Kayıt Ol

The Witcher 3: Wild Hunt

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
The Witcher 3: Wild Hunt
« : 08 Haziran 2014, 14:36:02 »

E3’e sayılı günler kala CD Projekt RED, yeni bir The Witcher 3: Wild Hunt videosu yayınladı. Oyunun çıkış tarihinin de 24 Şubat 2015 olacağı bu video ile netlik kazandı.

Bununla beraber merak edilen bir çok sorunun da dolaylı yoldan cevabı verilmiş oldu. Bunlardan belki de en çok merak edileni oyunda hangi karakterlerin yer alacağı idi. Videoda boy gösteren Triss Merigold, Emhyr var Emreis, Yennefer, Dandelion ve Ciri oyunda boy göstereceğe benziyor. Bunun yanı sıra Vesemir başta olmak üzere birçok witcher da oyunda arzı endam edecekmiş gibi duruyor.

Oyunun açık dünya olarak tasarlandığı ve oyunda Geralt’ın at sırtında seyahat edebileceği zaten duyurulmuştu. Ama deniz yolculukları esnasında tekne kullanıp kullanamayacağı muallaktı. Videoda çok kısa da olsa Geralt’ın tekne kullandığını, hatta yüzdüğünü görüyoruz. Ne diyelim; umarız bu görseller sinematik ile sınırlı kalmayacaktır.

Şuradaki ve önceki videolarda göze çarpan bir diğer ayrıntı da dövüş sahneleri. Dövüş sahnelerinde ilk göze çarpan at sırtında dövüşebilecek ve tatar yayı kullanabilecek olmamız. Dövüş mekaniği ise vaat edildiği gibi dinamik ve etkileşimli olarak tasarlanmış. Özellikle Geralt’ın etrafındaki tüm düşmanlarını görebiliyor olmamız onların hareketlerine tepki vererek dövüşebileceğimize işaret ediyor. Bu da bizim hayal gücümüzü ve oyun içi yeteneğimizi temel alan eğlenceli bir dövüş mekaniğinin habercisi niteliğinde.

Yine de oyunu 36 farklı şekilde bitirebilmek için hala 24 Şubat’a kadar beklememiz gerekiyor. Ne diyelim Melitele sabır versin…

Haber: Şahin "ronin47" Kalkay

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: The Witcher 3: Wild Hunt’ın Çıkış Tarihi Belli Oldu
« Yanıtla #1 : 08 Haziran 2014, 18:48:15 »
Kesinlikle şimdiye kadar izlediğim en iyi tanıtım videosu. Onlarca kişiye "satın al" linkini aratması bunun en büyük kanıtı sanırım. CD Projekt şimdiye dek beni hiç yanıltmadı, umarım bu sefer de beklentilerimizi başarıyla karşılayabilirler. Çünkü çok pis gaza geldik!
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 08 Haziran 2014, 18:57:43 »
belki tepki çekecek biraz ama ben 1.oyunun dövüş sistemini daha çok beğenmiştim :P  2.oyununda atmosferi çok iyiydi gerçekten kendine özgü bir dünya hissini yaratıyordu. 3.oyunun dövüş sistemi ilk oyun gibi olmayacakmış fakat  ikinci oyundaki dövüş animasyonları sayısı 22 iken 3.oyunda bu sayı 96 ya çıkacakmış benim açımdan sevindirici bir durum belki benim gibi hisseden birileri vardır :D

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Haziran 2014, 19:16:48 »
2. oyunu oynamadım ama ilk oyunun dövüş sistemi bayağı kötü ya. Oyunda kötü olan tek şey denebilir hatta. Baya baya kötü çünkü, az buz değil.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 08 Haziran 2014, 19:42:27 »
 valla ben Enchantend edition oynamıştım  o kılıçların hareketlerini izlemek baya keyif vericiydi ayrıca taktik yapmak gerekiyordu vs. 2.oyun çoğunlukla vur-kaç arada bir bomba at  vs üstüne kuruluydu sonuç olarak ikiside güzeldi ya benim açımdan bir sıkıntı yok :D

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 08 Haziran 2014, 20:27:17 »
2. oyunu oynamadım ama ilk oyunun dövüş sistemi bayağı kötü ya. Oyunda kötü olan tek şey denebilir hatta. Baya baya kötü çünkü, az buz değil.

