Kayıt Ol

True Detective

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: True Detective
« Yanıtla #15 : 23 Eylül 2014, 19:34:13 »
Dizi "fenasal" . Ateş ediyor ya . Her bölüm bir film tadında. Polisiye severler zaten izlemiştir çoktan . Hâla izlemeyen varsada izleyin izlettirin. Ama benim gözümde bir Twin Peaks değil :DDDDDDDDDD

Bu arada Collin Farrel adını duyunca bendede bir hayal kırıklığı oluştu.Adam iyi ama bu role yakıştıramadım . Neyse 2.sezon çıkınca izleyip karar vereceğiz artık .

Son olarak : http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=692645 LOL

Çevrimdışı Light

• **
  • 359
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 23 Eylül 2014, 23:02:10 »
Abla, ben de yanlış anlaşılmışım galiba. :)

Ben Colin Farell geldiği için kötü olup olmayacağını düşündüğünüzü kast etmedim, diziyi dizi yapanın sadece oyuncuların olmadığını söylemek istedim. Kişisel fikrim aynı başarıyı beklemiyorum, ama daha kötü veya daha iyi olup olmayacağını icraatları sonucu göreceğiz.

Atmosferi tekrar yakalamak sadece oyuncularla alakalı değil bence, atmosferi yakalamak daha çok yönetmenlere, ekibe bağlıdır, tabii tamamen demiyorum. Fakat gidip başrole vasat bir oyuncuyu koymaktan bahsetmiyorum. Ama ayrıca aynı atmoferi yakalamaya çalışmamalarını umut ediyorum, yeni oyuncular ve yeni tatlar hep daha iyidir, denemeye gerek yok, hep yeni şeyler yapmalı bence. Bu tadında kalsın, bozulmasın.

Tüm kadro derken? Yönetmenler ve senarist de mi değişiyor. Senaristin değişmediği biliyorum ama yönetmenler değişiyorsa veya aynı atmosferi yakalamaya kalkarlarsa sonuna kadar arkandayım abla çünkü ne kadar aynı atmosferi yaşatmaya çalışırlarsa izleyiciye bir o kadar sıradan ve yapmacık gelecektir.(O atmosferi oyuncularla özdeşleştirdiğimiz için...)

Bence farklı açılardan düşündüğümüz için farklı yorumlar doğdu ama sonuç olarak aynı doğrultuda ilerledik. Sonuna kadar aynı şekilde düşünüyorum. :)
Alıntı yapılan: W.S.
Yet do thy worst, old Time; despite thy wrong
My love shall in my verse ever live young.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 24 Eylül 2014, 08:22:20 »
Orta yolu bulduk, mutluyuz :D.

Yönetmenin değişeceğine dair bir bilgi görmediğim gibi değişmeyeceğine dair bir şey de görmedim. O yüzden de gerginim. Ama kesin bilgisi olan varsa lütfen söylesin :).

Son olarak da şunu diyeyim, Los Angeles deyince aklıma hep Hollywood geliyor. South Louisiana'nın o kuş bakışı görünüşünün bile insanın içine düşürdüğü sıkıntıyı ışıltılı Los Angeles verebilecek mi?

Sonra yine bekleyip göreceğiz diyorum :D.

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 24 Eylül 2014, 10:38:14 »
Fukunaga yok maalesef. Justin Lin ilk 2 bölümü yönetecekmiş, diğer bölümleri kimin yöneteceği şimdilik açığa çıkmamış.

Bir de Vince Vaughn eklenmiş kadroya. Şu haberden biraz daha ayrıntıya ulaşılabilir:

http://www.soundonsight.org/vince-vaughn-colin-farrell-justin-lin-confirmed-for-true-detective/
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı Evis

• **
  • 307
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 04 Ekim 2014, 03:02:17 »
Başlayıp ilk bölümü yarıda bıraktığım ama hep içimde ukte olarak kalan dizi bitti. Bitince nesi bu kadar güzeldi sorusuna net bir cevap veremiyorum ama güzeldi diyebiliyorum. Sanırım bu içinde barındırdığı çoğu şeyin güzel olmasından kaynaklanıyor. Nic Pizzolatto'nun ikinci dizisi, kariyerinde de İmdb'ye göre yaptığı işler şimdilik bu kadar. Diziden anlaşıldığı kadarıyla, ince eleyip sık dokuyan, yazdığı her şeyin ardında düşünce olan biri. Dolu dolu diyaloglar ne kadar izlerseniz izleyin zevk veriyor insana. İlk başlarda tipik ateist ergen aforizmaları gibi düşünürken birden dinlemeye ve kendinizce birşeyler kapmaya çalışıyorsunuz.

