Kayıt Ol

The Witcher 3: Wild Hunt

Çevrimdışı eregion

• *
  • 12
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: The Witcher 3: Wild Hunt
« Yanıtla #150 : 27 Mayıs 2016, 18:33:49 »
I am Geralt of Rivia, how about a round of gwent?

Şaka.. Şaka.. eregion ben, iki pişpirik atak mı?

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #151 : 02 Haziran 2016, 12:56:41 »
Şu oyunu Ubisoft falan yapsaydı büyük ihtimalle şöyle bir tabloyla karşı karşıya kalacaktık:

The Witcher 3: Wild Hunt
The Witcher 4: Hearts of Stone
The Witcher 5: Blood and Wine

Pardon ya, Ubisoft'un falan hakkını yemeyeyim şimdi. Bu kadar malzemeyle 3 değil 10 oyun çıkarırlardı. Çok pardon. :P

Neyse uzun lafın kısası, şu sıralar salyalarımı akıtarak Toussaint'da dolaşmaktayım efenim.
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #152 : 09 Haziran 2016, 23:59:29 »
Bugün tatile girmiş olmanın verdiği rahatlıkla Blood and Wine ek paketine başladım. Daha ilk iki üç saatini oynamışımdır ama film gibi yapmışlar helal olsun dedim tekrar. Yeni bölgemiz adeta peri masallarından çıkmış gibi. Leydiler, şövalyeler, rengarenk binalar, yemyeşil doğa, zenginlikler, şatafat allah allah... Kitapları okuyanların hatırlayacağı biri de geliyor yanımıza[*]Gwent kartı vardı diyeyim siz tahmin edin[/*] Oyuna da dedektiflik yaparak adeta bir Batman, bir Şerlok gibi başladık. Haritası da geniş.

Tek sıkıntım dövüşmeyi unutmuşum, onu biraz çözene kadar sağdaki soldaki yaratıklara bulaşmayacağım. Bir haydut mağarasına girdim, 10 sefer denedim her seferinde ağzımı burnumu kırdılar. İlk defa karşılaştığım bitki gibi bir yaratık daha ne olduğunu anlamadan öldürdü beni. Witcher olmak zor anacım.

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #153 : 10 Haziran 2016, 01:16:46 »
O bitkiler çok can sıkıyor cidden yav. (İlk oyunda da hiç sevmezdim kendilerini. :D) Çok hareketli olmak gerekiyor etraflarında, yoksa can sıkıyorlar. Şu tohum gibi şeylerine de dikkat etmek lazım, sağlam hasar vuruyor patlayınca. Death March'ta tek atacaklar utanmasalar. :D

Ek paketin geneli ise harbiden dehşet-ül vahşet olmuş, CDPR yine kendini aşmış. Ayrıca Blood and Wine bana ilk Witcher'ın 4. bölümünün esintilerini hissettiriyor ki oyunu oynadıkça ayrı bir mest oluyorum. (O dördüncü bölümün şu ana kadar oynadığım RPG'lerin arasında en iyi RPG deneyimlerinden birkaçını yaşadığım anlara sahip olduğunu söylesem abartmamış olurum. Hatta cümledeki RPG yazan yerleri oyun olarak değiştireyim. :D)

Bu arada Blood and Wine'nın daha başlarında, o kitaplardan hatırlayacağımız o kişiyi karşımda görünce gözlerimin dolduğu ise palavradır efenim. :P (Kitaplarda başına gelen olayla ilk oyundaki malum yerde geçen muhabbet birleşince insan duygulanmadan edemiyor şimdi.)
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #154 : 11 Haziran 2016, 12:51:40 »
Banka... Banka! BANKA!! :D
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #155 : 11 Haziran 2016, 18:05:17 »
Banka... Banka! BANKA!! :D

Spoiler: Göster
Oyuna güvenip veznedarlara oyundaki gibi davranmayı denedim şubeden attılar. Ya çiçeğe alerjisi vardı ya da veznedar erkek olduğu için de olabilir, emin değilim.

