Kayıt Ol

Gölgelerin Yolu - Brent Weeks

Çevrimdışı raz158

• *
  • 17
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Gölgelerin Yolu - Brent Weeks
« : 25 Mayıs 2014, 17:36:29 »

Durzo Blint için suikast bir sanattı.
Ve o şehrin en usta sanatçısıydı.
Azoth için hayatta kalmak çok zordu. Tehlike peşini asla bırakmıyordu. Kendini bildi bileli kenar mahallelerde yaşadı ve insanları hemen tanımayı risk almayı öğrendi.
Durzo Blint'in yardımcısı olmak belki de aldığı en büyük riskti.
Azoth kendini kabul ettirebilmek için eski hayatını geride bırakıp yeni bir kimlik ve isimle hayatına devam etmeliydi. Kylar Stern olarak tehlikeli kurallar ve tuhaf büyülerle dolu yeni hayatında ölüme yakın durmaya alışmalıydı.

"Kitabın başından sonuna dek büyülenerek okudum. Unutulmaz karakterler aklınızı başınızdan alacak bir kurgu bitmek bilmeyen bir aksiyon ve alkışı hak eden sürükleyici bir anlatım. "
Terry Books New York Times çoksatan yazar

Yayınevi: Artemis
Çıkış tarihi: 2013
Sayfa sayısı:589

fanlar tarafından yapılan bir çizim  
Spoiler: Göster

Çevrimdışı Rang Baru

• **
  • 168
  • "Ningun mar en calma hizo experto a un marinero"
    • Profili Görüntüle
Ynt: Gölgelerin Yolu - Brent Weeks
« Yanıtla #1 : 27 Kasım 2016, 11:46:11 »
Brent Weeks, iyi bir yazar olduğu kadar da iyi bir  öğretici. Yazarlık hakkında tavsiye almak isteyen arkadaşlar writing advice kısmına göz atabilirler.
http://www.brentweeks.com/
İngilizce tabi.

Bu eser pek tutmadı sonurum, artemis diğer iki kitabı çevirip yayınlar mı bilemem. Bunun dışında bir de Lightbringer (Işıkgetiren) serisi var. Brent Weeks kaydadeğer yazarlardan aslında. Ama sanırım Brandon Sanderson'daki cilalama ve parlatma özelliği olmadığı için biraz geri planda kalıyor.

Çevrimdışı Mashiara

• **
  • 119
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 28 Kasım 2016, 15:41:04 »
Merak ettiğim bir yazar ama Artemis'e güvenmediğim için başlamadım. Zaten devam kitapları da gelmedi. Önümüzdeki yıllarda daha ciddi yayınevlerinden okumayı ümit ediyorum. Joe Abercrombie de aynı şekilde...
Adın umrumda değil, kırmızı. Adını bilmek istemiyorum. Eğer en az ilk üç savaşından sağ kurtulursan belki o zaman adını öğrenirim. Daha önce değil. Eskiden isimleri öğrenirdim, ama bu kahrolası bir zaman kaybıydı. Bir baş belasını tam tanımaya başladığımda kalkar ölürdü. Bu günlerde zahmet etmiyorum.-Horkin Usta-

Çevrimdışı tormund

• **
  • 151
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 28 Kasım 2016, 15:49:29 »
Joe Abercrombie'yi bende çok merak ediyorum. Artemis seriyi tamamlamadı ve pek tamamlayacak gibi de durmuyor.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 28 Kasım 2016, 15:54:03 »
Peki ya kitabın adını yanlış çevirmeleri -_-? Abercrombie'nin kitabı için diyorum.

Artemis de benim mimli yayınevleri listemde. Mashiara ile aynı dilekleri paylaşıyorum.

Çevrimdışı Mashiara

• **
  • 119
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 28 Kasım 2016, 17:11:50 »
Peki ya kitabın adını yanlış çevirmeleri -_-? Abercrombie'nin kitabı için diyorum.

Ah ah içimde yaradır hala. Aynı zamanda orjinal kapakların yerine tercih edilen kapaklar. Ama ben yinede çıkan kitapları aldım ve okudum pişman değilim. Devamını okuyamadığım için mutsuzum. Brent Weeks için aynı şey olmasını istemedim. Bat Artemis bat...
Adın umrumda değil, kırmızı. Adını bilmek istemiyorum. Eğer en az ilk üç savaşından sağ kurtulursan belki o zaman adını öğrenirim. Daha önce değil. Eskiden isimleri öğrenirdim, ama bu kahrolası bir zaman kaybıydı. Bir baş belasını tam tanımaya başladığımda kalkar ölürdü. Bu günlerde zahmet etmiyorum.-Horkin Usta-

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #6 : 28 Kasım 2016, 18:59:52 »
Aslında Artemis'in batmasına gerek yok, iş bilir bir yayın evi kitapların haklarını alsa yeter bence. İki yazarı da okuyamadım bu arada, ama siz devam kitapları gelmiyor deyince de beklemeye karar verdim.
İnsan, hayalleriyle vardır.