Kayıt Ol

Siyah Kan - J. C. Grangé

Çevrimdışı Crixus

• *
  • 13
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Siyah Kan - J. C. Grangé
« Yanıtla #15 : 12 Şubat 2011, 14:52:55 »
Ben King sevenler Grange sevmez diye biliyorum ama iki yazarada haksızlık ediyorlar bir kere kulvarları farklı.Grange'nin yazdığı Kızıl Nehirlerden sonraki en güzel kitabı.Mutlaka okuyun ! :)

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 07 Nisan 2011, 13:19:08 »
Çok beğenerek okudum gerçekten çok övülesi yanı var.. Yazarın hayal gücüne şaşıyor zihnim..

Çevrimdışı nursah41

• *
  • 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 02 Şubat 2012, 21:35:22 »
Bitirene kadar uyuyamadım.Okuduğum en güzel kitaplardan biriydi.Jean C. Grange ın tüm kitaplarını okumuş biri olarak en güzel kitabıydı.

« Yanıtla #18 : 03 Şubat 2012, 18:58:40 »
bazi bilgileri okudukca acaba bende siyah kan yapabilir miyim dedirten kitap. siddete meyyilli birisiyseniz okumayin. hatta hic okumayin siyah kan nedir nasil yapilir mevzusu biz okuyanlar arasinda sir olarak kalabilsin
ph'nglui mglw'nafh cthulhu r'lyeh wagh'nagl fhtagn

Çevrimdışı tess

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 27 Şubat 2012, 11:12:03 »
hayatım boyunca unutamayacağım türden bir gerilim...

Çevrimdışı metallica

• *
  • 47
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 30 Haziran 2012, 23:36:26 »
Ben genel olarak polisiye edebiyatını sevmesem de Grange'ın kitaplarını severek okuyorum. Bu kitap en iyilerinden bir tanesi. Sürükleyicilik ve şaşırtma konusunda harika bir kitap. Polisiyeden hoşlanmayanlar da iyi bir gerilim kitabı niyetine okuyabilir.

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 23 Haziran 2013, 14:07:00 »
Kitabın son bölümünü sıkılarak okudum. Sırf bitirebilmek için.
Bu tür hislere kapıldığım kitaplar için yorumum genel olarak (ki genelleme ve kıyaslamadan nefret ederim) şu şekildedir.

Ben bunları anlayamıyorum; etrafta bir sürü ayna varken bana sadece birkaç aynaya yansıyan görüntülerin gösterilmesi hoşuma gitmiyor. Gösterilmeyenler dışında görmem gerekenleri gördüğüme inanmama rağmen hoşuma gitmiyor. Gerçek Dünya'dan bir hikaye anlatılıyorsa ben bunun içinde gerçek öğeler ararım...

Neyse kitabı bitirdiğim için mutluyum.

Çevrimdışı cersei

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 27 Temmuz 2013, 03:03:08 »
Okudum ve hayatımda okuduğum en iyi korku&gerilim kitaplarının başında gelir. Kurgusuyla her şeyiyle muhteşemdir. Yazara bir kez daha hayran kaldım doğrusu.

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 04 Kasım 2013, 15:37:34 »
Spoiler: Göster
Marc kitabın yarısına kadar Reverdi'yi oturduğu yerden kandırdı ve Jean bununla bile beni hiç olmadığım kadar heyecanlandırdı. Kurgu karmaşık değil ve dil kadar akıcı. Yalnız Marc gibi bir karakterin dünkü çocuk olmadığı kitabın her yerinde belli ediliyor ve sonunda şaşırmıyorsunuz.

Tahmin edilebilir bir finale sahip.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı miladras

• *
  • 16
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 29 Kasım 2014, 15:14:27 »
Bir tek bana mı bu adamın kitapları birbirinin aynısı geliyor ?

Çevrimdışı valarrr

• **
  • 63
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 20 Ocak 2015, 11:33:02 »
Bana göre Grange en iyi polisiye yazardır. Bütün kitaplarını okumuş biri olarak;  en iyi kitabıdır Siyah Kan.
Mantık sizi A’dan B’ye götürür. Hayal gücü ise her yere…

Çevrimdışı okanakinci

• **
  • 202
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 20 Ocak 2015, 11:53:13 »
Açıkçası bir Leyleklerin Uçuşu, bir Kızıl Nehirler kadar sevemedim bu kitabı. Bence Grange bir noktadan sonra bozdu iyice.

Çevrimdışı milenya

• **
  • 260
  • Rom: 6
  • Belki de Tanrı bize inanmıyor!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 05 Nisan 2016, 19:02:17 »
Ben bir Grangesever olarak kitabın finalini hatta on sayfa sonraki şeyleri bile tahmin ederek okumuştum. Gerilim/polisiye romanlarında bu hoş bir şey değil. Kesinlikle yazarın baş yapıtı değil. Yine de piyasa da bu türde bir kitap ya da yazar arıyorsanız Grange okumak gerçekten büyük zevk.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı korayalthor

• *
  • 34
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 27 Ağustos 2016, 15:47:20 »
Şimdiye kadar okuduğum en ilginç ve dehşet cinayet yöntemini barındıran bir kitap siyah kan.