Kayıt Ol

Batman v Superman (2016)

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rom: 59
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Batman v Superman (2016)
« Yanıtla #15 : 18 Nisan 2015, 16:04:17 »
Plot twist:
Spoiler: Göster
Uzay elbisemle kavgaya hazırım.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #16 : 18 Nisan 2015, 16:40:49 »
Önce şunu diyeyim, emekli maaşının yatmasını bekleyen Bruce'un baktığı kostüm Dark Knight Rises'daki kostüm değil; Frank Miller tarzı Batman kostümü. Hatta Dark Knight Returns'deki kostüme benziyor, özellikle son sahnedeki metal korumalı kostüm ve Batman vs Superman sahnesi düşünülürse, baya baya Dark Knight Returns olmuş.

Offf! Returns yerine Rises yazmışım yaaa... Bu acıttı -_-

İyi ki söyledin Kürşat, hemen düzelttim. Önce Tarık, şimdi de sen iki hatamı düzelttiniz. Galiba yaşlanıyorum... ya da yedi cihanın ahı tuttu, bilemiyorum artık. Teşekkürler.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 18 Nisan 2015, 17:57:03 »
Buraları sular, seller götürsün biraz. (Flood is coming!)

Filmde şöyle bir easter egg varmış. Merak edenlere gelsin efenim, ilk bizden duymuş ve görmüş olunuz.
Başka yerde gördüğünü söyleyen olursa banlarım.

Evet, Riddler'ın işareti... Orada ne aradığı hakkında hiçbir fikrim yok.

Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Gudvard

• *
  • 28
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 18 Nisan 2015, 23:30:05 »
Alıntı
Ama Wonder Woman? Aquaman? İnsanlık doğa üstü bir adamı henüz sindirememişken bu karakterleri filmin neresinde göreceğiz merak ediyorum.

bu konu benim de kafamı kurcalayan bir soru.

fragmana gelince, ilk portekizce altyazılı fragmanı izleyince hiçbir şey hissetmedim ve çok da beğenmedim. sonrasında resmi hd fragman geldiğinde baya gaza geldim.

ama ne yalan söyleyeyim bu teaser trailerda, age of ultron teaser trailerında hissettiklerimi hissedemedim; o çok ayrıydı, tüylerimi diken diken etmişti, gözlerimi kırpmadan izlemiştim, içimde büyük bir heyecan oluşmuştu, bir an önce çıkmasını istemiştim. bvs teaserı bana bunları yaşatamadı nedense...

acaba dc'den marval'a mı dönmeye başlıyorum :-\

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 21 Nisan 2015, 22:37:40 »
Filmin özeti muhtemelen şu şekilde olacak;

HISHE - Batman V Superman

Çünkü o "sürtüşme"nin bir galibi olacağını sanmıyorum. Galibinin kim olacağı hakkında saatlerce konuşabiliriz tabi ki de Justice Leauge'in temellerinin atılacağı bir film olacaksa bu aşağı yukarı yukarıdaki gibi olacak sanırım. Aquaman ve Wonder Woman'ı da son sahnelerde "Haydi birlik olalım, el ele bayırdan aşağı koşalım" diyerek göreceğiz en fazla.
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Rom: 1
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 21 Nisan 2015, 22:44:49 »
O sürtüşmenin illaki bir galibi olmayacak, ki dediğin gibi de Justice Leauge'in temelleri atılacak. Ama bu videodaki gibi de olmaz hani :)

Çok kan akacak çookkk :P

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 22 Nisan 2015, 00:16:49 »
Batman'in Superman'in ağzına diz atıp çok pis döverek yeneceğini düşünen bir tek ben mi varım? Bu filmde böyle olmazsa da olması gereken bu. Batman diyoruz bağrımıza basıyoruz.
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 22 Nisan 2015, 21:20:37 »

Şu filmin caps furyasında en iyisi bu oldu kendi adıma. Bizim forum için yapılmış sanki :D.

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 24 Nisan 2015, 00:55:44 »
Az önce Arrow ile Atom'un kapışmasını izledim. Aklıma direk Batman vs Superman'deki bu sahne geldi. Sahneler acayip benziyor. Biri yerde diğeri havada, biri karanlık kahraman diğeri daha ak pak birşey :D
Duellonun sonunda olanlar Batman v Superman'de de olacak gibi geliyor. Tabiki gönüller Marius'un arzusunu istiyor :P
Donlu pelerinli süper kahraman mı olurmuş :D

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 24 Nisan 2015, 02:59:46 »
İçinizin yağlarını eritmesi açısından şunu ve şunu, bu sıralama ile izleyiniz. Ağzına diz atmadığı kaldı bir tek. "Do you bleed? You will..." den sonra da malum sahnenin sonunda buradaki gibi konuşsa pek güzel olur;

"I want you to remember the one man who beat you!"

Tabi şöyle de bir durum var. Batman'i Gotham dışına çıkarttığımızda, Justice League içine koyduğumuzda işler bir hayli farklı oluyor. Her kahraman kendi çapında oldukça güçlüyken Batman ile beraber iken Batman'in altında ezilmeleri gerekiyor. Fizik kurallarını yoksayacak hızda koşabilen bir adam, marslı bir adam, tanrısal bir kadın, "süper" bir adam falan derken Batman onların yanında fazla "normal" kalıyor, eh bu açığı da bu tarz bir davranışla kapatıyorlar. Batman onlar kadar hızlı ya da güçlü değil ama onları alt edebilecek zekaya ve imkanlara sahip. (Bkz: Justice League of America: Tower of Babel hikayesi. Hepsi için bir planı var.)