Tabi burada oyuncuların da hakkını vermek gerekir. Böyle bir karakterin altını doldurmak, taşıyabilmek ve bunu taşımasına yardım edip kendi oyunculuğunu güçlü şekilde sergilemek zor iş. Aslında yine o klişe mükemmel adam ile karşılaşacağımı sanmıştım. Ki bazı yerlerde de böyle hissettim ama bir iki kırılmayla bu işin de üstesinden geliyor ve o klişelerden biraz olsun uzaklaşıyor yazar. Böylece karşımıza kendince mükemmel olmaya çalışan kimi yönleriyle zayıf bir kişi çıkıyor.

Atmosfere gelirsek, hikayeyi en iyi şekilde yansıtacak bir atmosfer yakalamayı başarmışlar. Dizi gibi değil de her bölüm bir film gibi izledim. Mekanlara bakarken, hazırlık aşamasını, düşünce ve hayata geçirme aşamasını görür gibi oldum. Nasıl, ne şekilde olur sorusunun cevabı olarak karşımda duruyorlardı.

Gidişat konusunda hep durağandılar, her bölüm sonu içimde ne fırtınalar koptu ne de coşkulu şelaleler aktı. Durağan güzel bir nehrin yolunu bulma serüveni gibiydi benim için. Sonu da öyle yaptıkları için mutluyum. Yarım kalmış bir son değil de tamamına uygun, sırıtmayan hoş bir son yaptılar.

Eksiklikleri var mıydı? Kimimize göre değişebilir ama bana göre bazı yerler ya ihmal edilmiş, ya da uzamasın diye es geçilmiş.

Spoiler: Göster
 Mesela Rust'ın hayallerini, sadece o konu geçtikten sonra bulutlarda görüyoruz ve son bölüme kadar es geçiliyor. Aralara serpiştirselermiş olurmuş gibi düşünüyorum. Kızları ile ilgili konu, ya toplumun küçük bir resmi olsun diye yapılmış ya da büyük planların küçülmesinden sonra es geçilmiş.

Gerçeklik ile ilgili bağlantısı ise ;

Spoiler: Göster
Bir ara çoğu haber sitesinde Vatikanda pedofili skandalı diye haberler dolaşıyordu. Vietnama giden din adamlarının yaptıkları bazı olayları biliyoruz. Ve papanın verdiği röportajda söylediklerini de biliyoruz. http://www.bbc.com/news/world-europe-28282050 Türkçesi; http://www.incanews.com/papa/9781/papadan-itiraf Bir de benzer bir konu Nicolas Cage'in 8MM filminde de geçiyordu.

Sonuç olarak bu kadar gerçekçi bir dizi gerçek hayatta bu hikaye nasıl son bulacaksa öyle son buldu. Düz, sıradan ve bağlantılı.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 09 Nisan 2015, 20:14:02 »

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 09 Nisan 2015, 20:39:37 »
Of of!...bu gerçekten de sürpriz oldu.  :blink

Tek kelimeyle muhteşem görünüyor yeni sezon. 21 Haziran'da başlayacak olması da çok güzel oldu. Genelde ölü geçer yaz mevsimi ama Hannibal ve True Detective sağolsun bu yaz harika geçecek.

Ayrıca Colin Farrell ne kadar da yakışmış o role yahu!  8)

Çevrimdışı kargasiz

• 428
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 09 Nisan 2015, 20:49:14 »
Rachel'da psikopat bakışlar mı sezdim ben yoksa.. Vuuuu çok iyi olmuş gerçekten. Oyunculuk anlamında harika bir iş çıkartacakları gerçek. Umarım senaryo konusunda da ilk sezonda yaptıkları gibi fazla şey vaadedip kestirip atmazlar ;)

Düzenleme : Gambiti oynayan eleman da varmış :)

Çevrimdışı Auguste Dupin

• **
  • 84
  • Rom: 8
  • geceleri esen terör
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 09 Nisan 2015, 20:49:43 »
Ben mi bir şey kaçırdım, millet sevdiği oyuncuları gördü diye mi mutlu oldu, ya da ikinci sezonu çok merak ettikleri için mi teaser düştü diye bu kadar heyecanlandılar bilmiyorum, ama hislerini bundan daha az paylaşamazdım sanırım. İlk sezondaki Rustin Cohle gerçeğinden sonra sanmıyorum bir daha onun kadar yükseltebilsinler çıtayı. Çok sağlam bir gizem-çözüm ve çok iyi karakterler gerek. Hikayenin o tür bir şey olduğuna dair hiçbir ipucu da yoktu. Hatta hikaye hiç öyle bir şey olmayabilir bile ki bu diziyi tamamen ilgi alanımın dışına çıkartır. Bu yüzden heyecanlanmadım belki de. Ayrıca ilk sezon bir roman uyarlamasıydı, ikinci sezonda öyle bir durum var mı onu da bilmiyorum. Umarım şurada tattırmaya çalıştıklarından daha iyi bir lezzet yakalayabilmişlerdir. Mükemmel bir ilk sezonun ardından elde çok sağlam bir hikaye olmadan ikinci sezon gibi bir olaya girmek gibi bir yanlış yapacaklarını sanmıyorum ama özellikle ilk sezonu üçüncü defadır daha yeni bitirmişken, yeni sezona dair şu ana kadar gösterdikleri şeylerden sonra bayağı karamsarım. Umarım yanıltırlar. İlk sezonun fragmanları bile bambaşkaydı.

