Kayıt Ol

The Witcher 3: Wild Hunt

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: The Witcher 3: Wild Hunt’ın Çıkış Tarihi Belli Oldu
« Yanıtla #45 : 07 Nisan 2015, 11:51:32 »
Şu konuya mesaj attığını görünce fazla heyecanlanmış olacağım ki kalbim sıkıştı. Yazıyı okuyunca da Dandelion'ın sözlerinden çevirdin sandım. O kadar diyorum!

Ama artık yeter... Yeter, ben kaldıramıyorum. Her yeni duyuruda oyun daha bir çekicileşiyor, Geralt ayrı güzelleşiyor. Sanırım bunun tek ilacı gidip kitaplarına kaldığım yerden devam etmem olacak.

Geralt ve çekiciliği aynı cümlede kullanmışken,

Spoiler: Göster
"A witcher! Hide your women."

Çevrimdışı salvorhardin

• **
  • 121
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: The Witcher 3: Wild Hunt’ın Çıkış Tarihi Belli Oldu
« Yanıtla #46 : 07 Nisan 2015, 15:55:51 »
Sevgili mit, daha çok yazı isteriz :) Çok akıcı bir yazı diliniz var. PoE incelemenizi okudum ayrı bir keyif aldım.
Bu arada The Witcher 3: Wild Hunt haritası bu olacakmış.

http://www.nerdbite.com/wp-content/uploads/2015/04/wither-3-world-map.jpg

"Şiddet, beceriksizlerin başvurduğu son çaredir." -Isaac Asimov

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: The Witcher 3: Wild Hunt
« Yanıtla #47 : 07 Nisan 2015, 17:01:10 »
O-ha! Ay, şey.. Teşekkürler :D Haritayı görünce bir an ne diyeceğimi, ne yaptığımı, yerimi yurdumu şaşırdım da, pardon. Çok sağ olun beğeniniz için :)

Hazal o spoiler içindeki mesajına hala kahkaha atıyorum :D
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 09 Nisan 2015, 00:11:40 »
http://thewitcher.com/news/view/991

Adamlar 2-3 Cod oyun süresi kadarlık ek paket çıkaracaklarmış. Cüzdanım ve ben şu an sarıldık birbirimize, ağlıyoruz.

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 09 Nisan 2015, 01:16:57 »
2-3 COD oyun süresi diyerek aşırı iyimser davrandığının farkında mısın? :)

COD Modern Warfare 2 - 3 Saat
COD Ghosts - 4 Saat
COD Black Ops - 7 Saat

Witcher 3 Expansion Pack - 30 Saat... 30!

Try to hide if you dare.

Çevrimdışı salvorhardin

• **
  • 121
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 09 Nisan 2015, 12:01:30 »
30 saat mi??? Vauuu... Ve bu fiyata. Umarım pc kaldırır, yoksa bakıp bakıp ağlarım ben :D

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
CD Projekt, Witcher 3’le İlgili Merak Edilenleri Yanıtladı
« Yanıtla #51 : 09 Nisan 2015, 17:13:44 »

CD Projekt, Witcher 3’le İlgili Merak Edilenleri Yanıtladı

CD Projekt Red çalışanlarından Damien Monnier ile Miles Tost, geçen gün (29 Ocak'ta yazmışım) yayınlanan 15 dakikalık özel videonun ardından Twitch üzerinden gelen soruları yanıtladı ve ortaya şimdiye dek bilmediğimiz ya da ucundan accık duyduğumuz ilginç bilgiler çıktı. İşte onlardan bazıları:

İlk oyunda boy gösteren ama ikinci oyunda yerinde yeller esen karakterlerden hiçbiri Wild Hunt’ta görülmeyecek. Fakat bu karakterler daha sonra yayınlanacak olan ücretsiz DLC’lerde yer alabilir. (Hmmm… Bunu tam anlamadım doğrusu. Vesemir, Eksel ve Lambert da ikinci oyunda yoktu fakat Wild Hunt’ta en azından Vesemir’in olacağı kesinleşti. Ama Shani ve Lady Of The Lake'i göremeyeceğimize kesin gözüyle bakabiliriz sanırım.)
*
    Geralt ve Ciri arasındaki baba-kız ilişkisi kitaplara sadık bir şekilde yansıtılacak. Ayrıca Ciri yine kitaplarda olduğu gibi yardıma muhtaç bir kadın değil, oldukça sert ve yetenekli bir kılıç ustası olacak.
*
    Seçimlerimize göre NPC’lerin bize karşı tutumları tamamen değişecek, hatta konuyla ilgili olumlu/olumsuz görüşlerini dile getirmekten de geri kalmayacaklar.
*
    Tıpkı ikinci oyunda olduğu gibi yeni zırhlar, kılıçlar ve silahlar yaratmak için önce bir şema bulmamız, ardından gerekli malzemeleri toplamamız, sonra da bir demirci bulmamız gerekecek. Buradaki fark her demircinin aynı yeteneğe sahip olmaması, bazılarınınsa önce sizden bir görevi tamamlamanızı talep edecek olması.
*
    Simya da aynı şekilde işleyecek. Önce bir reçete bulacak, ardından gereken malzemeleri toplayıp meditasyon sırasında iksirlerimizi üretebileceğiz. Fakat bir iksiri bir kez yaptıktan sonra sadece meditasyon yaparak kendiliğinden dolmasını sağlayabileceğiz, böylece sürekli hammadde peşinde koşmamız önlenecek. Bunu yaparken iki amaç güdülmüş. Birincisi oyuncuyu iksir kullanmaya teşvik etmek. İkincisiyse 100 saatlik oyun boyunca sürekli iksir malzemesi toplamanın bir yerden sonra sıkıcı hâle gelmesini önlemek. (Ben bu özelliği pek tutmadım, ama son cümlelerine de hak vermedim değil.)
*
    Kılıç dövüşleri 100 farklı animasyon barındıracak. Hangi stilde ne kadar ustalaştığınıza bağlı olarak gördüğünüz hareketler de değişecek.
*
    Kayıtlı oyunlarınızı aktarma konusunda ilginç bir yol izlenmiş. Geralt yolculuğu sırasında bir ozana denk gelecek ve bu kişi onun geçmiş maceralarıyla ilgili bir şarkı söyleyecek. Siz de araya girip yanlışlarını düzelterek verdiğiniz kararları oyuna aktarabileceksiniz. Kulağa eğlenceli geliyor.
*
    Oyunda at sürmenin dışında yüzme, dağa tırmanma ve dalma gibi aktivitelerin olduğuna bir kez daha dikkat çekilmiş ve araştırmacı oyuncuları bekleyen sürpriz hazinelerden bahsedilmiş.
*
    Merakla beklenen kart oyunu Gwent’in ve at yarışının yanı sıra yumruk dövüşlerinin de oyuna geri geliyor. Fakat bu kez QTE şeklinde değil de Geralt’ı bizzat kontrol ederek kazanacağız o tek dişi.
*
    Ana senaryoyu tamamladıktan sonra haritada dolaşmaya devam edebileceğiz (İşte bu!)