Ama hepsinden öte Batman'in Superman'e karşı çok güzel bir üstünlüğü var ki Hush serisinde kendisi bunu şöyle dile getiriyor.

"If Clark wanted to he could use his superspeed and squish me in the cement. But I know how he thinks. Even more than the kryptonite, he's got one big weakness. Deep down, Clarks essentially a good person...And deep down, I'm not."

"Eğer Clark isteseydi süper hızını kullanıp beni asfalta gömebilirdi. Ama ben onun nasıl düşündüğünü biliyorum. Kryptonite'den daha büyük bir zaafı var. Esasında Clark iyi bir insan... Ve esasında, ben değilim."
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 24 Nisan 2015, 04:05:23 »
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 24 Nisan 2015, 09:57:54 »
Madcap'in videoları izleyince yine bir heyecan geldi bana :) Batman şu herifi evire çevire bir dövsün :P Sevmediğim, bedavaya figürünü verseler koleksiyonuma katmayacağım (bedava olursa olur gerçi :P ) iki süper kahraman var : Superman ve Spiderman. İnşallah kan oluk oluk akar :D

Çevrimdışı zaujas

• **
  • 204
  • Rom: 3
  • "Gölgesiz Bulut"
    • Profili Görüntüle
    • Kenan Demir Blog
« Yanıtla #27 : 24 Nisan 2015, 10:58:52 »

Maşallah arı mama reklamlarındaki çocuk gibi  :)
Söz sessizlikte, ışık karanlıkta...

Çevrimdışı M.K.Immortal

• **
  • 290
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 24 Nisan 2015, 11:36:09 »
Superman o kadar abartıldı ki güçleri konusunda artık çizerleri bile "yeter yahu diğer süper kahramanlar da yensin, hatta batman bile yensin ki onun da aslında yenilebileceğini gösterelim" moduna girdiklerini düşünüyorum.

Yahu Batman vs Superman mümkün mü? En güzel örneği şuradaki videoda var zaten:

https://www.youtube.com/watch?v=Qynapm-Rbgk

Hadi Superman iyi bir insan diye öldürmüyor Batman'i. Süper hızını kullanıp Batman'i soyup etkisiz hale getirmek de mi aklına gelmiyor? (ki Superman, Batman'den daha zeki bir karakter) Batman bunlara da bir çare bulmuş olsun hadi ama Superman'den bahsediyoruz. Hani serçe parmağıyla gezegen patlatabilecek kuvvveti olan adam (evet gücü o kadar abartılı). Hiç yolunu bulamıyor yani etkisiz hale getirmek için öyle mi?

Güçleri için de şuraya bakabilirsiniz:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Superman

Bu arada çizgi romanlarını okumadım, çizgi romanlarla pek aram iyi değildir. Belki orada daha mantıklı, daha güzel şekilde işlenmiştir olaylar ama filmlerinden, çizgifilmlerinden ve araştırmalarımdan yola çıkarak konuşuyorum. Az önceki linkteki düşmanları bile yenmiş bir karakter yahu bu :S

Superman aşırı abartısı nedeniyle sevmediğim bir kahraman. Batman'in onu evire çevire dövmesini görmek beni pek bi memnun edecektir ama yine de çok gerçekçi gelmiyor bu durum. Yahu adam o kadar abartı ki en zayıf yanı kriptonitin bile işe yaramadığı (yok güneşten güç alma yok rage durumuna geçme gibi) olaylar yaşamış. İşte en başta dediğim gibi bu abartısı yüzünden artık tepki alan Superman'in de, Batman kadar sade bir kahraman tarafından bile yenilebileceğini göstermek için bütün bunların yapıldığını düşünüyorum.

Ve son noktayı da koyuyorum arkadaş. Son Goku her halükarda hepsini döver :D

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 24 Nisan 2015, 11:55:06 »
Batman: Dark Knight Returns'ü okuyun, ondan sonra konuşalım derim :) Ya da Injustice'in ikinci sezonunun son sayılarını. Koyubeyaz yukarıda paylaşmış gerçi, tam da o sahne Batman'in Süpermen'i nasıl yeneceğini gayet iyi açıklıyor.

Batman her şeyi düşünür. Karakteri bu şekilde tasarlanmıştır. Her olasılığı, her zayıflığı, her ihtimali bilir ve kullanır. Kullanmaktan geri kalmaz, tereddüt etmez. Madcap'i de dediği gibi, o kalbinin derinliklerinde iyi bir insan değildir. Daima her şeye karşı hazırlıklıdır. Diğer tüm süper kahramanaların kimliğini bilir. O nedenle Süpermen'i yenmesi güce değil, zekaya ve bilgiye dayandırılır.

Şu video da benim bayağı hoşuma gidiyor :) Batman vs Darth Vader.
https://youtu.be/u3tC8TPh9oQ

Hayran yapımı bir video, ama çok başarılı. Forumda daha önce paylaşılmıştır belki, şimdi hatırlamıyorum. Darth Vader, Süpermen'i kaçırıp hapsediyor. Amacı onu kullanarak galaksiyi ele geçirmek. Batman de onu kurtarmaya gidiyor. Mantıksızlıklar yok değil tabii... Mesela Batwing'in uzayda uçması ya da Batman'in ışın kılıcı kullanabilmesi gibi. AMAAA... Batman'i çok iyi analiz etmişler ve her duruma karşı hazırlıklı olmasını, düşmanının her zayıflığı kullanmasını çok iyi resmetmişler.

Aslında bu alternatif son, çünkü ilk video yayınlandıktan sonra kızılca kıyamet kopmuştu :P Bence asıl son daha mantıklı yine de. O da burada:

https://youtu.be/qv6saLrn3UY?t=6m30s
Try to hide if you dare.