Kayıt Ol

33. İstanbul TÜYAP Kitap Fuarı

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
33. İstanbul TÜYAP Kitap Fuarı
« : 24 Eylül 2014, 14:32:37 »
Buluşma Tarihleri ve Kişi Listesi

Spoiler: Göster
8 Kasım Cumartesi

- Denaro Forbin

- Bengü

- Ryld Argith

9 Kasım Pazar

- Denaro Forbin

- Bengü

15 Kasım Cumartesi

- Denaro Forbin

- Bengü

- Quid Rides

- Sayhh

- Hurin

- September-san

16 Kasım - Pazar

Anadolu Yakası'ndan Gelecekler

Buluşma saati: 10.00
Yer: Kadıköy - Deniz Otobüsleri İskelesi
Deniz Otobüsü Kalkışı: 10.20
Bakırköy'e (Servis Alanı) Varış: 10.50

Avrupa Yakası'ndan Gelecekler

Buluşma saati: 10.50
Yer: Bakırköy - Deniz Otobüsleri İskelesi

* Bakırköy Deniz Otobüsleri İskelesi, servislerin kalktığı yerdir. Servisler yarım saatte bir gelmektedir.

* Fuarın son günü buluşacağımız için en geç 19.00'daki dönüş servisine binebilirsiniz. Ancak saat 5'ten sonraya kalmak çok tehlikeli. Çoğu kişi geç döndüğü için dönecek servis bulamayabilirsiniz. Aman dikkat.

Gelenler

- Denaro Forbin

- Bengü

- Quid Rides

- Sayhh

- Fırtınakıran

- KoyuBeyaz

- magicalbronze

- Hurin

- Ryld Argith

- Highlord

- eretrusilden (belki)

- EntelBarzo

- September-san

- emuk

33. Kitap Fuarı'nın tarihleri, bu sene itibariyle 8-16 Kasım. Geçen seneye göre bir hayli geç bence :/.

Bu sene alacak hiçbir şeyim yok diye sağda solda konuşurken yine bir liste oluşturmayı başardığımı geç fark ettim. Şimdilik sadece 11 kitap, ama duyduğum ve ilgimi çeken her yeni kitapla giderek kabarabilir. (Zaten sıfırken 11'e çıkması da aynı süreçte oldu.)

Ama şöyle de bir durum var, kitap alımı için fuarlar anlamını yitirmeye başladı gibi hissediyorum. İnternetten almak çok daha karlı kalıyor ve maalesef (birkaç yayınevi standı hariç) yayınevileri birebir görüştüğü alıcısına indirim yapmakta hiç istekli değil. Hatta gayet kaba.

Şimdi ben bu listeyi internetten mi alsam, yoksa fuarı mı beklesem bilemedim. Öte yandan fuarın en güzel yanı çılgın Rıhtım çıkartması değilse nedir? Sanırım tek beklediğim şey bu :).

Kasım geliyor! Sırt çantalarını ve erzakları hazırlayın!

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
Ynt: 33. İstanbul TÜYAP Kitap Fuarı Buluşması
« Yanıtla #1 : 25 Eylül 2014, 21:23:08 »
Açıkçası Hazal'la aynı durumdayım ben de. O eski yıllardaki tat, heyecan nedense şu son iki senedir yok bende de. Ama yine de bir cumartesi yahut pazar günü buluşup beraber bir çıkarma yapalım istiyorum. Her şeye rağmen gün sonunda tatlı bir yorgunluk oluyor. Bu yıl da aynı hissi yaşamak gerek!

Not: Kitap listesi mi? Çıkarmayayım iyisi mi... Derse gömülmek için birkaç kitap alsam daha iyi. Yoksa işim yaş :(
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Bengü

• **
  • 305
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
Ynt: 33. İstanbul TÜYAP Kitap Fuarı Buluşması
« Yanıtla #2 : 16 Ekim 2014, 15:07:48 »
Bu seneki fuarın söyleşi takvimi açıklanmış. Yine 2-3 günümü ayıracağım gibi duruyor fuar için...

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
Ynt: 33. İstanbul TÜYAP Kitap Fuarı
« Yanıtla #3 : 16 Ekim 2014, 17:08:28 »
Fuar için şöyle bir teklifim teklifim var. Artık hepimiz kitapları fuardan ziyade internet sitelerinden daha ucuza alabileceğimizi biliyoruz. Ben diyorum ki TÜYAP a rıhtım ahalisi olarak gittiğimizde elimizde olan kitapların takasını yapabilir, satabiliriz.

