Kayıt Ol

33. İstanbul TÜYAP Kitap Fuarı

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Ynt: 33. İstanbul TÜYAP Kitap Fuarı
« Yanıtla #30 : 06 Kasım 2014, 23:34:54 »
Ulaşım olarak kim, neyi tercih edecek? Anadolu'dakiler beraber mi gidecek yine geçen seneki gibi?

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 07 Kasım 2014, 08:25:08 »
Şahin, seni de pazara aldım şimdi.

Ulaşım geçen senelerdeki gibi olur. Anadolu yakası insanları olarak Kadıköy deniz otobüslerinde buluşur, gelmeyenlere telefon edilir ve sonrasında Bakırköy'e doğru deniz yoluyla yola çıkılır. Sonrasında orada fuarın servislerini beklemece var.

İlk defa gelecekler bana ya da magicalbronze'a telefon numaralarını özel mesaj atabilir.

Yakın zamanda saati de kararlaştıralım.

Çevrimdışı Bengü

• **
  • 305
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 07 Kasım 2014, 15:13:23 »
16'sında 13:00 -14:00 arası Türk Sinemasında Bilimkurgu ve Düşsel Edebiyatın İzleri konulu söyleşiye katılacağım. Konuşmacılar ise Nilüfer Açıkalın, Barış Müstecaplıoğlu, Kutlukhan Kutlu, Doğu Yücel olacak. Buna Rıhtım ekibi olarak da gidebiliriz, tabii saati belirlenecek saate uyarsa.

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Rom: 5
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #33 : 07 Kasım 2014, 22:00:27 »
Rıhtımsız fuar olur mu? Tabii ki hayır! Yaz ablam beni de 16 Kasım'a. :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 07 Kasım 2014, 22:03:28 »
E o zaman yazdım gitti!

Çevrimdışı EntelBarzo

• *
  • 13
  • Rom: 0
  • JOOD POIOK!
    • Profili Görüntüle
    • Gezgin Portakal
« Yanıtla #35 : 08 Kasım 2014, 09:51:55 »
Haftaya Pazar'a beni de yazın!

İyi gösteri! Çok iyi gösteri!
Ben yarın da burada olacağım dostlarım...Ve size dünden selam getireceğim... Sevgiyle...
[/b]

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 08 Kasım 2014, 11:19:58 »
Yazdım :).

Çevrimdışı eroniki

• **
  • 73
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 08 Kasım 2014, 20:33:22 »
Arkadaşlar acaba tüyaptaki indirimleri yazabilir misiniz ben de ona göre kitap Listesi hazırlayacam da mesela ithaki epsilon vb. Yayınevleri set kitaplarda indirim yapıyor mu ? Ben Mersin'de oturduğumdan ancak Adana kitap fuarına gidecem indirimler hakkında lütfen yardımcı olunuz şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
33. İstanbul TÜYAP Kitap Fuarı - Kaçırılmayacak Setler
« Yanıtla #38 : 09 Kasım 2014, 17:34:11 »
Dün radyo yayınında söylemeyi unuttuğum için buraya yazayım dedim. [*]Nasıl unuttum ya...[/*]

Yordam Kitap - China Miéville seti

Şu ana kadar yazarın 6 kitabı çevrildi. Koca seti %40-%50 gibi bir indirimle satıyorlardı geçen senelerde (geçen sene dahil). Kaçırmayın, bu yazardan mahrum kalmayın.

Metis - Yerdeniz Serisi

Ciltlisi de, 5 kitap hali de indirimi. Seriye hiç başlamadıysanız mahrum kalmanız büyük zarar derim.

Kabalcı Kitapevi - Otostopçunun Galaksi Rehberi

Evet, Kabalcı geçen sene %50 indirim geleneğini bozarak hepimizi üzdü. Ama özellikle bu serinin tek cilt olan halinde pazarlık yapabilirsiniz. Kabalcı pazarlık yapanları kovmuyor ^^.

