Kayıt Ol

Metin Tabanlı Oyun Düşüncesi

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
Metin Tabanlı Oyun Düşüncesi
« : 22 Temmuz 2014, 01:58:34 »
Merhaba ey Rıhtım ahalisi! Çok uzun süre oldu buralarda bir şeyler yazmayalı. Umarım herkes iyidir :)

Pasif olduğum tüm bu zaman içerisinde derslerle, kulüp işleriyle vs. uğraştığımdan dolayı pek zaman bulamadım buraya. Her neyse lafı fazla uzatmayayım. Hepimiz PC oyunlarını özellikle RPG türünde olanları çok seviyoruz, biliyorum orada oturmuş bu yazıyı okuyorsunuz! :D Geçenlerde aklıma gelen bir fikri size sunmak isterim. Metin tabanlı RPG oyunlarını bilenler vardır mutlaka. Konsol ekranında oynanır, yazılım sizi yönlendirir ve hikayeyi sizinle birlikte işler. Eğer herhangi bir programlama dili bilen, uğraşan arkadaşlar varsa ne düşünürler acaba bu konuda? Kayıp Rıhtım olarak kendi metin tabanlı oyunumuzu yazıp, oynayıp bir de üstüne eğlenebilir miyiz acaba? :D Birkaç gündür kendi oyunum üzerinde uğraşmaktayım(C++ ile). Şuan her şey yolunda görünüyor. Gönüllüler varsa beri gelsin efenim.

to see world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour
-William Blake

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: Metin Tabanlı Oyun Düşüncesi
« Yanıtla #1 : 22 Temmuz 2014, 14:06:40 »
İlginç olabilir :) Sadece 2 kişiyle, iyi bir programcı ve iyi bir hikayeciyle halledilebilir üstelik.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
« Yanıtla #2 : 24 Temmuz 2014, 01:52:18 »
Aynen İhsan abiye katılıyorum. İlginç olabilir. İyi bir programcı olmasına da gerek yok bence. Hatta üst düzey bir profesyonellik de gerekmiyor. Hevesli insanların olması kafi :) Hikaye kısmı biraz hayal gücü istiyor tabii ki :D
to see world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour
-William Blake

Çevrimdışı kara

• **
  • 71
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Haziran 2015, 09:36:28 »
Hey gidi hey ,eski günler geldi aklıma ,Almanca adventure oyunları vardı bayağı bir Almanca ezberletmişti bana,bilmem ama hatırlayanlar varmı ,Hobbit'in metin tabanlı fakat bir o kadar geniş Adventure oyunları vardı.
"Her bilge adamın korktuğu üç şey vardır: Fırtınalı bir deniz, aysız bir gece ve yumuşak başlı birinin öfkesi."

-Patrick Rothfuss