Kayıt Ol

"Kitabına Yakışır Kapaklar" Projesine Katılın

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle

Merhabalar,

Uzun süredir sizlerle ortaklaşa bir proje yapmadığımızı fark ettik ve hemen olaya el atalım istedik! Forumu yakından takip edenleriniz, Bülent Bey'in başlattığı Hayran Kitap Kapakları konusunu görmüştür mutlaka. Biz de buradan yola çıkarak, üyelerimizle beraber "Kitabına Yakışır Kapaklar" projesi yapalım istedik.

Peki tam olarak nedir bu proje? "Yakışır" ifadesi ile neyi kast ediyoruz?

Evet, bir kapak gerçekten iyi bir çizerin kaleminden ya da uygulamacının parmaklarından çıkmış olabilir fakat bu görsel ya da uygulama, o kitabı ne kadar anlatır? Kendi içinde şahane olması bir yana, o kitap için ne kadar doğru? Ne kadar yakışır?

Sizlerden isteğimiz, kitabına yakıştığını düşündüğünüz kapağın bir adet görseliyle birlikte, görselin o kitaba neden yakıştığını belirten şahsınıza ait bir açıklama metni.

Bu bilgileri hazır ettikten sonra bizlere "Kitabına Yakışır Kapak" başlığı ile ad ve soyadınızı da ekleyerek kayiprihtim@gmail.com adresine mail atmanız ya da yönetim kadrosundan herhangi birine PM[*]Özel Mesaj[/*] göndermeniz yeterli olacaktır.

Son gönderim tarihini 30 Kasım 2013 olarak belirledik. Bu vakte kadar bir veya birden fazla öneri sunabilirsiniz. Bizler de bunları toparlayıp, şık ve yine çoğu kişinin seveceği bir proje olarak yayınlayacağız.

Ayrıca bu başlık altında aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Bu fikrin çıkış noktasını oluşturduğu için de Bülent Bey'e sonsuz teşekkürler!

Haydi bakalım, Rıhtım tayfası için iş başı! Şimdiden kolay gelsin :)
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

• 581
  • Rom: 47
  • Hayvan Yemeyelim!
    • Profili Görüntüle
    • http://bulentozgun.blogspot.com/
Ynt: "Kitabına Yakışır Kapaklar" Projesine Katılın
« Yanıtla #1 : 17 Ekim 2013, 07:12:47 »
Harika bir proje, bir hayli eğlenceli olacağını umuyorum. Yeni kitaplar keşfedeceğimizi düşünüyorum bu sayede. Bir kitaba hiç bakmadığımız bir açıdan bakacağız belki de. Ufacık bir katkım olduysa ne mutlu. Ellerinize sağlık. Teşekkür ederim.

Çevrimdışı Fiddler

• 565
  • Rom: 32
  • Bazen Herkes Duysun Diye..
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
« Yanıtla #2 : 17 Ekim 2013, 13:25:12 »
Ben de çok beğendim, fikir için Bülent Bey'in de aklına sağlık. Zaten incelemeleri, yangından kaçırdığı kitapları ve daha nice konusuyla eğlence getirmişti foruma, hayran kitap kapakları da hem eğlenerek hem de şaşırarak baktığım bir konuydu. Kapaklardan bazıları gerçekten de orijinallerini gölgede bırakacak fikirlere sahipti zira. Harika.

Bir de soruyla bitiriyorum: Henüz Türkçe'de yayımlanmamış kitaplar da dahil midir dersiniz?
Saatleri Ayarlama Enstitüsü okuyalım..

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 17 Ekim 2013, 14:02:59 »
Bir de soruyla bitiriyorum: Henüz Türkçe'de yayımlanmamış kitaplar da dahil midir dersiniz?

Elbette. Hem bu sayede, projemizi okuyacak yayıncılık sektöründeki isimlere de fikir sunuyor olacağız. Zengin bir içerik olması da cabası :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 17 Ekim 2013, 15:41:09 »
Arkadaşlar bileğinize, yaratıcılığına kuvvet *-*! Her birinizin ortaya çıkaracağı eserleri (gözümde hepsi birer eser) sabırsızlıkla bekliyorum ^^.

• 581
  • Hayvan Yemeyelim!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 19 Ekim 2013, 09:50:15 »
Arkadaşlar bileğinize, yaratıcılığına kuvvet *-*! Her birinizin ortaya çıkaracağı eserleri (gözümde hepsi birer eser) sabırsızlıkla bekliyorum ^^.

Ben yanlış mı anladım, kapakları biz mi hazırlayacağız? Ben sandım ki var olan kapaklar (diğer dillerdeki baskılarının kapakları) arasından seçim yapıp neden yakışanın o olduğuna dair bir metin yazacağız. Metin bize ait olacak ama kapak resmini biz yapmayacağız değil mi? Her şey çok açık da ben mi göremedim yoksa (güler).

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 19 Ekim 2013, 09:52:41 »
Ben yanlış anlamışım aslında :D.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 19 Ekim 2013, 13:45:37 »
Bülent Bey tam da söylediğiniz gibi. Halihazırda yayınlanmış eserlerin kapaklarına dair metin hazırlayıp göndereceksiniz sadece :)

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 19 Ekim 2013, 17:00:05 »

Ben yanlış mı anladım, kapakları biz mi hazırlayacağız? Ben sandım ki var olan kapaklar (diğer dillerdeki baskılarının kapakları) arasından seçim yapıp neden yakışanın o olduğuna dair bir metin yazacağız. Metin bize ait olacak ama kapak resmini biz yapmayacağız değil mi? Her şey çok açık da ben mi göremedim yoksa (güler).

Bülend Abi olmasa ben Hayran Kitap Kapaklarındaki gibi kapak hazırlamaya uğaraşacaktım (Uğraşmayacağım zannedilmesin sadece aklıma fikir gelmiyor :D) Sağolasın Bülend Abi
http://turanmemre.wordpress.com/
Bana dönek demiş itin birisi
Açığım ne imiş sor hele hele

• 581
  • Hayvan Yemeyelim!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 06 Kasım 2013, 13:48:07 »
Hala yazacak bir şey bulamadım, kapak hazırlamak hoşuma gidiyor ama nitelikli bir metin çıkarmak bir hayli zor bir iş benim için. Bu akşam uğraşacağım. Yazan var mı acaba?

Düzelti: Yazdım, bitti.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 14 Kasım 2013, 23:15:53 »
Bülent Bey'den özür dileyerek başlamak istiyorum öncelikle. Çok geç cevap veriyoruz ama araya giren işler ve fuar nedeniyle bir türlü toparlayamadık konuyu.

Arkadaşlar, 7 Kasım demiştik ama bizdeki benzer yoğunluğun sizlerde de olduğunun farkındayız. Çoğunuzun sınav-vize haftası. Dolayısıyla projeyi iki hafta daha uzatmaya karar verdik. Bu da demek oluyor ki 30 Kasım'a kadar zamanınız bulunmakta. İlk mesajı da bu mesajımla birlikte güncelliyorum.

Gönderenlere teşekkür ediyoruz, göndereceklerin de kalemine kuvvet!

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 26 Kasım 2013, 10:41:17 »
Beni de bekleyiiiiiiin *-*!

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 11 Aralık 2013, 10:33:20 »
Çok şükür 3 tane kitapla ben de katıldım bu projeye ^^.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 22 Aralık 2013, 18:54:27 »
Feci flood yapacağım ama bu proje unutulmasın :).

6.yıl şenliklerimize bu kadar yaklaşmışken sizleri, üyelerimizi, de bu projede görmek istiyoruz ^^.