İthaki Setleri

Eh,  Zaman Çarkı'nın seti yine bir asgari ücret kıvamında olacak. Diğer seriler için bir de Kayıp Rıhtım üyesiyim demekle birlikte) güzel indirimler yakalayabilirsiniz.

Not: Kralkatili Güncesi için internette zaman zaman ortaya çıkan %50 indirimi bekleyin derm. Fuarda pahalıya satıyorlar.

Çevrimdışı ZextaR

• *
  • 19
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 09 Kasım 2014, 18:02:35 »
Arkadaşlar acaba tüyaptaki indirimleri yazabilir misiniz ben de ona göre kitap Listesi hazırlayacam da mesela ithaki epsilon vb. Yayınevleri set kitaplarda indirim yapıyor mu ? Ben Mersin'de oturduğumdan ancak Adana kitap fuarına gidecem indirimler hakkında lütfen yardımcı olunuz şimdiden teşekkürler.

merhaba,
fuarın ilk günü (dün) gitme şansım oldu ve diyebilirim ki ucuz kitap almak için fuarlar son 5-6 yıldır ideal mekanlar değil. internetten çok daha uygun fiyatlara kitap alabiliyorsunuz. kendi listemden örnek vermem gerekirse; her ihtimalde, etiket fiyatına biler satsalar alacağım dediğim zamyatkin'in biz'ini 13 tl ye aldım ki ilknoktada bu kitap 10,5 tl, aynı şekilde almak için fuarı beklediğim büyülü fener yayınlarının (ararsanız standını alfa olarak arayın) p.k.d. toplaması ise kitap başına %25 indirimle 28 (d&r internet sitesinde 26,25 ve 22,5 tl) tl idi ben de yüksek ses ve son derece kibarca(!) bunu açıklayıp standı terkettim. ancak çok güzel fırsatlarda yok değil; örneğin april'in çizgi roman kitapları 2 tl gibi bir fiyattı (sanırım son lovecraft'ı ben aldım) veya martı stantında dediklerine göre fuar için özel basılmış ciltli bir conan doyle/ sherlock holmes toplaması vardı ki 40 tl ile bence son derece yakışıklıydı. favori yayınevim ithaki poe toplu eserlerine %50 indirim yapmış tabii epeydir ertelediğim tüm öykülerini de 37,5 tl gibi bir fiyata alma şansım oldu ( toplu şiirleri de sanırım 25 tl di).
pegasus veya epsilon gibi film afişi kapaklı kitapların yayınevleri ise çok dikkatli gezmesem de gördüğüm kadarıyla set veya tek ürünlerinde pek bir indirim yapmamışlar, en azından internet fiyatlarından daha avantajlı olduklarını sanmıyorum.
metis "sarı etiket" standı taş gibi duruyor olduğu yerde ama ben pek ilgimi çeken birşey bulamadım.

bence fuarın güzel yanlarından biri say,bilim ve gelecek vs. gibi yayınevlerine direkt ulaşabilme imkanı sunması ki listemdeki bir kaç kitabı buralardan temin edebildim hem de yayınevi görevlileriyle güzel sohbet şansı buldum. bu hafta bütçemi aştığımdan haftaya bıraktığım say yayınevinin schopenhauer toplamaları (14 cilt) göz kamaştırıyordu.
ayrıca çok dikkatimi çeken ve çok ta hoşuma gidense epey bir insanın internetten alış veriş yapmayı yada en azından kitap almayı sevmediği için tekerlekli valizler veya sırt çantalarıyla gelip bunları taşırana kadar kitap almış olmaları.

son not: ithaki'den aldığım bilgilere göre; asimov'un vakıf ve robot serileri basım planlarında var ancak büyük ihtimal 2015'i bulacak. tabii bir stand görevlisinin "valla geçen sene de basılacak dedik insanlara ama, şimdi sana ne diyimki..." diye dürüst itirafı da kulaklarımda halen çınlıyor.

iyi fuarlar,
zeki
Koku alma duyumu geliştirmenin yararları fikri, insanlığımdan vazgeçip av köpeği olma kararını vermeme yetmezdi. - Golan Trevize

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 09 Kasım 2014, 20:06:58 »

son not: ithaki'den aldığım bilgilere göre; asimov'un vakıf ve robot serileri basım planlarında var ancak büyük ihtimal 2015'i bulacak. tabii bir stand görevlisinin "valla geçen sene de basılacak dedik insanlara ama, şimdi sana ne diyimki..." diye dürüst itirafı da kulaklarımda halen çınlıyor.

