Kayıt Ol

Batman v Superman (2016)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Batman v Superman (2016)
« Yanıtla #45 : 12 Temmuz 2015, 15:35:38 »
Wonder Woman'ı görünce aklıma gelen: TIK.

Sadece Aquaman değil, Flash falan da olacaktı. Onu da göstermediler :). Kötü adam içinse şimdilik sadece Luthor'u gördük. Ama bu kadar kahraman bir tane kötü adamla bırakmazlar herhalde? Değil mi?

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #46 : 12 Temmuz 2015, 15:41:57 »
Hahaha :D Hazal, bugün ikinci kahkahamı da sen attırdın. O değil de adamlar ne çabuk yapmışlar yahu...

Bu kadar çok karakterin adını bir arada görünce aklıma Sam Raimi'nin Spiderman 3'ü geliyor, sonra üşüyorum, bir titreme ve endişe alıyor beni. Inşallah aynı hataya düşmez.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 12 Temmuz 2015, 17:02:03 »
Superman'e bak pastırmalık eşek gibi bir havalar bir havalar... Batman reyiz onun havasını alır ama dur bakalım :)

Gal Gadot da harbi wonderful yani :P

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 13 Temmuz 2015, 22:18:24 »
Heyt bee!!!.. 8)

Spoiler: Göster

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 14 Temmuz 2015, 15:26:43 »
Fragmanı izleyince istemsizce gülümsedim. Heyecanlanmaktan çok "evet, Zack Synyder filmi geliyor" dedim. Havalı görünsün diye bir çok mantıksız sahne ve an var fragmanda ama insan ister istemez gaza geliyor. Umudum bu "havalı görünsün diye" çabaları fragmana özel bir şeydir ve filmin kurgusu/oyunculuklar bizi bu havalı görünme sevdasının sıkıcılığından uzaklaştırır.

Şimdilik bize verilenlerde bir takım gariplikler var;

Man of Steel'deki iyilik saçan, kendini dünyaya adamış, babasını gururlandıran bir Superman'den farklı bir Superman var karşımızda. Farklı bakış açısı sunulduğu, dünyayı kurtarırken dünyanın içine ettiğini gözümüze soktukları için de böyle düşünüyor olabilirim ama sanki "karıncalar arasında bir tanrıyım, allah beni kahretmesin ya" durumu yaratılmış gibi. Mahkeme sahnesi mesela. Gelişi, tavrı, hareketleri, bakışları hep bir "sen cümleni tamamlayadur, ben dünyayı güneşe fırlatıp geliyorum" anlamı taşıyor. Ama bir taraftan da Superman'i mahkemeye çağırmak nedir yahu? Gerçekten Tanrı'yı dava etmek gibi bir şey, işin komiği bu "tanrı" somut bir şekilde karşında. Hangi yasa ışığında, hangi kanuna dayanarak adamı sorgularsın ki? İşte şimdilik bize gösterilen böyle bir imaj, "tutmasam düşüyordunuz!" şakası yapan, Tanrı imajına bürünmüş bir Superman gösterildi. Bkz: Superman armalı askerlerin önünde diz çökmesi, sel felaketinden kurtulmaya çalışan kadının Da Vinci tablosu vari elini uzatması vesair.

Diğer taraftan Bruce Wayne'i görüyoruz. Anladığımız kadarıyla yıllar geçmiş, yaşadıklarından sonra (Bkz: Üzerinde "Hahahahah jokes on you Batman!" yazan Robin kostümü ki bu Joker'in levyeyle döverek öldürdüğü Jason Todd'a bir gönderme) elini ayağını bu işlerden çekmiş. Sonra... Sonra Superman'i durdurmak için birden işine gücüne geri dönüyor. Fragmanda gösterilen parçalanmış Wayne binası ise tek sebep, olmamış. Bize göstermedikleri başka bir durum var gibi, umarım öyle olsun.

Wonder Woman'ı gördük ama neden? Film Batman vs Superman ise ne alaka? Değilse ne? IMDB'de Flash ve Aquaman'in de görüleceği yazıyor bu da Batman ve Superman çekişmesinin çok daha büyük bir tehlikeye karşı sona ererek, diğer karakterlerin de olaya katılması anlamına geliyor. Bu durumda o "büyük kötü" kim?

Elimizde bir adet Lex Luthor var fakat o da bir garip. Asıl kötü olacağını sanmıyorum ama başka ihtimaller daha korkutucu. Brainiac ya da Doomsday gibi bir şeye girerlerse, eyvah eyvah. Hoşgeldin Spiderman 3.

