Kayıt Ol

Çift Yazarlı Kitaplara Dair

Çevrimdışı serhan1310

• **
  • 91
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Çift Yazarlı Kitaplara Dair
« : 15 Şubat 2014, 13:01:52 »
    Merhaba forum takipçileri. Öncelikle belirtmeliyim ki bunu önerilere mi yoksa tartışma platformuna mı koyacağıma karar veremedim. Sitede en çok takip ettiğim yer kurgu iskelesi ve gerçekten bana roman okumayı bıraktırdı diyebilirim. Bazı arkadaşlarımızın yazdıkları oldukça güzel.

Şimdi konumuza gelecek olursam benim ve eminim yazan pek çok arkadaşın ara sıra tıkanmışlık sendromu yaşadığını tahmin ediyorum. Şöyle bir şey yapsak nasıl olur mesela forum içerisinde sürekli takipçisi olan arkadaşlar eşleşip bir kurgu üzerinde ortaklaşa çalışmaya başlasalar aynı konu üzerinde çalışan iki hayal gücü ve iki anlatım tarzı sizce nasıl olur. Hatta bu şekilde eşleşen guruplar arasında site yöneticilerinin de seçim yapabileceği bir çeşit yarışma ortamı da kurulabilir. Grupların ikili kurguları yöneticiler arasından aylık olarak değerlendirilip bu ayın önde gideni adlı bir bölüme taşınabilir.

Belki saçma gelecek bir teklif ama bir çok güzel yazı yarım kalmış gibi sitede. Rekabet yazma isteğini arttırır ve ortak çalışmalar site içerisindeki dostlukları daha da pekiştirir gibi geldi bana.

düşüncelerime katılıyorsanız buna dair kendi aramızda bir çalışma başlatmalı mıyız yoksa bırakalım her şey olduğu gibi devam mı etsin? :)

cesaret yoksa zaferde olmaz

Çevrimdışı M.K.Immortal

• **
  • 290
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: Çift Yazarlı Kitaplara Dair
« Yanıtla #1 : 15 Şubat 2014, 18:54:48 »
Yarışma olayı zor hatta taraflı düşünce var mı yok mu diye insanları şüpheye düşürür ki büyük yarışmalarda bile bu böyledir. Ama çoklu yazar kadroları oluşturmak iyi fikir. Hatta rıhtımda da bu şekilde birbirleriyle alışveriş yaparak yazanlar var diye biliyorum. Güzel cümleler kuran iki yazar ve iyi kurgu yapan bir başka iki yazarın olduğu 4 kişilik bir grup olsa mesela. Herhalde okumaya doyulmazdı.

Ama dediğim gibi biraz da isteğe bağlı olur bu. Herkesin zamanı olmuyor. Olsa da her zaman müsait veya kafasını yazmaya verecek şekilde olamıyor. Etkinlik olarak düzenlenmesi bu yüzden zor gibi geliyor bana.

Çevrimdışı Stormholder

• *
  • 46
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Çift Yazarlı Kitaplara Dair
« Yanıtla #2 : 19 Şubat 2014, 01:23:36 »
Ortak kurgu yazmak hos bir fikir olabilir fakat bu ise baslayanlarin gercekten istekli olmasi gerekir. El elden ustundur diye bosuna dememisler. Bir film ceker gibi hikayenin kurgusunu ve edebi metnini; kendine konusunda guvenen farkli kisilerin yapmasi guzel bir deneyim ve urun ortaya koyabilir. Acikcasi boyle bir projede yer almak isterim.