışmış biriyseniz grafik tablete geçtiğiniz anda tabiri caizse emeklemeye yeniden başlıyor gibi bir hisse kapılıyorsunuz.

Kişisel olarak ilk tecrübelerimde çizgilerimi kalemin kağıtla(burada grafik tablet oluyor tabii ki) buluştuğu yerde göremeyince afallamıştım. Sonradan ekrana bakarak çizmeye alışmaya çalıştım, hala alışmaya çalışıyorum. :D

Çevrimdışı The Archowner

• *
  • 25
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 12 Aralık 2013, 16:13:34 »
Evet biraz zor oluyor öyle. Ama profesyonel değilseniz tartışmasız en iyisi kalem ve kağıt. :)