Kayıt Ol

Bir Dahakine

Bir Dahakine
« : 09 Ocak 2014, 07:08:09 »
Çocuk ciğerlerini yırtarcasına ağlıyordu.

Saatine baktıktan sonra merdivenlerden koşarak yukarı çıktı. Odaya girdiğinde yere yığılmış, uzuvlarının bazıları kesip atılmış kanlı cesedi gördü. Odanın her köşesi kanın siyahımsı kırmızısıyla boyanmıştı. Yerde yatan adamın organlarının çoğu yatağa fırlatılmıştı.

Çocuk hala ağlıyordu. Üstü başı kan olmuştu. Babasına sarıldı, babası sol kolunu kaldırarak saatine tekrar bakarken sağ koluyla oğlunun titreyen vücuduna kendininkine bastırdı.

“Üzülme oğlum. Bir dahakine daha iyisini yapacağına eminim.”
"The woods are lovely, dark and deep,  
  But I have promises to keep,  
   And miles to go before I sleep,  
    And miles to go before I sleep."

Sentetik Distopya tüm kitap sitelerinde mevcuttur a dostlar. (Ayrıca, daginikoda.com'a bir bakın derim)

Çevrimdışı Hikayeci

• *
  • 7
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: bir dahakine
« Yanıtla #1 : 09 Ocak 2014, 20:10:25 »
Bu hikayeniz pek anlaşılmıyor ne yazık ki.

« Yanıtla #2 : 10 Ocak 2014, 15:53:26 »

İlk defa bu hikaye ile ilgili böyle bir yorum aldım aslında. Çocuk adamı öldürüyor, fakat babası yeterince hızlı olamadığı ve kanını çok fazla akıttığı için (etrafa saçılmış) tepkisinden korkup ağlıyor, babası da teselli ediyor. Adam oğlunu eğitiyor kısaca.

Sentetik Distopya tüm kitap sitelerinde mevcuttur a dostlar. (Ayrıca, daginikoda.com'a bir bakın derim)

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 10 Ocak 2014, 23:13:04 »

İlk defa bu hikaye ile ilgili böyle bir yorum aldım aslında. Çocuk adamı öldürüyor, fakat babası yeterince hızlı olamadığı ve kanını çok fazla akıttığı için (etrafa saçılmış) tepkisinden korkup ağlıyor, babası da teselli ediyor. Adam oğlunu eğitiyor kısaca.

Ahh! Keşke böyle yapmasaydın. Yani hikayede ne olup bittiğini söylemeseydin. Benim aklıma senin açıklamanın dışında onlarca farklı senaryo gelmişti. Hayallerimi yıktın :(

Not: Hikâyelerini ilgi ile takip ediyorum. Sen yenilerini koy ben okurum ama lütfen kafanda kuruguladığın şeyi bize söyleme sadece hikayenin içinde ipuçları bırak. :D

http://turanmemre.wordpress.com/
Bana dönek demiş itin birisi
Açığım ne imiş sor hele hele

Çevrimdışı Sayhh

• **
  • 189
  • Rom: 15
  • Her şey başladığı yere döner.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 11 Ocak 2014, 03:54:41 »
Ben bu kez öyküyü olduğu haliyle anlamıştım, daha başka türlü nasıl anlaşılabilir bilemiyorum da. Ama siz buraya öykü ekledikçe yorumlarda görüyoruz ki her yazdığınızı farklı şekillerde anlamak mümkün. Değişik bir durum. Öyküler sanki okuyucusunun katılımıyla yeni bir yüzle, kişiye özgü olarak tekrar yaratılıyor. Yerinizde olsam bu derece bir kişiselleştirmeyi kıskanırdım, siz teşvik ediyorsunuz. :)    En azından önceki yorumlarınıza bağlı olarak bu çıkarımı yapabiliyorum. Bu nedenle ben de Quid Rides'a katılacağım, belirsiz ve yoruma açık olma durumu sizin öykülerinizin ana özelliklerinden biriyken yorumlarda içeriğini net olarak açıklamak öykülerin etkisini zayıflatabilir.

Keyifle okuduğum bir öyküydü yine, elinize sağlık.

• *
  • 10
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 11 Ocak 2014, 10:11:40 »
Ben çocuğun mutasyona uğradığını düşündüm. Gece yarısında yaratığa dönüşmüş ve ne yaptığını bilmiyor. Kendine gelince de korkudan babasına ağlıyor. Babası da bir daha ki sefere çocuğun kendine hakim olabileceğine inandığı yönünde teselli veriyor.  
Süper, kısa ama neler yaptırıyor insana. Ufacık tefecik içi dolu turşucuk :) Çok hoşuma gitti, eline sağlık =)

« Yanıtla #6 : 12 Ocak 2014, 01:38:42 »
Güzel sözleriniz için her şeyden önce çok teşekkür ederim sizlere. Gözlerinize, elinize sağlık. Bununla birlikte sanırım haklısınız, amaçladığım sonu aslında özel mesaj olarak göndermeyi akıl edemedim.

Hatta gönderimi de editleyerek oradan silebilirim. Bundan sonra bu konuda kesinlikle dikkat edeceğim, teşekkürler uyardığınız için :]

Çevrimdışı azizhayri

• 581
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bir Dahakine
« Yanıtla #7 : 12 Haziran 2015, 08:51:46 »
Konu benim tarzım olmasa da iyi kotarılmış kısa ve öz bir hikaye. Tebrik ediyorum...
"İnsanlığın en büyük trajedilerinden biri ahlakın din tarafından ele geçirilmesidir." Sir Arthur Charles Clark

Çevrimdışı zaujas

• **
  • 204
  • Rom: 3
  • "Gölgesiz Bulut"
    • Profili Görüntüle
    • Kenan Demir Blog
Ynt: Bir Dahakine
« Yanıtla #8 : 15 Haziran 2015, 12:25:16 »
Açıklamanı okuduktan sonra tekrar okuyunca detaylar yerli yerine oturdu ama ufak bir bilgilendirme istiyor gibi hikayenin içinde, bu haliyle biraz kısa olmuş.
Söz sessizlikte, ışık karanlıkta...