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #156 : 11 Haziran 2016, 18:05:25 »
Ne güzel yaa insanların çok seksi bilgisayarları var, harika oyunlar oynuyorlar. Benimki bugün tetris oynarken mavi ekran verdi :(
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #157 : 11 Haziran 2016, 19:36:33 »
Banka'da Türk bir memur görüp "Bugün git, yarın gel." denmesini bekliyordum, kısmet değilmiş. Ama...
Şimdi baktığında cüce de bana "Bugün git, haftaya al paranı." demiş gibi oldu. Hımmm... Cüce'de Türk kanı var diyebilir miyim? :P

Ne güzel yaa insanların çok seksi bilgisayarları var, harika oyunlar oynuyorlar. Benimki bugün tetris oynarken mavi ekran verdi :(

Gel benim bilgisayardan oyna abi. Kimse Witcher 3 oynamaktan mahrum kalmamalı! (Hem de biri bilgisayarı elimden alır da belki üçüncü uzatmaları oynadığım tezimde yeni yeni uzatmalara yelken açmamış olurum. :D)

O değil de... Gwent turnuvasını yeni bitirdim. Cerys, muhtemelen, oyundaki en iyi kart olmuş diyorum. :D Bir anda oyuna 82 puan getirmek de ne demek! :D

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #158 : 12 Haziran 2016, 17:04:12 »
Goodness, Gracious, Great Balls of Granite görevini yapmayanlar bakmasın:

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #159 : 12 Haziran 2016, 17:42:59 »
Ahahahaha :D İçeri zırhı çıkarıp girmek iyi fikirmiş :) O "taşları" avuçlayınca uzun bir müddet boyunca hiç yorulmamak, sonsuz staminaya sahip olmak da ilginç bir buff doğrusu...
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #160 : 13 Haziran 2016, 21:24:04 »
Gwent için ayrı oyun çıkarıyorlarmış, kapalı beta için kayıt olabilirsiniz: https://www.playgwent.com/en

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #161 : 13 Haziran 2016, 23:52:14 »
Ben de aday oldum bakalım. Olur da seçerlerse Skellige destemle Gwentseverleri pataklamaya hazırım efenim. Asıl oyun çıkınca da Gwent turnuvaları mı yapsak, ne yapsak? :D

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #162 : 15 Haziran 2016, 18:38:48 »
Ya kaç gündür oynuyorum, 30 saatte ilk başta yapılması gerekenler hariç[*]malikaneyi alana kadar[/*] ana görevlere hiç bulaşmadan sadece yan görevleri yaptım ve haritadaki soru işaretlerini temizledim. Resmen Toussaint'ya refah getirdim. Sayemde üzüm bağları çalışır oldu, hanse denen çetelerin köküne kibrit suyu döktüm, koskoca heykel sayemde inşa edildi çok büyük sevap point kazandım. Geralt sayesinde bu topraklar huzur buldu, oylar Blaviken Kasabı'na[*]şarap işletmesi görevlerinde kadınla adamı barıştırın[/*] :D

Bugün tüm bu işleri bitirdikten sonra ana hikayeye başladım. Bir oyun iki kere kendini aşabiliyormuş bunu gördüm. Düz oyunun hikayesini nasıl Hearts of Stone ile geçtiler, ilk dlc'yi de Blood and Wine hikayesi ile geçmişler. Ana görevlerde konuşmalı bir sahne vardı ki orada durdurup helal olsun dedim.

