Kayıt Ol

Buz Ve Ateşin Şarkısı mı Taht Oyunları mı ?

Çevrimdışı RedElf

• **
  • 116
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Hangisini almalıyım.Bir Buz Ve Ateşin Şarkısı Birde galiba 600 sayfalık Taht Oyunları var.Hangisi ?

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Ynt: Buz Ve Ateşin Şarkısı'mı Taht Oyunları'mı ?
« Yanıtla #1 : 20 Nisan 2014, 10:49:39 »
Derken? Buz ve Ateşin Şarkısı serinin adıdır, Taht Oyunları ise yaklaşık 850 sayfalık ilk kitabının adıdır. Ve olay bundan ibarettir. Seriyi okumak istiyorsanız eğer, bu kitabı alıp başlamanız gerekmektedir.

Çevrimdışı Light

• **
  • 359
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
Ynt: Buz Ve Ateşin Şarkısı mı Taht Oyunları mı ?
« Yanıtla #2 : 20 Nisan 2014, 15:17:05 »
Derken? Buz ve Ateşin Şarkısı serinin adıdır, Taht Oyunları ise yaklaşık 850 sayfalık ilk kitabının adıdır. Ve olay bundan ibarettir. Seriyi okumak istiyorsanız eğer, bu kitabı alıp başlamanız gerekmektedir.
Sanırım arkadaş 'Dizisi mi yoksa kitabını mı tercih edersiniz?' anlamında söylemek istedi.
Alıntı yapılan: W.S.
Yet do thy worst, old Time; despite thy wrong
My love shall in my verse ever live young.

Çevrimdışı RedElf

• **
  • 116
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 20 Nisan 2014, 15:37:25 »

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #4 : 20 Nisan 2014, 16:34:32 »
Evet, sadece kapaklar değişik. Bu iki kitap kelimesi kelimesine aynı. Dizisi popüler olduğu için Epsilon Yayınevi ilk olarak dizinin birinci sezonunun afişini kapak yapmıştı, daha sonra ise, serinin diğer kitaplarının kapaklarıyla uyumlu olsun diye de o şekilde bir kapak tasarladılar.

Çevrimdışı RedElf

• **
  • 116
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 20 Nisan 2014, 19:09:50 »
Evet, sadece kapaklar değişik. Bu iki kitap kelimesi kelimesine aynı. Dizisi popüler olduğu için Epsilon Yayınevi ilk olarak dizinin birinci sezonunun afişini kapak yapmıştı, daha sonra ise, serinin diğer kitaplarının kapaklarıyla uyumlu olsun diye de o şekilde bir kapak tasarladılar.

Teşekkürler.Ya Taht Oyunları'nı Ya da Ejderha Mızrağı 2. kitabını alcam sence hangisni alayım ?

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #7 : 21 Nisan 2014, 15:32:45 »
Bana sorarsanız da Taht Oyunları derim çünkü oldukça özgün. Ejderha Mızrağı'nın sadece ilk kitabını okudum, devam etmeyi de düşünüyorum ama ortada George Martin gibi bir yazar dehası varken önceliği ona vermek gerek.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı RedElf

• **
  • 116
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 21 Nisan 2014, 16:57:05 »
Bugün aldım Taht Oyunları'nı.Yorumlarınız için teşekkür ederim.Ama biraz karışık gibi sankii...

Çevrimdışı Darkone

• **
  • 76
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 21 Nisan 2014, 18:13:00 »
Bugün aldım Taht Oyunları'nı.Yorumlarınız için teşekkür ederim.Ama biraz karışık gibi sankii...

zaman çarkını okursan ( okumadığını varsayıyorum )karışıklığın ne demek olduğunu daha iyi anlayabilirsin :)

Buz ve ateşin şarkısı, entrikası bol olmakla birlikte benim nazarımda kesinlikle karışık değil. sade ve güzel bir anlatımı olan, okuması kolay bir kitap.

Çevrimdışı RedElf

• **
  • 116
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 21 Nisan 2014, 19:43:22 »
Zaman Çarkı'nı ebook olarak 20 sayfa civarı okudum.Biraz karışık.Sadece fazla krallık ve karakter isimleri var.