Velhasıl Zack Synyder filmlerine yakışan bir fragman izledik, umarım DC'ye yakışacak bir film izleriz.
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rom: 59
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 14 Temmuz 2015, 17:15:58 »
Madcap'in yorumuna çokça katılıyorum. Yalnız şu da var, ben Batman vs Superman fragmanını izledikten sonra oturup Man of Steel'i izledim ve belki de tam bu yüzden, Superman'in bu tarz bir yolda olduğunu filmde bolca gördüm. Man of Steel'deki Süperman önceki filmlerde gösterilenle aynı adam değil. O tanrısal Superman imajının içindeyken çok daha acemi, çok daha savruk.Kıyafetleri dışında, günlük halindeyken tam tersi, Superman olduğunu açıkça belli eden bir hal ve hareket yapısı var. Clark Kent'in sakarlığı ve saflığıyla donunu kıyafetinin üzerine çıkardığında oluşan o tanrısal adam arasındaki zıtlığı tamamen kaldırmışlar karakterden (hatta bir nevi ters çevirmişler) ve bence bu çok şey kaybettirmiş. Ama bir yandan da Batman vs Superman gibi bir filme altyapı hazırlamıştı. Çünkü elindeki gücü dünyanın yeni yeni fark ettiği ve bu satten sonraki sorumluluklarını çok hızlı düşünmesini gerektiren bir gidişatı vardı Man of Steel'in, ki sonunda da 'acele işe şeytan karışır' sözünün haklılığını görüyorduk. Buradan sonrası spoiler.

Zod'u öldürmesi gerekmesi henüz bu süperlik işini dünyaya açmakta acemi olan Superman'de çok büyük bir yara açmış olmalıydı ama filmin bundan sonraki sahnelerinde bunu neredeyse hiç görmüyorduk. Fakat bir yandan da şu var ki film boyunca dünyanın başına gelenler (çok afedersiniz ağzına edilmesi) Superman'in toplum içindeki rolünü ve bundan sonra onun dünyaya ve dünyanın ona nasıl adapte olacağıyla ilgili pek çok soru işareti oluşturmuştu. Batman vs Superman fragmanındaki mahkeme sahnesi tam bu açıdan mantıklı geldi bana, Amerika (ki filmde tabi ki dünyayı temsil etmiş oluyor bla bla) henüz Superman'i nereye koyacağını bilmiyor ve mahkemeye çağırmak gibi komik bir şey yapıyorlar. Superman de karakterine uygun bir şekilde buna katılıyor tabi. Garip mi? Garip. Filmin gidişatına uygun mu? Bence evet uygun.

Sözün özü Man of Steel'de bu filmin gelişini gösteren pek çok şey var gibi. Ya da  asıl doğru şekilde şöyle ifade edilmeli, Batman vs Superman fragmanında Man Of Steel ile aynı doğrultuda ilerleyen bir gidişat izlenimi edindim. Bu durum hikayenin gidişatı açısından sevindirici, -Man of Steel'deki adeta yeniden yaratılan Superman'i ve filmin genel işlenişininin genelde beğenilmediği düşünüldüğünde- filmin içeriği açısından korkutucu bir durum.

Bir de inşallah bu filmde figüranların oyunculuğu biraz daha canlı olur. Allahınızı severseniz yanınızdaki gökdelen yıkılırken 30. katta bulunmanızın tehlikeli olduğunu televizyondan öğrenecek kadar boş olmayın ya.
Uzay elbisemle kavgaya hazırım.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 01 Aralık 2015, 05:38:36 »
Batman v Superman: Dawn of Justice filmi için gözlerimizin fal taşı gibi açılmasına neden olan, yeni bir teaser trailer yayınlandı.

Dahası, asıl fragmanla bu çarşamba buluşacağımızın da müjdesi verildi. Heyecan dorukta!

https://youtu.be/221z_4tMdKE
Try to hide if you dare.

• 960
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 03 Aralık 2015, 12:16:14 »
Müjdelenen fragman bizlerle, yumulun!
We have assumed control.

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rom: 59
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 03 Aralık 2015, 12:57:35 »
Yumulmayın.