“House”
Sometimes I think it’s like I live in a big giant head on a hilltop
made of papier mache, a big giant head of my own head.
I polish the eyes which would be windows, or
mow the lawn, I mean this is my house we’re talking about here
even if it is a big giant papier mache head that looks just like mine.
And people who go past
in cars or buses or see the house the head on the hill from trains
they think the house is me.
I’ll be sleeping there, or polishing the eyes, or weeding the lawn,
but no-one will see me, no-one would look.
And no-one would ever come. And if I waved no-one even knows it was me waving.
They’d all be looking in the wrong place, at the head on the hill.
I can see your house from here.
-Neil Gaiman

Çevrimdışı kargasiz

• 428
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 09 Nisan 2015, 21:00:34 »
Oyunculuğa ve detaya çok fazla önem veren bir dizide sevilen oyuncuların farklı hallerini görmek heyecanlandırır elbette ;)

Matthew ne kadar kaliteli bir oyunculuk ortaya çıkarmış olursa olsun, uçuk şeyler vaad ettikten sonra son 2 bölümde beklentiyi karşılamamaları ilk sezonu sevmememe(?) sebep oldu. Yine de o egzantirik havayı korudukları sürece sıkıntı yok, yine izlenir :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 09 Nisan 2015, 21:11:20 »
Yalnız ben de bu teaser'da pek bir şey bulamadım. İlk sezondaki o karanlık atmosferi ucundan görür de titrerim diye bekledim. Şimdilik olmadı. Bakalım.

İkinci sezon duyurulduğundan beri bu fikre karşıydım. Bence o 8 bölümlük dehşetle tadı damakta bırakmalıydılar. Şimdi yine ikinci sezona dair şüphelerim var. En büyük korkum daha hafif olması yönünde. CSI'a falan bağlamasın dizi :/.

Yanılmayı bekliyorum. Yanıltın beni yapımcılar :P

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 09 Nisan 2015, 21:59:14 »
Teaserdan hiçbir şey anlaşılmıyor, ama görebildiğim kadarıyla kötü komedi filmlerinin oyuncusu Vince Vaughn role yakışmış. Yine de çok belirsiz, yanılıyor olabilirim. İlk sezonun altında kalacak ama o beklentiyle girmeyeceğim ben zaten. Yeni bir diziymiş gibi düşüneceğim şartlar el verirse.

Keşke yapmasalardı şu 2'yi. Şimdi çıkıp deseler "Ya vazgeçtik sildik bütün kayıtları, bitti dizi." gıkımı çıkarmam.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Evis

• **
  • 307
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 09 Nisan 2015, 22:36:12 »
Yönetmen de değişmiş, aynı atmosferi yakalamaları zor gözüküyor. Birde, sonunu tek ben mi beğendim ilk sezonun anlamadım ki. :)

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 09 Nisan 2015, 22:41:54 »
Yahu kimse ilk sezon gibi bir efsane beklemiyor zaten. Bunu kabullenerek yeni sezonu ve yeni oyuncuların performansını büyük bir merakla bekliyoruz. "ilk sezon gibi olamaz yeaa, hiç çekmesinler daha iyi" tarzı yorumlara da hiç bir zaman anlam verebilmiş değilim.  :P

Çevrimdışı Light

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 09 Nisan 2015, 23:21:34 »
Rachel McAdams'ın oyunculuğunu hep yapmacık bulurdum, teaserda gördüğüm kadarıyla gene öyle olacak. Ne kadar role girerse girsin, hiç ısınamadım.  :-\

Colin Farrell düşündüğüm gibi role gerçekten yakışmış; Vince Vaughn da gayet yakışmış Farrell kadar olmasa da. Taylor Kitsch'i diğer performanslarından bildiğim için rolün hakkını ''verebilecek'' biri olduğunu düşünüyorum, verir mi bilmem fakat: atmosfer trajikomik niteliklere sahip değil mi? Sanki biraz zengin işi olup, iç açmışlar. :)

İzleyicilerin beklediği, ağır psikolojinin yanında elin kolun bağlı olduğunun hissettirilmesi ama bu tadı alamadım teaserda gördüğüm atmosferden; bunun nedeni büyük ihtimalle aktif iki ana karakter(Michelle Monaghan'ı saymıyorum) yerine dört karakteri işlemeleri olacak.
Alıntı yapılan: W.S.
Yet do thy worst, old Time; despite thy wrong
My love shall in my verse ever live young.