Aşağıda da The Witcher: Adventure Game’de yer alan ve muhtemelen Witcher 3’te de duyacağımız bir müzik geliyor sizlere benden. Daha önce forumda da paylaşmıştım ama tutamadım kendimi. 19 Mayıs'a kadar çevirip çevirip dinleyelim, kulaklarımızın pası silinsin biraz.

https://youtu.be/smb-5oOh5GY

Spoiler: Göster
İlk olarak OGZ Online'da benim tarafımdan yazılmıştır. (Ben yazdııııım. Beeeen!)
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 09 Nisan 2015, 17:16:02 »
Gözlerim mi beni yanıltıyor yoksa 30 saat mi cidden :D

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 09 Nisan 2015, 18:23:24 »
2-3 COD oyun süresi diyerek aşırı iyimser davrandığının farkında mısın? :)

COD Modern Warfare 2 - 3 Saat
COD Ghosts - 4 Saat
COD Black Ops - 7 Saat

Witcher 3 Expansion Pack - 30 Saat... 30!

CoD 4: Modern Warfare'ın oyun süresi o kadar değil yahu, 7 saat falan sürüyor. Serinin fanı olduğumdan falan değil ama güzel oyundu. :D Ghosts'un da yine 6-7 saat süresi var. Çok mühim değil bunlar tabii, open-world RPG'yi süre olarak CoD'la karşılaştırmak saçma zaten ama ben yine rahat duramadım. :D 

Ha bir Witcher değil tabii. :D
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 09 Nisan 2015, 19:02:43 »
Ya ben örnek vurucu olsun diye öyle dedim, bunun üstünden tartışıp Geralt'ın adını lekelemeyelim bile, değmez.

Rivialım <3

Çevrimdışı kargasiz

• 428
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 10 Nisan 2015, 11:28:44 »
Pek oyun oynayan(en fazla oynadığım oyun Half Life, o da kişilerle) biri değilim ama ilk yazınızdan sonra(geçen günkü) şöyle bir youtube'da videolara falan baktım da oyunların görsellikleri çok şahane, fantastik eserler yazmak isteyenlere çok güzel yol gösterecekleri kesin.

Hayal dünyasını genişleten ve çevreyi betimelemede güzel bakış açıları getireceğini düşünüyorum. En yakın zamanda bu tarz oyunlara başlamayı, en kötü ihtimalle de yazarken birçok video izleyeceğimi düşünüyorum.

Ayrıca yazılar emek verilerek hazırlanmış, devamını okumak isterim. Kim yazdıysa artık :D

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 10 Nisan 2015, 16:10:07 »
Yaklaşık 5-10 dakika önce Official Gameplay Trailer geldi hanım, koş!

https://www.youtube.com/watch?v=nYwe_WHARdc

Çevrimdışı salvorhardin

• **
  • 121
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 10 Nisan 2015, 16:24:30 »
Yaklaşık 5-10 dakika önce Official Gameplay Trailer geldi hanım, koş!

https://www.youtube.com/watch?v=nYwe_WHARdc

İyice heyecanlanıyoruz ama. Gün geçmiyor ki, yeni bilgiler gelmesin :)
Bu arada gözünüze çarptı mı bilmiyorum. Grafikler kısılmış önceki videolara göre. Belki bana öyle gelmiştir.
Bir de oyunda maşallah hikaye bir yana dursun tonlarca şey var yapılacak. İlla oyun başında 100+ saat geçir diyorlar :D

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 10 Nisan 2015, 16:33:21 »
İzlerken 0.59 civarında(harita, denizcilik) ALLAHIM SANA GELİYORUM diye bağırdım, evdekiler şahit. Şu andan itibaren 19 Mayıs'ı Gençlik, Spor ve Geralt bayramı ilan ediyorum kendi içimde.

Grafik kalitesine çok dikkat edemedim, önceki videolarla beraber 1080p olarak izlemem lazım onun için. Güzel görünüyorlar ama ne olursa olsun sonuçta bilgisayarım en ultra ayarları kaldırmayacağı için çok da dert etmiyorum ben.

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 10 Nisan 2015, 16:41:34 »
O değilde bilgisayarlarınız kaldıracak mı :P Biz konsolcular rahatız siz gidin upgrade edin haydi :D