Açıkça söylemekngerekirse daha önce rıhtımın bu tarz bir etkinliğine katılmadım ama bu seferkine katılmayı gerçekten istiyorum. :D
http://turanmemre.wordpress.com/
Bana dönek demiş itin birisi
Açığım ne imiş sor hele hele

Çevrimdışı eretrusilden

• **
  • 139
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ynt: 33. İstanbul TÜYAP Kitap Fuarı
« Yanıtla #4 : 16 Ekim 2014, 23:50:57 »
Bu yıl sinemanın 100. Yılı şerefine çok güzel etkinlikler var. Bir ikisine katılırım. Kitabımı alacağım fuardan. Bir de hepsinden önemlisi, kesin olmamakla beraber bir arkadaşım fuarda ödül alabilir. Sonra yky nin mini mini çekirdek kitaplarını alacağım.
Sözün özü bana fuar yolu gözüküyor. Ben de fuardan pek kitap almayacağım ama açıkçası o atmosfer beni motive ediyor. Hiç farkında olmadığım yazarları kitapları görüyorum vs...
Gidelim :)

( bi de söylemeden edemeyeceğim; sonunda kurtadam oldum :) )

Düşünerek nereye varabilirsin ki bir ejderha karşısında!

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #5 : 17 Ekim 2014, 00:35:15 »
Sekiz-dokuz yıldır ilim Beylikdüzü'nde bile olsa gidiyorum. Ama bu sene fuara gidecek enerjiyi ve vakti muhtemelen bulamayacağım. Sizlere bol şans. :D

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 17 Ekim 2014, 09:40:56 »
Daha önce genel olarak bakış açımı söylemiştim, ama şimdi kesin kararımdan bahsedeyim. Burada herkes konuşunca tutamadım kendimi :).

Hazırladığım listeyi internetten temin edeceğim. Fuarda kazıklanmaya niyetim yok. Ama eğer fuarda ilk olarak satışa çıkacak kitaplar olursa (yani merak edip, beklediklerimden) o zaman beklememek adına fuardan alacağım.

Öncelikle Rıhtım buluşması için gelmek istiyorum. Yani her seneki gibi :D. Bir de sadece fuarda alabildiğim Penguen ve Uykusuz ürünleri var. Evet, sanırım fuardan alacağım yegane şey o ürünler :).

Fuarda kitap takası fikri de güzel bence. Mesela ben HALA Şahin'e benden kazandığı kitabı veremedim. Bu sene vereceğim, umutluyum!

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 17 Ekim 2014, 12:56:28 »
Şu Tüyap Fuar alanını seçen kişiyle tanışmak istiyorum. İstanbul sınırlarında olupta her yere bu kadar ters olan başka bir yer daha var mıdır acaba? Dün Söğütlüçeşme'den Beylikdüzü'ne varmam 3 saatimi aldı.

Eğer buluşma yapacaksak buluşma saatini 10 11 gibi değilde herkese uyarsa 13 14 gibi yapabilir miyiz?
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Bengü

• **
  • 305
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 17 Ekim 2014, 14:21:24 »
Eğer buluşma yapacaksak buluşma saatini 10 11 gibi değilde herkese uyarsa 13 14 gibi yapabilir miyiz?

Saat olarak böyle olmasına katılmaktayım. Fakat 15'inde[*]ikinci cumartesi[/*] dört tane söyleşiyi peş peşe izleme ihtimalimden ötürü tercihim o günün dışında buluşmamız :). Diğer üyelerin fikirleri de önemli tabii.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 17 Ekim 2014, 16:04:53 »
Mesela ben HALA Şahin'e benden kazandığı kitabı veremedim. Bu sene vereceğim, umutluyum!

Abla hatırlaman yeter :D.

Ayrıca benim için de 13-14 gibi belki biraz daha ilerisi olursa daha iyi olur okulun etütü oluyor hafta sonları okulda Acıbadem'de olunca... :/

Ama kesin geleceğim bu buluşma benim 4-5 aylık enerji ihtiyacımı karşılar :D
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 17 Ekim 2014, 20:04:30 »
Benim pek gelme ihtimalim yok bu sefer, ama olursa da ilk haftasonunu tercih ederim. Yine de bana bakmayın siz :)

Çevrimdışı EntelBarzo

• *
  • 13
  • Rom: 0
  • JOOD POIOK!
    • Profili Görüntüle
    • Gezgin Portakal
« Yanıtla #11 : 26 Ekim 2014, 00:17:45 »
Pazar günününe denk getirirseniz gelirim ayın 8'inde Japonca vizem var. Hayatta gelemem :\ veya gelecek hafta da gelebilirim bilmiyorum. AMa yine de gelmek çok isterim.

İyi gösteri! Çok iyi gösteri!
Ben yarın da burada olacağım dostlarım...Ve size dünden selam getireceğim... Sevgiyle...
[/b]

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 26 Ekim 2014, 01:30:29 »
İstanbul'da değil Ankara'da yaşıyor olmama üzüldüğüm çok nadir zamanlardandır fuar zamanları. Bir gün kalkıp gideceğim ama, inanıyorum. Bir gün gelecek ki fuar zamanı oturup sınavlara çalışmak, ödev yetiştirmek zorunda olmayacağım. Bir gün... :/
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 26 Ekim 2014, 09:26:32 »
Grayswandir bizde Ankaralılar olarak buluşuruz:)

Her nekadar kitaplarımı internetten alıyor olsamda fuara hasretim. Ankara fuar konusunda çok yetersiz. Yapılan 3 fuarın biri dini diğeri siyasi kitaplara yönelik. Kalan o son bir taneye de doğru düzgün yayınevi katılmıyor:/