Kayıt Ol

Acil yardımcı olabilir misiniz ?

Çevrimdışı cristol00

• *
  • 25
  • Rom: 0
  • '' Büyüdükçe masumiyet kaybolur. ''
    • Profili Görüntüle
Acil yardımcı olabilir misiniz ?
« : 13 Ekim 2014, 20:49:45 »
Dizi biteli çok oldu yeni sezonu bekliyorum. Aynı zamanda kitaplarını da okumak istiyorum. Sizce serinin taaa en başından ilk kitabından başlayarak okusam olur mu ? Sizce sıkılır mıyım, olaylar aynı mı? Yoksa kitap diziden farklı mı beni içine çeker mi ? Biliyorum kitap çok farklı bir dünya ama yine de bildiğim olayları okumak bilemiyorum sıkılabilirim gibi geliyor. O yüzden en başından mı okumalıyım yoksa 2.-3. kitabından başlayarak falan mı ?

Ayrıca kitabın anlatımı nasıl ağır mı ? Bayıyor mu insanı ?

Son olarak da '' Diziyi izlemişsin bence kitaplarını en baştan okuma '' derseniz eğer hangi kitabı okuyarak başlamam lazım ? 

Teşekkürler şimdiden...
” En zengin insan, en güçlü arkadaşlara sahip olan insandır. ”

Altobello - The Godfather

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: Acil yardımcı olabilir misiniz ?
« Yanıtla #1 : 13 Ekim 2014, 20:59:38 »
İlk kitaptan okuyarak başla . Dil çok akıcı her kitabı 4-5 günde bitirirsin 1buçuk ayda 9 kitabı (kısım 1 ve kısım 2 leride birer kitaptan sayıyorum ). Olaylar konusuna gelince evet 1.kitaptada Eddard Stark ölüyor ama olayı bilsen bile yinede bir şok geçiriyorsun.Onun haricinde dizide hiç gösterilmeyen Eddard'ın rüyaları , karakterlerin düşünceleri ve iç dünyaları vs kitaplarda hep derinlemesine işleniyor . O yüzden kitapları en baştan oku . Bitir . Tekrar oku diyorum. Bırak dizinin üstüne kitap okumanın sıkmasını , seriyi bitirdiğin gün ilk kitaptan yeniden başlasan yine de sıkılmazsın .

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 13 Ekim 2014, 21:01:52 »
Her ne kadar baştan okumanızı tavsiye etsem de, okurken sıkılırsanız ilk kitabı geçebilirsiniz. Çünkü ilk sezon ilk kitabı bayağı kapsıyor. Fakat bu sadece ilk sezon için geçerli, devamında pek böyle değil. Dili çok ağır değil, bazı yerlerde sıkabiliyor ama epey az buralar. Okuyun derim.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı cristol00

• *
  • 25
  • '' Büyüdükçe masumiyet kaybolur. ''
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 13 Ekim 2014, 21:12:12 »
Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim, yorumlarınızı dikkate alacağım.
” En zengin insan, en güçlü arkadaşlara sahip olan insandır. ”

Altobello - The Godfather

Çevrimdışı Light

• **
  • 359
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 13 Ekim 2014, 21:47:19 »
Ben ilk sezondan sonra bir ayda seriyi bitirmiştim, diziden çok kurguyu beğenmiştim ve haklı çıktım. Şu an dizi çok yavan geliyor izlediğimde, yanlış ve yansıtılamamış şeyler var.
Alıntı yapılan: W.S.
Yet do thy worst, old Time; despite thy wrong
My love shall in my verse ever live young.

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
  • Rom: 2
  • hmm akraba katli mi? bayılırım!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 16 Ekim 2014, 19:54:51 »
Ya tüm kitapları tek tek en baştan itibaren oku ya da yeni sezonun çıkmasını bekle. Çünkü baya baya kitap ile dizi sonuca gitmek için farklı yollar seçtiler. Yani her şey çok karıştı yarım yamalak işle toplayamazsın.
"O çılgınlık anında Iluvatar üzerine ant içtik kardeşim.
Eğer sözümüzden dönersek Sonsuz Karanlığı çağırmış olacağız.
Ve söyle bana, o zaman bizi kim kurtaracak?"

Çevrimdışı ersin96

• *
  • 34
  • Kış Geliyor!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 17 Ekim 2014, 12:11:00 »
Kitapları okursan dizi ile kitap farkını anlarsın. Ben seriyi bitirdim, şimdi 2. defa okuyorum. Kesinlikle sıkıcı değil kitaplar, gayet akıcı ve güzeller. Dizide olmayıp kitapta olan yığınla olay ve bizim çok sevdiğimiz ama dizi izleyicilerinin adını bile bilmediği bir sürü karakter var.
Kış Geliyor!

Çevrimdışı zeynikey

• *
  • 30
  • efsaneler prensesi lady khan
    • Profili Görüntüle
    • fantastik efsaneler
« Yanıtla #7 : 24 Ekim 2014, 11:37:21 »
kitapların diziden farklı olduğunu düşünüyorum. kitaplarda daha bir derinlik var bence baştan tüm kitapları okumalısın. ilk sezondan sonra kitap ile dizinin alakası kalmadı
bütün ciddiyetimle yemin ederim ki hayırlı birşey düşünmüyorum