Regis ve katil vampir sanat gösterisi olan yere geliyor. Yanımızda da düşes var, mekanın sahibi var ama onlar bu gelen vampirin dört kişiyi öldüren canavar olduğunu bilmiyorlar. Ama vampirin de sevdiği kızı kaçırmışlar, şantaj yapmışlar ondan öldürmüş. Masaya oturup konuşurken Witcherlar canavarı nasıl öldürür ne hissedersiniz diye bir konuşma başlıyor. Geralt olarak her zaman öldürmezler, konuşmayı denerler dedim. Bir canavar ne söyleyebilir ki dediler. Karşımda oturan vampir de belki sevdiğini korumak için yapmıştır, özür dileyecektir dedi. Sonra Geralt olarak insanlar da aynı şeyleri yapabiliyor fark yok tarzı bir şey dedim. Masadaki diğerleri bilmiyor tabii katil vampirin o olduğunu, biz konuşurken tamam yeter bu kadar witcher muhabbeti, bizim iş ne olacak diye bitiriyorlar konuşmayı :D

Böyle anlatınca pek iyi olmadı ama o anda yaşarken çok güzeldi sahne :D

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #163 : 18 Haziran 2016, 18:16:23 »
Ek paketi bitirdim. Güzel bir hikayeydi, helal olsun. En sonda farklı ending (oyunda verdiğiniz kararlara göre gelen sonlar) olduğunu biliyordum ama hangisi nedir diye hiç bakmadım, tamamen kendi kararlarımı aldım. Böyle olunca biraz kötü bir sonla bitti ama sonradan diğerlerini açıp incelediğimde fark ettim ki en dramatik olanı yaşamışım.

Detlaff'ı öldürdüm, Syanna yaşadı ama en sonda Düşes'i öldürdü ve kendi de öldü.

Vampir eleman Syanna'yı öldürmeye çalışıyor ama kırmızı kurdelenin büyüsü sayesinde ölmeyip masal diyarına ışınlanıyor. Vampiri Regisle beraber öldürüyoruz. Sonra Düşes Geralt'a madalya takıyor. O törenden sonra Düşes Henrietta kardeşi Syanna'yı çağırıyor, yargılıyor. En sonda sarılıp beni affet diyor ama Syanna hainliği bırakmayıp kardeşini öldürüyor, o anda Damien de çakıyor oku Syanna'nın böğrüne.

Bunlardan sonra halkın yas tutmasını görüyoruz, Düşes'in mezarına çiçek bırakıyoruz, Regis'le konuşuyoruz, helalleşiyoruz :D

En en sonda da ana oyunda en sonda kimle olmayı seçtiyseniz evinize o geliyor. Benim Geralt Yen'i seçmişti, o geldi. Sağda solda sürtmeyi bırakıp şarap bağlarında Yen'le beraber mutlu mesut yaşasın artık.

Bu sonlarla alakalı tek sıkıntım Yüzüklerin Efendisi sendromu olmuş biraz. Lotr'da da üçüncü kitapta tam işte bitiyor dersin ama bitmez. Net bir son yoktur ya, sürekli bir epilogue gibi sahneler girer, şurada şu oldu mutlu mesut yaşadılar derkeeen meğerse bu da varmış. Tam zirve noktasında bitmez hiçbir şey, burada da biraz öyle olmuş.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #164 : 19 Haziran 2016, 19:39:12 »
Ben de tesadüfen en iyi sonla bitirdim, mutluyum. En güzeli Geralt olsa böyle yapardı diyerek en iyi sona ulaşabilmek herhalde. En ilginci de oyunun en enteresan, en yaratıcı bölümünün tamamen opsiyonel olması. Sen kalk, o kadar uğraş, muazzam bir bölüm tasarla, sonra da oyunculara isterlerse oraya gitmeme özgürlüğü ver. Helal olsun valla. Gerçi Unseen Elder görevi de nispeten ilginçmiş. Witcher 2'deki gibi kısmen ayrılıyor yani görev sona doğru.

Bir de Geralt'ın ekrana attığı o son bakış. O veda ve teşekkür anı. Ah, ah... Harikaydı valla.

Ben bu eklentiyi Hearts Of Stone'dan daha çok sevdim şahsen. Sonunun bir türlü gelmemesini de yorucu değil, doyurucu buldum. Küt diye biten oyunlardan gına gelmişti, bu güzel bir değişiklik oldu.
Try to hide if you dare.