Kayıt Ol

Varlık Dergisi Mart 2014

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
Varlık Dergisi Mart 2014
« : 11 Mart 2014, 16:47:41 »

Varlık dergisi, Mart 2014 yani bu ayki sayısının dosya konusunu Edebiyatın Hayalperest Türleri: Bilimkurgu ve Fantastik Dünyalar olarak belirlemiş. Bende bunu görür görmez aldım hemen dergiyi. Henüz okuyamadım ama okuduktan sonra küçük bir tanıtım yazısı yazmayı düşünüyorum. Belki görüp almak isteyen olur diye haber vereyim dedim. :D

Abudalinki: www.varlik.com.tr/varlikDergisi.aspx
http://turanmemre.wordpress.com/
Bana dönek demiş itin birisi
Açığım ne imiş sor hele hele

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Ynt: Varlık Dergisi Mart 2014
« Yanıtla #1 : 16 Mart 2014, 23:18:53 »
Varlık dergisine ek olarak, kitap-lık dergisinin Mart-Nisan sayısında da fantastik roman üzerine önemli yazarlar okunması gereken denemeler kaleme almışlar, değerlendirmek gerek.

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
Ynt: Varlık Dergisi Mart 2014
« Yanıtla #2 : 16 Mart 2014, 23:37:56 »

Basımı önce olsada dikkate alınması gereken bir kaynak olarak HECE ÖYKÜ'yü es geçmemek gerek. Dergi 43. ve 44. sayısında fantastik edebiyata değinmiş. (Okul kütüphanesi sağ olsun :) )

Abudalinki:

hece.com.tr/kategori/HECEOYKU_Dergisi/Dosya_Fantastik_Oyku.html

hece.com.tr/kategori/HECEOYKU_Dergisi/Dosya_Fantastik_Oyku_2.html

Ekleme: Edebiyat dergilerindeki bu gibi yazıları ve fantastik edebiyat üzerine yazılmış makaleleri vb. okuyup Rıhtım Okuma Etkinliği hatta onu biraz daha aşıp bir tartışma etkinliği yapılabilir diye düşünüyorum. En azından önermek istiyorum. Bence insanların uğraştığını irdelemesi hoş birşey. Bilmem etkinlik olur mu ama olursa da yaz tatili vaktinde olmasını isterim. Çünkü: 1) Okulu olan arkadaşlar rahatlamış olur (bkz. ben gibi)  2) Rıhtım yaz aylarında daha da canlanıyor bu sayede daha fazla insan olaya dahil olur. Neden sayısı artırılabilir ama ben özellikle önermiş olduğum bu etkinlikte yer almak istediğimden yaz tatilinde hatta LYS den iki yada üç hafta sonra olmasını diliyorum. Hem bu uzun zaman zarfında çalışan üyelerin belirlenen eserleri okumak için zamanları olur.

Ekleme_2: Bu konuyu işeyen eserlerden bir liste yapabilir miyiz? En azından etkinlik olmasa bile bilgi edinebileceğimiz kaynaklardan haberdar oluruz
http://turanmemre.wordpress.com/
Bana dönek demiş itin birisi
Açığım ne imiş sor hele hele