Kayıt Ol

Patrick Rothfuss

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Patrick Rothfuss
« : 26 Haziran 2014, 16:53:23 »

Rothfuss ve Sanderson Arasındaki Çılgın Savaş Sürüyor

Fantastik edebiyat yazarların bir şekilde farklı ve aykırı olmasını beklersiniz, ama emin olun bu kadarını belki siz bile tahmin edememişsinizdir!

Patrick Rothfuss ve Brandon Sanderson “çılgın” bir savaşı sürdürüyor. Yazdıklarıyla mı? Hayır. Birbirleriyle alay ederek mi? Hayır.

Önce olayın çıkışına bir bakalım,

Patrick Rothfuss kendisinin Bilge Adamın Korkusu kitabını şu şekilde imzalıyor:

Alıntı
“Belki de Kralların Yolu’ndan daha görkemli” (Perhaps more majestic than Way of Kings).

Sanderson cevapta gecikmiyor ve Kralların Yolu kitabını imzalarken şöyle bir not düşüyor,

Alıntı
“Bilge Adamın Korkusu’na göre rastgele tanrıçalarla %1000 daha az seks var.” (1000% less sex with random goddesses than Wise Man’s Fear)

Bunun ciddi bir savaş olduğunu mu düşünüyorsunuz? Hayır, hayır! Onlar sadece çocuklar gibi eğleniyor. Ve savaş henüz bitmedi. Kimse daha su tabancalarını ortamdan kaldırmadı. Çünkü Patrick Rothfuss’un bir hamlesi daha var:

Spoiler: Göster

Sanderson’un Kralların Yolu kitabının devamı olan Words of Radiance’a “Birinci!” diye atılmış bir imza var karşımızda. Bakalım Sanderson’un cevabı ne olacak?

Onlar artık herhangi bir kitapçıda da okurların karşısına çıkabilir! Eh, bizim kitapçılarımızda olması imkansız olsa da.

Haber: Hazal "Fırtınakıran" Çamur

Çevrimdışı Darkone

• **
  • 76
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Rothfuss ve Sanderson Arasındaki Çılgın Savaş Sürüyor
« Yanıtla #1 : 03 Temmuz 2014, 15:19:35 »
eğlenceli insanları hep sevmişimdir zaten

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
Ynt: Rothfuss ve Scalzi
« Yanıtla #2 : 02 Mart 2015, 10:02:58 »
Patrick Rothfuss'un dalaştığı tek kişi sadece Sanderson değil. Aslında tek suçlu Pat de değil. Birbirlerine dalaşıyor bu insanlar. Bu sebeple bu yazarlar bir harika dostum! :D

Karşınızda Patrick Rothfuss vs John Scalzi
Spoiler: Göster
[@mbenfinney adlı kişinin Tweetine göz at: https://twitter.com/mbenfinney/status/572205103815516160

http://turanmemre.wordpress.com/
Bana dönek demiş itin birisi
Açığım ne imiş sor hele hele

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Mart 2015, 10:08:44 »
Bunların birbirlerine dalaşmaları benim de çok hoşuma gidiyor. Biraz önce bende gördüm twitter da.
Yalnız Pat'in cevabı süper olmuş! ;D 8)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 02 Mart 2015, 10:20:21 »
Arkadaşlar buna güzel bir haber yazsanıza :). Portalımıza taşıyalım sizin adınızla :D. Herkes duysun, herkes eğlensin.

Çevrimdışı salvorhardin

• **
  • 121
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 02 Mart 2015, 13:52:28 »
En azından Brandon Sanderson devam kitaplarını daha hızlı çıkarıyor :D

Şaka bir yana geçen ikili arasındakı röportajı okudum, üstüne bir de bu. İkilinin diyalogları muhteşem. Bir araya geldikleri bir yayın var mı acaba? :)

"Şiddet, beceriksizlerin başvurduğu son çaredir." -Isaac Asimov

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Rom: 1
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 02 Mart 2015, 14:02:34 »
Bunların birbirlerine dalaşmaları benim de çok hoşuma gidiyor. Biraz önce bende gördüm twitter da.
Yalnız Pat'in cevabı süper olmuş! ;D 8)

Bizim geçenki batman muhabbetine dönmüş :)

Yalnız benim anlamadığım bu atışmaları niye okurların kitabı üzerinde yapıyolar ki meydanda yapsalar ya

Çevrimdışı Mag Hvel

• *
  • 28
  • Gefangenschaft
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 17 Mayıs 2015, 11:55:11 »
Ahahaha! İkisi de en sevdiğim ve kitaplarını okuduğum yazarlar. Bu çekişme gerçekten hoş.
Üstelik şu Kvothe'nin Felurian olayı vardı,Sanderson'un değdirmesine yarıldım :D

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Patrick Rothfuss’tan Daha Önce Hiç Duymadığınız İtiraflar
« Yanıtla #8 : 09 Haziran 2015, 20:47:12 »

Patrick Rothfuss’tan Daha Önce Hiç Duymadığınız İtiraflar

Kralkatili Güncesi serisinin sempatik ve bir o kadar da açık sözlü yazarı Patrick Rothfuss, The A.V. Club adlı bir internet sitesine verdiği röportajda kendisiyle ilgili oldukça ilginç bazı gerçeklere değindi.