İlk oyunun dövüş sistemini ilk oynadığımda ben de yadırgamıştım. Ama bir kez alışınca aslında ne kadar dengeli ve farklı bir sistem olduğunu görüyor insan. Oyunun hikayesi, herkesin gri olması ve engin haritaları o kadar güzeldi ki iyi ki hemen pes etmemişim demiştim bitirdiğimde.

İşin ilginç tarafı ikinci oyundaki dövüş sistemi için de aynı şeyi yaşamış, oyunu bir sinirle kapatmıştım. Ama geçen seferki tecrübeme ve Geralt'a olan sevgime dayanarak tekrar baştan başlamıştım. Sonuç yine aynı oldu; eşsiz bir tecrübe yaşattı bana.

Bence de dövüş sistemi kötü değil, farklı. O kadar alışmışız ki tek tıkla bir şeyleri öldürmeye, böyle sistemler ilk başta zorluyor. Fakat Uğur arkadaşımızın da dediği gibi o kılıçların dans edişini izlemek, taktik yapmak zorunda kalmak, yenilmez bir savaş makinesi değil de bir Witcher gibi davranmaya mecbur olmak gerçekten de keyifliydi.
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 09 Haziran 2014, 19:20:09 »
CD Projekt geleneği bozmayıp bu videosuna da gizli bir mesaj sıkıştırmış. İçerisinde oyunla ilgili pek çok detay açıklanıyor. Merak edeler için çevirisi hemen aşağıda:

Spoiler: Göster

"Sizi özledik!

Bugün Witcher 3: Wild Hunt’ın üçüncü videosuna bir göz attık. Umarız beğenmişsinizdir!

Oyunda çok daha fazlası var ama her şeyi iki buçuk dakika içerisinde göstermek kelimenin tam anlamıyla imkânsız. En önemlisi, size ana karakterlerimizi göstermiş olmamız:

Geralt’ın yakın arkadaşları ve dünyada kalan son Witcherlardan bazıları. Vesemir, Eskel ve Lambert oyunda büyük bir rol oynayacak. Ünlü kale Kaer Morhen de öyle. Aynı zamanda ünlü ozan Dandelion’ı ve büyücü Triss Merigold’u da şöyle bir gördünüz. Nilfgaard İmparatoru Emhyr Var Emhyreis, yani Witcher dünyasındaki en güçlü adam da boy gösterdi. Sesini tanıdınız mı?

Ve Ciri de var!

Ve Yennefer!

Bu arada, eğer seriye yabacıysanız endişelenmeyin; oyun size bilmeniz gereken tüm bilgileri verecek ve hiç vakit kaybetmeden karakterleri sevmeye (ve de onlarla savaşmaya) başlayacaksınız!

Bir de oyun mekanikleri hakkında pek çok soru soruyordunuz ve artık bunlardan bazılarına cevap vermeye hazırız:

Evet, at sırtında savaşabileceksiniz.

Arbalet. Evet, Geralt’ın uzak mesafeli bir silahı var. Çünkü canavarlar uçuyor ve onları kılıcınızla şişleyemezsiniz.

Yüzmeyi ve yelken açmayı hatırladınız mı? Aynı zamanda denize de dalabilecek ve pek çok gizli şey arayabileceksiniz. Oyunda keşfedilmeyi bekleyen kocaman bir sualtı şehri var. At yarışı yapmak isteyen var mı peki?

Aynı zamanda biraz daha oyun içi müziği duydunuz. Bu parça Marcin Przybyłowicz ve Percival tarafından bestelendi. Geri bildirimlerinizi forumumuzda, Facebook’ta, Twitter’da vs görmek isteriz.