Filmin içine eden fragmanlardan biri. Ne anlamı kaldı gidip izlemenin şimdi? Bir kere de şu en başta düşündüğümüz saçmalıkları yapmayıp şaşırtın bizi, bir merak duygusu bırakın yahu. O kadar gaz verdiniz, beklenti yükselttiniz... Ne gerek vardı şimdi? İnsanlara "acaba?" dedirttikten sonra gelip fragmanda sonunu gösterdiniz filmin. Oha artık ya.
Uzay elbisemle kavgaya hazırım.

• 960
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 03 Aralık 2015, 13:21:54 »
Yumulmayın.

Filmin içine eden fragmanlardan biri. Ne anlamı kaldı gidip izlemenin şimdi? Bir kere de şu en başta düşündüğümüz saçmalıkları yapmayıp şaşırtın bizi, bir merak duygusu bırakın yahu. O kadar gaz verdiniz, beklenti yükselttiniz... Ne gerek vardı şimdi? İnsanlara "acaba?" dedirttikten sonra gelip fragmanda sonunu gösterdiniz filmin. Oha artık ya.

İşte bir tek Flash ve Aquaman görülmedi, onlar da film çıkmaya yakın yayınlanan fragmanda gösterilir. Filme gitmeye gerek kalmaz.

Ha fragmanın yegane güzel tarafı, artık kafamda Ben Affleck hakkında bir soru işareti kalmadı. Baya sağlam bir Bruce Wayne olmuş. Hatta çok ilginç, filmin adı Batman v Superman olmasına rağmen; Bruce Wayne v Clark Kent sahneleri daha kaliteli olacak galiba. Superman'in gözünün içine baka baka "Palyaço gibi giyinmiş ucube" demek? Oh evet.
We have assumed control.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 03 Aralık 2015, 15:56:03 »
İzledim, çok pis gaza geldim, sonra da izlediğime pişman oldum :P Bazı şeyler filme kalsaydı daha iyiydi. Bir de Lex Luthor'u hiç sevmedim. Riddler gibi olmuş.
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı RedElf

• **
  • 116
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 03 Aralık 2015, 16:43:21 »
Bir de Lex Luthor'u hiç sevmedim. Riddler gibi olmuş.

Kesinlikle katılıyorum. Aşırı neşeli.Benim tanıdığım ve okuduğum Lex Luthor,bilgiye aç,çılgın fakat ciddi ve oturup kalkmasını bilirdi. Bu fragmanda sağı solu ayrı oynuyor :D Civil War fragmanı fazla duygusal,BatmanVSuperman 2. fragmanı filmin bütün kozlarını kullanmış gibi...Hiçbir şeyi büyük beklenti ile beklememek lazımmış.Bir kitap,film,dizi veya oyun ne olursa olsun bu böyle..

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 03 Aralık 2015, 17:05:35 »
Neyse ki uyarmışsınız, izlemiyorum fragmanı. Artık fragman izlemeyeceğim ya, resmen filmin özetini koyuyorlar. Ayıptır.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 03 Aralık 2015, 17:16:15 »
Kesinlikle katılıyorum. Aşırı neşeli.Benim tanıdığım ve okuduğum Lex Luthor,bilgiye aç,çılgın fakat ciddi ve oturup kalkmasını bilirdi. Bu fragmanda sağı solu ayrı oynuyor :D Civil War fragmanı fazla duygusal,BatmanVSuperman 2. fragmanı filmin bütün kozlarını kullanmış gibi...Hiçbir şeyi büyük beklenti ile beklememek lazımmış.Bir kitap,film,dizi veya oyun ne olursa olsun bu böyle..

Bu Lex Luthor, o Lex Luthor değil zaten. Oyuncu açıklamıştı daha önce, film için Alexander Luthor Jr diye bir karakter yaratmışlar. Aslında Superman'in başına bela olan Luthor'un ta kendisi, ama geçmişi ve kişiliği farklı. Yine de bu kadar... nasıl desem? ...konuşkan ve fazla hareketli birini beklemiyordum. Sevmedim.
Try to hide if you dare.

• 581
  • Rom: 47
  • Hayvan Yemeyelim!
    • Profili Görüntüle
    • http://bulentozgun.blogspot.com/
« Yanıtla #59 : 03 Aralık 2015, 19:33:38 »
Ben sevdim fragmanı.
 Böylece "kim kimi döver" muhabbetinden kurtulmuş olduk. Kimin kimi haklayacağı belli olmadan Abomination kılıklı biri çıkıyor ortaya biz de rahatlıyoruz asıl düşman belli oldu diye, oh.