Kayıt Ol

Hannibal Serisi

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Hannibal Serisi
« : 14 Şubat 2008, 15:04:53 »
Tarihte İskender kaar büyük bir yer tutan ve hafızalardan silinmeyen Hannibal'ı kim tanımaz ki?

Kartaca'da doğan ve ilk çağ İspanyasının en ünlü komutanları arasında sayılan bu korkusuz, cesur, ileri görüşlü, yakışıklı, genç komutan yaşamı ile günümüze kadar büyük izler bırakmış ve günümüz liderlerine önder olmuştur. İspanya'dan Roma'ya kadar, Afrika sahillerinden Alp Dağları'na kadar büyük br bölgeyi egemenliği altına alan bir askerlik dehası olduğu kadar bilim ve ticarette de üstün yeteneklere sahiptir.
Bu kitapta bütün hikaye, bir senfoninin parçaları şeklinde birbirine uyan bölümlerden oluşmuştur. Üç ayrı roman okuyacaksınız, bir tanesi geçmişte geçen, diğeri şimdiki zamanda olan ve son olarak da gelecekte "cehennem girişinde" yaşanacak olanlar.

Bu eser inanılmaz bir kompozisyon olarak karşımıza çıkıyor, gerçek bir başyapıt.
(Tanıtım Yazısı'ndan)

"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: Hannibal Serisi...
« Yanıtla #1 : 14 Şubat 2008, 20:02:18 »
Hannibal'ın belgeselini izlemiştim ve çok beğenmiştim, eminim kitapları da güzeldir.  :D

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 14 Şubat 2008, 20:07:29 »
Hannibal'ı tanıyorum yanlış anlamayın. Kitabı hiç duymamıştım. Okuma listeme aldım. Merak ettim doğrusu cidden.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Şubat 2008, 18:59:54 »
Hannibal'ın belgeselini izlemiştim ve çok beğenmiştim, eminim kitapları da güzeldir.  :D

aynı fikirdeyim :D