Hahah, en azından dürüstler. :D
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #41 : 10 Kasım 2014, 01:56:59 »
Fuarın ilk iki gününden izlenimler:

Öncelikle üstte bahsi geçtiği için söylüyorum, bu sene Kabalcı fuarda yok. Katalogda adı yoktu zaten, kendim de aradım ama bulamadım. Neden olmadığını bilen var mıdır?

İndirim konusu ise yine her zamanki gibi, yani yok denecek kadar az. Can, İletişim, İş Bankası gibi koskoca yayınevleri %20 yapıyorsa diğerlerinden ne bekleyebilirsin ki? Hiç!

Kalabalık mı peki? İlk gün normaldi ve bu durum beni şaşırttı biraz fakat ikinci gün feci kalabalıktı ve işte o zaman gerçek fuarın başladığını hissettim.

Hugh Howey söyleşisi çok keyifliydi. Sempatik bir adam, sevdim. Silo'ya henüz yeni başlamışken tanıştım kendisiyle ve bu gazla da bir an önce bitirmek istiyorum kitabı.

Türk yazarlardan Doğu Yücel'in yeni kitabı aldık, imzalattık ve oturup bir güzel de sohbet ettik, pek hoştu.

Herhangi bir yayınevinden herhangi bir suratsız satıcıya rastlamadık, hepsi oldukça güler yüzlüydü. Ya da bize öyleleri denk geldi, bilemeyeceğim.

İthaki'den henüz hiçbir şey almadım, şöyle bir bakındım ama kitaplar resmen beni al diye çığlık atıyorlardı. Son haftalarda çıkardıkları fantastik kurgu ve bilimkurgu kitapları iştahını kabartıyor insanın. Eh, almadan dönmek olmaz tabii, haftaya artık.

Son olarak: Evet, internetten daha ucuza alabiliyoruz birçok kitabı lakin kitap fuarı bir başka oluyor. Hani kitap almayıp gezmek bile (ki bu aslında çok zor) bir hayli eğlenceli. Bir film izlemek, bir kitap okumak gibi. Bir veya birkaç günlüğüne hayatın koşturmacasından uzak kalmak iyi gelecektir bence bünyelere.

Gidiniz.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 10 Kasım 2014, 11:57:47 »
Öncelikle üstte bahsi geçtiği için söylüyorum, bu sene Kabalcı fuarda yok. Katalogda adı yoktu zaten, kendim de aradım ama bulamadım.

Kabalcı yok mu?

Çevrimdışı alper213

• *
  • 10
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 11 Kasım 2014, 15:14:33 »
Ankara'da olduğum için gelemiyorum ama boş da durmadım abimi gönderdim :)

Çevrimdışı muaet

• **
  • 215
  • Rom: 12
  • Carai an Ellisande!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 11 Kasım 2014, 19:53:48 »
Bugun gittim. Edgar Allen Poe tum hikayelerini %50 indirimli gormemle almam bir oldu. Ayrica Lock Lamora‘nin yalanlarini da aldim. Bir de firtinakiranin gazina gelip China Mievelli (Ya da boyle bir sey, zor isim) setini adim ki toplu alindiginda %50 indirim vardi.

Yalniz fuar genel olarak pahali gercekten.
“My father used to say that there are two kinds of people in the world,” Kaladin whispered, voice raspy. “He said there are those who take lives. And there are those who save lives. I used to think he was wrong. I thought there was a third group. People who killed in order to save.” He shook his head. “I was a fool. There is a third group, a big one, but it isn’t what I thought. The people who exist to be saved or to be killed…The victims. That’s all I am.”