The Witcher 3 Wild Hunt Ekibi
CD Projekt RED

Not: Witcher 3:Wild Hunt Collector's Edition videosunu gördünüz mü? Figür hakkında ne düşünüyorsunuz?
Not: Eğer daha fazlasını görmek istiyorsanız lütfen sabırlı olun, ısınmaya daha yeni başladık!"
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 09 Haziran 2014, 23:22:50 »
Üst üste üçüncü mesajım olacak amaaaa...

Kim Witcher 3'ün oynanış videosunu izlemek ister  8)

https://www.youtube.com/watch?v=BivVXw-NLTw
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 09 Haziran 2014, 23:42:34 »
AAAAAA!

Şu oyun çıksın, hemen çıksın, vallahi çıksın!

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rom: 59
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 09 Haziran 2014, 23:59:46 »
Çok güzel! *-*-*-*-*

Fakat Geralt hala aynı Geralt, yaş falan dinlemiyor ashdkjgasf.

Hadi zaman yolculuğunu icat etsinler artık.
Uzay elbisemle kavgaya hazırım.

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 10 Haziran 2014, 00:43:52 »
Birinci oyunda bütçe eksikliğinden, ikinci oyunda ise konsol oyunu yapmak adına doğru dürüst bir dövüş mekaniği yapamamışlardı. Bu sefer olmuş gibi. Bitirici vuruşlar umarım videodaki gibi sinematikle geçiştirilmiyordur. Ben o son darbeyi vuracağım arkadaş! İşin bütün egosu o son vuruşta ;D
Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 10 Haziran 2014, 14:06:15 »
belki tepki çekecek biraz ama ben 1.oyunun dövüş sistemini daha çok beğenmiştim :P  2.oyununda atmosferi çok iyiydi gerçekten kendine özgü bir dünya hissini yaratıyordu. 3.oyunun dövüş sistemi ilk oyun gibi olmayacakmış fakat  ikinci oyundaki dövüş animasyonları sayısı 22 iken 3.oyunda bu sayı 96 ya çıkacakmış benim açımdan sevindirici bir durum belki benim gibi hisseden birileri vardır :D
Sana sonuna kadar katılıyorum ben. :D Yalnız YENNEFER deyip çekiliyorum ben buradan. :blink

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 10 Haziran 2014, 16:36:55 »
Birinci oyunda bütçe eksikliğinden, ikinci oyunda ise konsol oyunu yapmak adına doğru dürüst bir dövüş mekaniği yapamamışlardı. Bu sefer olmuş gibi. Bitirici vuruşlar umarım videodaki gibi sinematikle geçiştirilmiyordur. Ben o son darbeyi vuracağım arkadaş! İşin bütün egosu o son vuruşta ;D

Muhtemelen öyle olmuyordur :) İlk oyunun demosunda Kaer Morhen'deki savaş da pat diye kesiliyordu. Son darbeyi bize vurdurmayıp araya çok sinematik koyarlarsa kötü olur cidden.
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 11 Haziran 2014, 01:00:34 »
Öhöm... Kim DAHA FAZLA ve FARKLI bir Witcher 3 oynanış videosunu izlemek ister?

https://www.youtube.com/watch?v=sufwxU_Uaz4#t=135

Oyun içi görüntüler 1:23'ten itibaren, Griffin düellosunun ardından başlıyor. Novigrad şehrindeyiz ve... Aman Allahım! Dijkstra[*]Redania İstihbarat Başkanı[/*] mı o? *-*

Oyunun hayranlarından birinin Facebook'ta yaptığı yorum da efsaneymiş: Take my money, take my soul, take my girlfriend, take my house and give me this game!
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 11 Haziran 2014, 09:33:51 »
Azıcık fangirl'lük yapayım mı?

Allahım yine ne kadar yakışıklı <3...

Ben Ciri için korkuyorum yalnız :/. Oyunun (kitapları gibi) boğazımıza bir yumru koyarak biteceğini düşünüyorum. Öyle olursa aslında Witcher serisine çok yakışır, ama ben birkaç hafta etkisinden çıkamam.