Kayıt Ol

The Witcher 3: Wild Hunt

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
Ynt: The Witcher 3: Wild Hunt
« Yanıtla #165 : 21 Haziran 2016, 00:31:19 »
"Sözde" en iyi sonla bitirmişim. Ama sinirlendim açıkçası. Ulan!...

Spoiler: Göster
Dettlaf'ı öldürmek zorunda kalmam öküz gibi oturdu üstüme. Hele Lady Orianna'nın malikanesinde geçen muhabbetten sonra, hele hele Dettlaf'a son darbeyi Regis'e vurdurmak zorunda kalmak ve sonrasında vampir dostumuzun başına gelenler... Mutlak iyi bir son olmalı mıydı? Bilemedim. Belki de böylesi daha vurucu bir son oldu benim açımdan.

Bir de...

Regis'le en son oturup muhabbet ettiğimiz sahnelerde resmen gözlerim doldu yav. Hele o ekrana son bakış...

Çok alışmıştım sana be Geralt...
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı Oliver_

• **
  • 216
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #166 : 25 Ağustos 2016, 17:59:52 »
Sonunda bu oyunun Türkçe alt yazılı versiyonu geliyor. Oyun dünyasında çok yeniyim ama bu oyun kadar merak ettiğim başka bir oyun yok. Ee yarım yamalak İngilizce ile de oynamak olmuyordu. Benim durumumda olan birçok kişi sevinecek.

Çevrimdışı salvorhardin

• **
  • 121
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #167 : 25 Ağustos 2016, 19:33:25 »
Bildiğim kadarıyla oyunun resmi olmayan bir türkçe yaması vardı zaten. Resmi yama tabii ki daha iyi olacak, konsollar için de oyunu türkçeleştirecek. Ama önceki yamayı yapan ekibin de emeğine yazık oldu.

"Şiddet, beceriksizlerin başvurduğu son çaredir." -Isaac Asimov

Çevrimdışı Rang Baru

• **
  • 168
  • "Ningun mar en calma hizo experto a un marinero"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #168 : 25 Ağustos 2016, 20:39:14 »
Witcher tarzı bir oyunu türklerin çıkarması lazım aslında.

Çevrimdışı Oliver_

• **
  • 216
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #169 : 25 Ağustos 2016, 20:55:10 »
Bildiğim kadarıyla oyunun resmi olmayan bir türkçe yaması vardı zaten. Resmi yama tabii ki daha iyi olacak, konsollar için de oyunu türkçeleştirecek. Ama önceki yamayı yapan ekibin de emeğine yazık oldu.

Başta olayın iç yüzünü bilmediğim için olaya pek takılmamıştım ama DH'ye yazdıkları veda mesajından sonra haksızlığa uğradıklarını düşünüyorum. Keşke başta haber verselerdi ya da direk o yamayı kullansalardı.

Çevrimdışı muaet

• **
  • 215
  • Rom: 12
  • Carai an Ellisande!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #170 : 25 Ağustos 2016, 21:15:08 »
CD Project Red Oyun ilk çıkarken, yeni yasalardan dolayı en az yerelleştirme üücreti kadar vergi vermek zorunda olduklarını ve bu sebeple türkçe yerelleştirme planını iptal ettiklerini söylemişti. Şimdi bu fikri neden değiştirdiler acaba?
“My father used to say that there are two kinds of people in the world,” Kaladin whispered, voice raspy. “He said there are those who take lives. And there are those who save lives. I used to think he was wrong. I thought there was a third group. People who killed in order to save.” He shook his head. “I was a fool. There is a third group, a big one, but it isn’t what I thought. The people who exist to be saved or to be killed…The victims. That’s all I am.”

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #171 : 26 Ağustos 2016, 17:13:27 »
23 Studios uzun görüşmeler sonucu ikna ettiklerini belirtmiş. Fikirlerini değiştirmelerini onlar sağladı büyük ihtimalle.

DH ekibinin emeklerine de yazık oldu elbette ama burada suçlu 23 Studios değil. Oyun çeviri işinde çok sıkı gizlilik anlaşmaları imzalattırıyor firmalar. Uymadığınız takdirde çok ciddi bir tazminat ödemek zorunda kalıyorsunuz. Ben hem çeviri hem de oyun sektöründe yer aldığım için bu işleri gayet iyi biliyorum ayıptır söylemesi.

Geçen aylarda başka bir çeviri ekibimizle, Crewals'la yaptığım röportajda şöyle bir kısım vardı:

Alıntı
Ayrıca biri mobil iki büyük proje daha var ama bilgilendiremiyorum maalesef. Nedenini pek anlamasam da “oyunun adını bile paylaşmayacaksınız, yoksa oyarız” diye bir evrak imzalatıyor bu yapımcılar. Tırsıyorum.

DH ekibine üzüldüm mü, üzüldüm. Ama yapacak bir şey yok. Bu sektör böyle maalesef.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı muaet

• **
  • 215
  • Rom: 12
  • Carai an Ellisande!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #172 : 26 Ağustos 2016, 19:58:57 »
Evet, mit'in de dediği gibi çeviri sözleşmesiyle tüm haklarını saklı tutuyorlar, çevirmenin eli kolu bağlı oluyor. Layers of Fear'dan biliyorum.

Ancak gerçekten donanımhaberdeki ekip için talihsizlik olmuş. RPG oyunu çevirmek kolay bir iş değil.
“My father used to say that there are two kinds of people in the world,” Kaladin whispered, voice raspy. “He said there are those who take lives. And there are those who save lives. I used to think he was wrong. I thought there was a third group. People who killed in order to save.” He shook his head. “I was a fool. There is a third group, a big one, but it isn’t what I thought. The people who exist to be saved or to be killed…The victims. That’s all I am.”

Çevrimdışı JCDenton

• **
  • 133
  • Rom: 1
  • Gökyüzüne bakıp o ışığı görememek de var.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #173 : 03 Şubat 2017, 22:48:53 »
Patrick Abi Oyunda diye kanal açsın birde.  :D

Çevrimdışı Cellophane

• **
  • 144
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #174 : 10 Kasım 2017, 23:28:12 »
Oyunu bitirenlere ufak bir sorum var.

Şu an Ciri ile Imlerith görevine başladım. Merak ettiğim ana görevin bitmesine ne kadar kaldığı? Bir de şu anki görevimi bırakıp yarım kalan bir görevime dönebilir miyim? Denedim lakin olmadı, ileride ana görevden çıkıp diğer görevlerime ana görevi bitirmeden dönebilir miyim?
I tumbled down on my knees
Fill the mouth with snow

The way it melts
I wish to melt into you

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #175 : 12 Kasım 2017, 15:22:08 »
O göreve tam olarak ne zaman başladığımızı hatırlamıyorum. Hatta görevin ne olduğunu bile hatırlamıyorum :P Ama oyunun ana görevini bitirdikten sonra dünyada dolaşıp yapmadığın yan görevleri bitirebiliyorsun, o açıdan sıkıntı olmaz.

En önemli nokta Kaer Morhen görevine gelmeden müttefik toplama kısmı. Çünkü orada yanında kimlerin olacağı hangi yan görevleri nasıl tamamladığına bağlı. Ondan sonrasına çok bir etkisi yok yan görevlerin... diye hatırlıyorum.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.