Kendisini en son Sessizliğin Müziği adlı novellasıyla kütüphanelerimize konuk ettiğimiz (detaylı incelememizi gözden kaçırdıysanız buradan buyurun) ve şu sıralar Kralkatili Güncesi’nin üçüncü kitabı üzerinde çalışan Rothfuss yine tüm sorulara her zamanki içtenliğiyle (hatta belki de abartılılığıyla) yanıt vermiş.

Röportaja ulaşmak için şöyle buyurun.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
Ynt: Patrick Rothfuss
« Yanıtla #9 : 09 Haziran 2015, 21:37:34 »
Alıntı
Gazetelerde şöyle yazacaktı: “Çiçeği burnunda yazar Patrick Rothfuss, bir bağış kurumu adına yaptığı gösteri sırasında bir lamayı öpmeye gittiği için üçüncü kitabını yayınlayamadan önce öldü.”

AkslfdjlfdfnkJj. Böyle bir şeye sebep olmadığı için o lamayı ben öpmek istiyorum asıl.

Bu harika röportajı çevirdiğin için çok teşekkürler abi, eline sağlık. :)

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 09 Haziran 2015, 22:42:26 »
Hahaha, o kısmına ben de çok gülmüştüm :D Samimiyetine hayranım bu adamın, bir de konuşma ve anlatma biçiminden de ruhunda bir meddahlık olduğu hemen anlaşılıyor. Bu kadar mı keyifli olur bir insanın her sohbeti? Asıl ben teşekkür ederim yorumunu eksik etmediğin için :)
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 14 Kasım 2015, 04:14:05 »
Haberiniz var mı bilmiyorum, fakat kendisi iki gündür Twitch'te Fallout 4 yayını yapıyor.

Oyunu oynamak istediğini belirttiğinde fanlarından aldığı "oyun oynayacağına kitabı bitir" minvalinde tepkiler üzerine, şöyle bir bağış kampanyası başlatmış. İki hafta boyunca Worldbuilders'a bağış yapanlar, Pat'in o gün ne yapacağı hakkında söz sahibi olacak. Fallout oynamasını ya da 3. kitap üzerinde çalışmasını seçebiliyorsunuz, ve hangisi kazanırsa onu canlı yayında yapıyor. İki gündür Fallout ezici farkla kazanıyor. Tabii bunda kitap çalışması yaparsa ekranını değil, kahve fincanını gösteren bir kameranın yayınını yapacak olması da etkili olsa gerek. Doğal olarak ne yazdığını görmeyeceğiz yani. :D
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 15 Kasım 2015, 16:06:07 »
Güzel bir haber çıktı bundan portal için. Haberdar ettiğin için teşekkürler Grayswandir o/
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı uveybaba

• **
  • 117
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 26 Kasım 2015, 03:19:59 »
Patrick Rothfuss şu an Reddit üzerinden soru-cevap düzenliyor. Şuradan ulaşabilirsiniz. Cevaplarını yazarken aynı zamanda Twitch üzerinden canlı yayın yapıyor. Her ne kadar yüzünü görmesekde nefes almasını ve klavyesinden çıkan sesleri duyabiliyoruz. Tabi birde arada bir yorum yapıyor.
Mizah en güçlü savunmam. Mizah önemli. Mizah güzel. Cici mizah.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle

Patrick Rothfuss Röportajı: Rüzgarın Adı’nı Yazmak Neden 15 Yıl Sürdü?

Patrick Rothfuss… Tüm dünya gibi biz de onu Kralkatili Üçlemesi’nin ilk kitabı olan Rüzgârın Adı‘yla tanıdık ve sevdik. Hatta kendisi için Biz Bunu İstiyoruz diye başlı başına bir proje bile başlattık. Ve yine tüm dünya gibi biz de üçüncü kitabı bekleye bekleye helâk olurken ona küskünlükle karışık bir öfke duyduk, duyuyoruz. G.R.R. Martin’i bu kadar örnek alacak ne vardı Pat?!

Gel gelelim kızgın kalmak için ekstra bir çaba sarf etmeniz gereken insanlardan Rothfuss. Çünkü adam sempatik! İçten. Samimi. Her röportajında ya da blog yazısında öyle dost canlısı ve esprili bir dil kullanıyor ki aranızdaki buzların eriyip gitmesine engel olamıyorsunuz. Tıpkı yazar olmadan önceki hayatıyla samimi itiraflarda bulunduğu son çeviri-röportajımızda olduğu gibi…

Kendisi çoğumuzun hayalini gerçekleştirerek ilk kitabıyla adını fantastiğin büyük ustalarının yanına yazdırma ve dünya çapında tanınma başarısı gösteren biri. Peki bunu nasıl başardı? Hangi yollardan geçti? Kitabını yazarken ne gibi güçlükler yaşadı? Peki ya üçüncü kitap? Ondan ne haber? İşte tüm bu soruların ve daha fazlasının cevabını Jason Kehe‘nin WIRED Kitap Kulübü için gerçekleştirdiği bu röportajda bulacaksınız. Bülent "periyodik neşriyat" Özgün‘ün çevirisiyle…

Şimdiden keyifli okumalar!
Try to hide if you dare.