Kayıt Ol

George Martin’in Editörü Olası Bir Sekizinci Kitabı İşaret Ediyor

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü

Üstteki görseli Tor.com‘dan çaldık, çünkü bu konuda daha fazla hemfikir olamazdık!

Tor‘un haberine göre, hayranlarla bir soru-cevap etkinliğinde buluşan, Buz ve Ateşin Şarkısı editörü Anne Groell seriye sekizinci bir kitabın eklenebileceğine dikkat çekmiş. Hem de şu sözlerle:

Alıntı
“Yıllar yıllar önce, beni üçlemesinin artık bir… eh, üçleme olmadığını itiraf etmek için aradığı günü hatırlıyorum. Dört kitap olacağını öngörmüştü. Dedim ki, Yedi Krallık için yedi kitap. O da dedi ki, beş kitap. Yedi Krallık için yedi kitap dedim. O sayıyı altıya çıkardı. Neyse, anladınız. Sonunda anlaşmıştık. Yedi Krallık için yedi kitap. Güzel. Yalnızca, The World of Ice and Fire‘ı düzeltirken (çıktığı zaman almanız gereken harika bir şey daha!) fark ettim ki, Fatih Aegon Westeros’a ayak bastığı zaman, aslında kimin kimi topraklarına kattığına bağlı olarak teknik açıdan sekiz krallık var. Yani, Yedi Krallık için sekiz kitap belki de iyi olacaktır.”

Selçuk Erdem‘in meşhur Nasreddin Hoca karikatüründeki gibi gidelim mi kalalım mı bilemedik. Westeros’tan kopmak istediğimizden değil ama, kitapları beklerken ömrümüzün sonuna gelmekten korkuyoruz. Açıkçası George R.R. Martin'in de Robert Jordan gibi serisini tamamlayamadan göçüp gitmesi daha da korktuğumuz şey.

Haber: Hazal "Fırtınakıran" Çamur

Çevrimdışı Kote

• **
  • 107
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Bence rahatlıkla 9 veya 10 kitap bile olabilecek bir seri.Son kitabı okurken bile kendimi sanki olayların yarısına bile gelmemiş gibi hissediyorum.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
Hiçbirimizin "geç yazıyor kitapları" diye şikayet etmeye hakkı yok elbette, seriyi uzatmamasını söyleme hakkımız da yok, ama seriyi bitirmeden aramızdan ayrılması hoş olmaz gerçekten de. :/
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır